×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Rīgas pils restaurācijas darbus plānots pabeigt līdz 2015. gada maijam

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), kas ir projekta pasūtītājs Latvijas pirmās ēkas jeb Rīgas pils rekonstrukcijai un restaurācijai, celtniekiem simboliski dāvināja darbarīku komplektu zeltījumu pulēšanai, tā iezīmējot darbu sākšanu.


Atklājot pasākumu, VNĪ valdes priekšsēdētāja Baiba Strautmane apsolīja darbu laikā būt stingriem, prasīgiem un ar pietāti izturēties pret pils arhitektūras, mākslas un vēstures dārgumiem, kas ļaus pilij iegūt jaunu spožumu. Bet celtnieku pārstāvis, pilnsabiedrības “SBRE” projekta direktors, “RE & RE” ģenerāldirektors Didzis Putniņš norādīja, ka restaurēt Rīgas pili viņiem ir pagodinājums, ņemot vērā gan tās kultūrvēsturisko vērtību, gan valstisko nozīmi. “Sagaidāmie restaurācijas un rekonstrukcijas darbi ir apjomīgi, taču mēs esam apvienojuši savu kompetenci un pieredzi, tāpēc esam pārliecināti, ka attaisnosim uz mums liktās cerības,” teic D. Putniņš.

Ēkas pirmajā restaurācijas kārtā tiks atjaunota Priekšpils, kas ir valsts prezidenta institūcija. Tās kopējā platība ir 9338 kvadrātmetri. “Remontdarbi ir sarežģīti un plaši – no pašiem pamatiem līdz pat jumta korei, ieskaitot arī Trīs Zvaigžņu torni un paša torņa smaili,” stāsta kapitālsabiedrības “Bū­valts” projektu vadītājs – būvuzraugs Bruno Fībigs. Plānots remontēt visas pils telpas. Kā stāsta B. Fībigs, dažas telpas ir kritiskā stāvoklī – piemēram, Baltā svētku zāle, kurā šūpojās pārsegumi un no griestiem krita apdares gabali. “Tiks veikta griestu un sienu dekoratīvā apdare, kā arī ģerboņu restaurācija. Daudzās telpās nomainīs parketu un lustras, arī mēbeles nodos pilnīgai restaurācijai. Ārējās fasādes tonis pēc restaurācijas nemainīsies. Bet pils dārzā plāno nozāģēt dažus kokus un krūmus un veidot jaunas takas, kā arī celt strūkl­akas. Cels arī speciālu režģi, lai būtu lielāks norobežojums no Vanšu tilta,” stāsta B. Fībigs.

Restaurācijas darbus plānots pabeigt līdz 2015. gada maijam. Kopējās darba izmaksas ir 21,78 miljoni latu. B. Fībigs uzskata, ka celtnieki iekļausies laikā. Galveno pils daļu plānots restaurēt otrajā kārtā, kas sāksies 2015. gadā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+