×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. decembris, 2012
Drukāt

“Rīgas namu pārvaldnieka” sētniekiem palielinās algas

setnieceslet_9355415

Pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” sētnieki no nākamā gada 1.janvāra saņems vidēji par 4% lielākas algas nekā līdz šim, aģentūra LETA uzzināja uzņēmumā. Kopumā sētnieku algu paaugstināšanai uzņēmuma budžetā paredzēts nepilns pusmiljons latu.

“Rīgas namu pārvaldnieks” ir lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā, apsaimniekojot 4300 daudzdzīvokļu ēkas. No 3400 uzņēmumā strādājošajiem darbiniekiem 2100 ir sētnieki.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns apgalvoja, ka vidējo sētnieka algu būtu grūti aprēķināt, jo atlīdzība tiek aprēķināta pēc kopīgas metodes atkarībā no apkopjamās teritorijas, celiņu apjoma, kāpņutelpām. Dažādos namos šie parametri ir atšķirīgi, tāpēc vidējo algas apjomu pateikt neesot iespējams.

Leiškalns uzsvēra, ka apsaimniekošanas maksas klientiem nemainīsies, jo nepieciešamais finansējums sētnieku algu paaugstināšanai paredzēts, samazinot uzņēmuma izdevumus.

Kā ziņots, “Rīgas namu pārvaldnieks” ir dibināts 2010.gada 29.decembrī, apvienojot 15 patstāvīgas pašvaldības namu pārvaldīšanas kapitālsabiedrības, lai nodrošinātu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanu pēc vienotiem principiem un uzlabotu pašvaldības sniegto pakalpojumu kvalitāti.

2011.gadā veikta arī administratīvā personāla skaita optimizācija, kas nodrošinājusi to, ka 2012.gadā administrācijas izmaksas samazinātas par 17%.

Sētnieku algas nolemts paaugstināt pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) ierosinājuma šā gada augustā.

LETA jau ziņoja, ka šovasar Rīgā norisinājās labāko sētnieku un namu pārziņu apbalvošana, un čaklie darbinieki atzinuši, ka sētnieka darbs bieži vien netiek novērtēts un ir grūts, it īpaši ziemā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.6
Alūksne +16.8
Daugavpils +19
Saldus +17
Liepāja +17.7
Jelgava +17
Ventspils +17.2
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+