foto – Evija Trifanova/LETA

“Dinamo” iemet tikai vienreiz. Uzvarai ar to ir par maz 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē otrdien savā laukumā ar rezultātu 1:3 piekāpās Čeļabinskas “Traktor”.
Vēl pēc 2. perioda beigām rezultāts bija neizšķirts, turklāt pirmie vārtus guva dinamieši, taču spēles izskaņu rīdziniekiem noturēt kārtējo reizi neizdevās. Spēles 51. minūtē pēc uzvarēta iemetiena vārtu priekšā bijušais Rīgas “Dinamo” spēlētājs Pols Ščehura mainīja ripas lidojuma virzienu un pārspēja Armali, bet nepilnu pusminūti līdz spēles beigām ripu tukšos vārtos raidīja Rihards Ginge.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Britu pulkvedis: “Viņš blefo par kodolieročiem. Jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo ​​labāk” 140

Spēles rezultātu cīņas 32.minūtē atklāja laukuma saimnieku kapteinis Miks Indrašis, kurš pēc Laura Dārziņa un Gunta Galviņa piespēlēm realizēja skaitlisko vairākumu, tomēr otrā perioda pēdējā minūtē, kad atlika spēlēt vien 47 sekundes, viesu spēlētājs Aleksandrs Ribakovs atjaunoja neizšķirtu.
Savukārt noslēdzošajā spēles daļā viesiem izcēlās Pols Šehura, kurš savulaik spēlēja Rīgas klubā, kā arī Rihards Ginge, kurš pēdējā minūtē raidīja ripu jau tukšos laukuma saimnieku vārtos.
Rīdzinieki KHL čempionātā “Traktor” komandu nav uzvarējusi jau septiņos mačos pēc kārtas.
Par labāko mājinieku rindās šajā spēlē tika atzīts Guntis Galviņš.

Rīgas “Dinamo” aizvadīja ne pārāk veiksmīgu spēli, kārtējo reizi neizmantojot daudz labu iespēju gūt vārtus.
Kalniņš, kurš ir rīdzinieku pirmais vārtuvīrs, sargāja komandas vārtus iepriekšējās desmit spēlēs, demonstrējot ļoti labu sniegumu. Savukārt otrdien viņš slimības dēļ cīņai nemaz nebija pieteikts, bet vārtos devās lietuvietis Mants Armalis, kuram šis bija trešais mačs “Dinamo” kreklā, kurā gan neizdevās tikt pie pirmās uzvaras. Tikmēr par otro vārtsargu bija pieteikts jaunais Antons Naumovs – bijušā Latvijas izlases vārtsarga Sergeja Naumova dēls.

Pirmajā periodā rīdzinieki divas reizes spēlēja skaitliskajā mazākumā. Vispirms divu minūšu sodu nopelnīja Brendons Makmilens, kurš tika arī pie desmit minūšu disciplinārsoda par diskutēšanu ar tiesnešiem, savukārt pēc tam mājiniekus mazākumā atstāja Māris Bičevskis. Pirmajā mazākumā viesi neko bīstamu neizveidoja, bet otrajā reizē komandu pāris reizes glāba Armalis.
Laukuma saimniekiem līdz īsteni bīstamiem momentiem tikt neizdevās, savukārt tuvojoties perioda beigām, kādreizējais Rīgas “Dinamo” hokejists Pols Šehura , kurš tagad spēlē “Traktor” rindās, centās pārmācīt Miķeli Rēdlihu. Uz sodīto soliņa devās abi hokejisti, bet rīdziniekiem tika vairākums, jo Šehura saņēma četras, bet Rēdlihs divas soda minūtes, tomēr arī atlikušajā laikā rezultāts nemainījās.

Pirmajā trešdaļā vairāk uzbruka “Traktor” hokejisti, savukārt spēles otrajā daļā vismaz sākumā aktīvāki jau bija “Dinamo” vīri, kuri perioda vidū ieguva vairākumu. Šoreiz tas tika izmantots, jo pēc Galviņa un Dārziņa saspēles, metiena pozīcijā nokļuva Indrašis, kurš neapstādinot ripu to no iemetiena apļa trieca pretinieku tuvējā vārtu stūrī.
Nokļūstot iedzinējos, pārsvars atkal piederēja viesiem, kuri 47 sekundes līdz sirēnai spēja panākt neizšķirtu. Armalis vienu metienu atvairīja, taču ripa atlēca pa metienam Ribakovam, kurš iespēju garām nelaida. Rīgas “Dinamo” treneri tiesnešiem pieprasīja šīs epizodes videoatkārtojuma pētīšanu, jo uzskatīja, ka pirms tam Armalis ir traucēts vārtsarga laukumā, tomēr pēc ilgas pauzes soģi lēma, ka vārti gūti noteikumu ietvaros.

Arī trešā perioda sākumā “Dinamo” spēlēja vairākumā, tomēr ar izšķirošo metienu nesekmējās, savukārt 51.minūtē “Traktor” rindās teicams bija Šehura, kurš vispirms uzvarēja iemetienā, bet pēc tam vārtu priekšā pielaboja partnera no zilās līnijas mesto ripu, izvirzot “Traktor” vadībā ar 2:1.
Pēdējās minūtēs “Dinamo” centās atspēlēties, vēl vienā vairākumā nomainot Armali pret sesto laukuma spēlētāju, taču jau pēdējā minūtē Ginge pēc cita bijušā Rīgas “Dinamo” spēlētāja Līnusa Videla metiena panāca 3:1.