×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programma papildināta ar jauniem notikumiem

foto - Letafoto - Leta

Kultūras programma “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā” papildināta ar vairākiem jauniem notikumiem, aģentūra BNS uzzināja Kultūras ministrijā.

Valdība otrdien skatīja rīkojuma projektu par grozījumiem valsts līdzdalības programmu projektā, ar kuriem tika precizēti 2011. gadā atbalstīto projektu nosaukumi, tiem plānotais finansējuma apmērs, samazinot vairāku projektu izmaksas, kā arī kultūras programma papildināta ar jauniem pasākumiem, nepārsniedzot iepriekš noteikto finansējuma apmēru.

Rīgā 2014. gada pasākumu ietvaros būs iespēja redzēt franču mākslinieces Orlānas personālizstādi un izstādi “Nākotnes mākslu meklējot. Voldemārs Matvejs un ārpus Eiropas māksla”, apmeklēt Londonas Simfoniskā orķestra un Marisa Jansona un Bavārijas radio orķestra koncertus, apmeklēt izstādes Stūra mājā, kā arī notiks konference “Baltijas dzintars pāri laikam un robežām” un citi pasākumi, norādīja ministrijā.

Projekta “Rīga − Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā” tiešās izmaksas ir 17,13 miljoni latu. Tos plānots piesaistīt no dažādiem finanšu avotiem – Rīgas pašvaldības un citu pašvaldību budžetiem, ES fondu un ES atbalsta programmas “Kultūra”, sponsoru finansējuma. Valsts līdzfinansējums kultūras un organizēšanas izdevumiem ir 8,64 miljoni latu.

Eiropas kultūras galvaspilsētas tiek izvēlētas Eiropas Savienības valstīs kopš 1985. gada. Līdzās Rīgai 2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta būs arī Zviedrijas pilsēta Ūmeo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+