Uncategorized

Rīgas Vēsturiskās Mūzikas un dejas festivāls 16

Foto – LETA

No 4.augusta līdz pat 11.septembrim ar daudziem krāšņiem koncertiem izskanēs Rīgas Vēsturiskās Mūzikas un dejas festivāls.

Tā ietvaros  klausītājus priecēs mūziķi – baroka koris Collegium Choro Musici Riga, baroka orķestris Collegium Musicum Riga diriģenta Māra Kupča vadībā, senās mūzikas ansamblis Inégalité Mystique, vēsturisko pūšaminstrumentu ansamblis Stadt-Hautboisten Riga, baroka deju grupa Stellas Upacieres vadībā, kā arī viesi- senās mūzikas ansamblis Capella Sanctae Crucis, un baroka fagotists Alberto Grazzi.
Pirmais festivāla koncerts norisināsies 4.augustā pulksten 18.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā ar senās mūzikas ansambļa Inégalité Mystique piedalīšanos.
Festivāla centrālais notikums gaidāms 17.augustā Rīgas svētku ietvaros, kad dienas garumā no plkst 12.00 baroka mūziķi un dejotāji jūs priecēs ar koncertiem Vāgnera zālē, kura tiks atvērta tikai vienu dienu, pievēršot uzmanību šīs kultūrvēsturiskās ēkas liktenim. Pulksten 15.30 baroka koris un orķestris klausītāju uzmanībai piedāvā Mišela Rišāra de Lalandes operas Versaļas strūklakas iestudējumu, veltītu Saules karalim. Vakarā mūziķi dosies uz Doma dārzu, kur rīdzinieku un pilsētas viesu uzmanībai tiks nodots koncerts Rihards Vāgners Rīgā, kurā tiks atskaņoti simfoniskie skaņdarbi un operu fragmenti, kurus savulaik Rīgā diriģējis pats Vāgners.
Visos koncertos ieeja bez maksas.
Par citām festivāla norisēm informācija mājas lapā- www.earlymusic.lv.

LA.lv