×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
28. augusts, 2017
Drukāt

Piemineklis kara noziedzniekam, intrigu meistars un nezāles valodas telpā. “LA” nedēļas apskats (10)

1. Cilvēks. Rihards Eigims – intrigu meistars

1no5
LETALETA
LETA

“Īss bija laimes brīdis, īss…” – šī Raimonda Paula dziesma pašlaik varētu būt ļoti aktuāla partijai “Saskaņa”, kas kuru katru brīdi varētu zaudēt varu otrajā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī.

Pēc jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām “Saskaņa” ar šo sasniegumu lepojās gandrīz vai vairāk nekā ar atkārtotu uzvaru Rīgā, un pasniedza to kā nākotnes panākumu vēstnesi. Taču jau tolaik bija skaidrs, ka Daugavpils politiskā ainava joprojām ir diezgan raiba, un kārtis pēc kāda laika var tikt pārdalītas – it īpaši, ja partneros ir tāda persona kā Rihards Eigims. Pagājšnedēļ Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks R. Eigims un viņa partijas biedri paziņoja, ka pametīs koalīciju ar “Saskaņu”, un Andrejam Elksniņam nu vairs balsu nepietiek, lai saglabātu mēra krēslu. Vai tajā iesēdīsies R. Eigims, to, iespējams, redzēsim šonedēļ.

Daugavpilī aktīvais uzņēmējs (plašāk pazīstams ar zīmolu “Stalkers”) ar joni iesaistījās vietējā politikā kā partijas “Latgales gaisma” līderis 2001. gada pašvaldību vēlēšanās un guva labus panākumus. Daudzi atceras, ka vēlētāji tolaik esot pievilināti ne tikai ar skaistiem solījumiem vien, bet arī taustāmākiem labumiem. Lai gan Daugavpils mēra amatā Eigims ilgi nenoturējās, viņš saglabāja stabilu atbalstītāju loku, kas viņam gājis līdzi visus šos gadus, un palīdzējis gan uzvarēt Daugavpils domes vēlēšanās arī 2009. gadā (no LSDSP saraksta), gan kļūt par 11. un 12. Saeimas deputātu (no ZZS sarak­sta). Pa šiem gadiem, protams, ir notikušas izmaiņas, piemēram, Eigims iemācījies runāt latviski, kas 2001. gadā viņam sagādāja lielas problēmas. Taču viens gan nav mainījies – Eigims joprojām ir intrigu meistars.

Par varas maiņu Daugavpilī ir daudz baumu. Piemēram, ka aiz tā stāv ZZS vadība, kurai vajagot nedaudz mazināt pēc “Rīdzenes sarunu” publicēšanas populāro viedokli par tās slepenajiem plāniem veidot koalīciju ar “Saskaņu”. Vai arī, ka patiesībā šāds scenārijs vajadzīgs Andrejam Elksniņam, kurš gan paklausīja “Saskaņas” vadības norādēm iekarot Daugavpili, taču patiesībā vēloties nākamā gada rudenī atgriezties Saeimā, kur jūtas daudz piederīgāks. Ir arī versijas par ekonomisko grupējumu interesēm un vēl citas. Lai nu kā, šim seriālam noteikti būs turpinājums.

 1. Cilvēks. Rihards Eigims – intrigu meistars
 2. Izgāšanās. Prezidenta kancelejas pinekļi
 3. Darījums. Sludinātāji piekāpjas
 4. Kauns. Piemineklis kara noziedzniekam?
 5. Joks. Puķes un nezāles valodas telpā

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Par tām valodas “puķītēm”. Ausīs griež svētdienu vakaros seriālā “Viktorija” MelN burns.Vai grūti atcerēties,ka pareizi būtu Melburns ? Un radio Lieliskajā pieciniekā vadītājam reizēm pasprūk asteORīds. Bail,ka nepasprūk arī entuĀZists.

 2. jus jau sen butu to pieminekli novakusi bet redzi kas par joku jus labi ziniet pec tada joka lidos gaisa brivibas piemineklis

 3. poručiks Pūķins Atbildēt

  Esmu devis rīkojumu uzcelt man pieminekli Dvinskā.

 4. Mans uzskats ir tāds,kad pieminekļi jāliek kapos,nevis parkos,arī šajā gadījumā,tāpat pieminekli Pārdaugavā jau sen bija jāpārceļ uz brāļu kapiem ,un būtu miers,un tā Pārdaugavas teritorija jāapbūvē. Nesaprotu kāpēc mūsu Nacionālās apvienības partija neko nedara?

 5. Nekāda brīnuma. Ja gandrīz pašā galvaspilsētas centrā joprojām stāv cilvēka cieņu aizskarošs piemineklis masu slepkavām, sadistiem, marodieriem un izvarotājiem, tas provocē pederastu Vaņku Kuzinu un citus fašistu izdzimteņus uz aizvien jaunām nelietībām

 6. Ja pareizi sapratu… Latvijā taču darbojas vairākas valodas sargāšanas iestādes. Varbūt ir pienācis laiks nopietni ķerties pie darba? Protams, nebūs viegli piespiest vadošo laikrakstu žurnālistus pareizi rīkoties ar teikuma priekšmetu un izteicēju… daudz grūtāk, nekā trenkāt kādu krievu, kurš kafejnīcas cenu zīmē aizmirsis garumzīmi… .

 7. Latvijas vadošie atbalsta to kas nepatīk tautai. Galvenais lai ar lielo kaimiņu ir viss sarunāts.

 8. kompetence
  1. tikai vsk. Lietpratība, plašas zināšanas, profesionāla pieredze, izpratne (kādā jautājumā, jautājumu kopumā); speciālista darbības joma.
  2. tikai vsk. Piekritība, tiesīgums (kādā jautājumā, jautājumu kopumā), pilnvaru kopums (piemēram, iestādei, tās vadītājam); sfēra, par ko uzdota atbildība, ņemot vērā personas izglītību, spējas, zināšanas un pieredzi attiecīgajā jautājumā.

 9. Ja šādu pieminekli tikai iedomātos likt krievija, kuzmini un līdzīgi atrastos zonā uz ilgu laiku.bet mūsu bezmugurkaulinieki var tikai raudāt

Draugiem Facebook Twitter Google+