×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. marts, 2018
Drukāt

Franks Gordons: Rīgas krievu avīzes nekrietnie paņēmieni (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Man jau reiz nācies norādīt uz Rīgas krievu laikraksta “Segodņa” vulgāriem un “bulvārīgiem” paņēmieniem, iepazīstinot lasītājus ar Izraēlas specdienesta veterāna, pensionāra Jākova Kedmi (Kazakova) izteicieniem, kas atspoguļo Krievijas viedokli. Tas pats arī šoreiz minētās avīzes tīmekļa variantā “vesti.lv”: “Baltijas valstis pazudīs XXI gadsimta vidū”, šāds virsraksts, protams, liek lasītajam nodrebēt. Tālāk trekniem burtiem nāk šāda rind-kopa: “Krievija necietīs pastāvīgi vācu, angļu, amerikāņu tankus 700 km no Maskavas un amerikāņu militārās eskadriļas 10 lidojuma minūtēs no Pēterburgas” – raksta avīze “Segodņa”.”

Lūk, tā: Krievija necietīs, “raksta avīze”. Šīs niknās, draudīgās rindkopas autors nav minēts, un biedējošais efekts jau sasniegts! Te jāņem vērā, ka avīzes tīmekļa vietni lasa vairāk cilvēku, nekā drukāto laikrakstu.

Šiem spalgajiem, kliedzošiem teikumiem seko penterējums par to, kā avīzei “Segodņa” izdevās ar “Vispasaules krievu preses asociācijas” palīdzību izmangot Jākova Kedmi piekrišanu intervijai. Šis Maskavā 1947. gadā dzimušais vīrs (Izraēlā dzīvo kopš 1969. gada) kādu laiku vadīja šīs valsts specdienestu “Nativ” un nu jau vecuma gados regulāri uzstājas Krievijas valsts televīzijas raidījumos, konsekventi aizstāvot Kremļa viedokli.

Intervija sākas ar nomierinošu apgalvojumu: “Kara nebūs.” Tālāk nāk nožēla par Lībijas diktatora Muamara Kadafi “iznīcināšanu” un mājiens, ka nebūs nekas slikts, ja Asads paturēs Sīriju savā varā. Rietumi uzskata, turpina Kedmi, “ka viņi, novācot Putinu, varēs darīt ar valsti (Krieviju. – F. G.) to, ko viņi darīja Gorbačova un Jeļcina laikā”. Kedmi, kurš jaunībā lauztin lauzās uz Izraēlu, spītējot Padomijas varai, vecumdienās nevar piedot Gorbačovam un Jeļcinam PSRS sabrukuma paātrināšanu…

Un tikai tālāk, intervijas beigu posmā, Kremļa rupors Kedmi metas uzbrukumā. Atbildot uz jautājumu, kādas sekas būs NATO spēku izvietošanai Baltijas valstīs, Kedmi spriež: “Galu galā tas beigsies tā – vai nu viņi paši aizies, vai viņus sviedīs ārā. (..) Krievija nevarēs ilgi paciest tādu situāciju. Samaksās par to līdzās NATO karavīriem Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji.” Tālāk seko teikums: “Krievija necietīs…”, ko Rīgas krievu avīze likusi pašā augšā kā baisu brīdinājumu. Intervijas tekstā Kedmi šos Kremļa draudus vēl pastiprina: “Pēc kāda laika, bet viņa (Krievija. – F. G.) tam darīs galu. Labāk, ja tam darīs galu paši šo valstu iedzīvotāji, vienojoties ar NATO. Ja ne, tad Krievija lietos spēku un izsviedīs tos.” Bet pašā intervijas sākumā Kedmi taču nomierināja: “Kara nebūs”…

Un nobeigumā – daži vārdi par otru nekrietno paņēmienu, ko atļāvusies Rīgas krievu avīze: kliedzošais virsraksts “Baltijas valstis pazudīs XXI gadsimta vidū”, kas skan kā pasaules gals, kā apokalipse, nozīmē vien to, ka zemā dzimstība un masveida emigrācija “iztukšos” Latviju, Lietuvu un Igauniju. Uz to savas intervijas pašās beigās norāda Kedmi. Tā ir skumja perspektīva, demogrāfija ir Baltijas valstu sāpīgākā problēma, un man, kā Latvijā dzimušam un uzaugušam, par to sāp sirds. Bet vizuālais veids, kā to pasniedz “Segodņa”, ir nekrietns.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Jumsim pilnig taisnibs un tas vis ir fakt! Paldies par cita un ļoti godig skatijum!

 2. Jā esmu skatījies šo Kedmi…Trāpīgs vērtējums. Paldies, Frank, jūs kā vienmēr esat savējais. veselību, Jums.

 3. NOVĀCIET MAZPISĀNU ! Atbildēt

  Vai tiešām “Latvijas avīzei” ir tik grūti šo sūda mušu bloķēt?

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. ir ilgi dzīvojis,tāpēc es viņu īpaši neizbrīnīšu.Iesaku paskatīties Obamas valdības aukstā kara pieteikumu Krievijai 2014.g.1.martā”Amerikas balss”mājas lapā krieviski valdības viedokļa rakstā.Tramps neko nav atcēlis,tātad tas ir establismenta viedoklis.Nocitēšu pēc atmiņas atslēgas teikumu.”Sakarā ar to,ka Krievija patvaļīgi pārbīda starptautiskās robežas Eiropā,Krimā un Ukrainā,ASV uzsāk Krievijas starptautisku izolēšanu un stratēģisku ierobežošanu.”Pēdējie divi vārdi ir arī Vašingtonas lietotais aukstā kara nosaukums.Caur”Svobodu”viņi paskaidroja,ka lietos tieši šo Dž.Kenana nosaukumu,bet pārēja pasaule lai lieto kādu grib.Vecajam nosaukumam vajadzīgi pārāk gari paskaidrojumi.

 6. “Krievija necietīs pastāvīgi vācu, angļu, amerikāņu tankus 700 km no Maskavas.”
  – – – – – – – – – – –
  Krievnacistiem (vienalga kādas tautības) būtu jāsaprot, ka tanki piedeŗ pagātnei, modernā laikmeta ieroči ir raķetes. To saprot arī Ziemeļkorejas diktators. Tātad Pūķina bandai par dažiem amerikāņu tankiem Baltijas valstīs nebūtu ko uztraukties. Lielāks drauds tam ir no krievu tautas, kuras pacietība var izsīkt un kura var sacelties un savu caru-čekistu nodīrāt.

 7. Lemberga- Kučinska valdība ar visiem Sabiem, Knabiem un DPoličiem tikai noslaucīsies no provokatora špļāvieniem .

 8. Rakstā”Segodnja” pa pilnam dīvainību.Par piemēru:no Rīgas līdz St.Pēterburgai ir tikpat liels attālums kā no St.Pēterburgas līdz Rīgai.Bet neciešamajiem NATO tankiem Ādažos stāv pretim desmitkārtīgs pārsvars Pleskavā.Karu kurinātājam no Izraēlas nav saprotams,kāpēc kavējas pavēle sākt.Viņš gan nekavētos.

 9. Franks ir meistars . Neaizmirst savu Dzimteni. Paldies !

 10. Tikai jautājums Atbildēt

  Vai Kedmi ir muļķis? Vai melis? Uzpirkts? Vai izsaka veinkārši savas domas?

 11. Kā maizi ēd,tā dziesmu dziedi.

 12. 1947. Tad jau ,cerams, ilgi vairs negāzīs dubļus un mēslus mūsu-baltijas valstu virzienā…

 13. Diemžēl kur Kedmi tur arī mūsu Taņa… lej dubļus uz Eiropu putinoidu medijos

 14. Var tikai piekrist. Putina finansētie krievu mēdiji ir īsta piektā kolona. Un Kedmi protams vai ik vakaru ņemas pa krievu TV līdzās Ždanokai, aplejot visu Eiropu ar dubļiem…

 15. un tiem, kuriem būtu jāredz šādi avīzes publicējumi, snauž vienā mierā. Minēto avīzi jau sen vajadzēja aizklapēt, neviena cita sevi cienoša valsts nepieļautu mūžīgo ķengāšanos un agresivitāti attiecībā pret sevi

  • Ar aizklapēšanu ļoti cītīgi savulaik nodarbojās PSRS. Vai gribam būt līdzīgi, vai mums vajadzīgi pagrīdes izdevumi? Ja tu aizver acis, tu neredzi apkartnē notiekošo, ja iebāz korķi ausīs, tu nedzirdi notiekošo.Kā tu varēsi spriest par norisēm sabiedrībā?

 16. Kas ko cietīs vai necietīs, to Dievs vien zina, bet simptomatisks ir kas cits. Krievijas žīds Jakovs Kazakovs (Kedmi) pat iemitinājies apsolītajā zemē turpina pūst Krievijas taurē. Kā te nevilkt paralēles ar Ždanoku, Ģiļmanu, Gapoņenko un Mamikinu, kuri, silti iekārtojušies ārpus Krievijas, māca mūs dzīvot.

 17. Paldies. Tā kā savējā, drauga plecs no tālienes, un stiprina pārliecību, ka brēcieni par Trampa un Izraēlas draudiem un agresiju arī būs blefs. Žēl tik, ka mūsu krievvalodīgie šo nelasa.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+