×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Rīko labdarības koncertu Jaunpils ērģeļu restaurācijas atbalstam

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Jaunpils ev. lut. baznīca

25. oktobrī plkst.12 Jaunpils baznīcā notiks labdarības koncerts “Lai Jaunpils baznīcā atkal skan ērģeles…”, LA.lv uzzināja Jaunpils novada domē.

Koncertā Jāņa Lūsēna dziesmas atskaņos Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Lūsēns. Ieeja par ziedojumiem.

“Iespējams, ļaudis vēl atceras laikus, kad Jaunpils baznīcā skanēja ērģeles. Nu jau pagājis vairāk kā pusgadsimts, kopš ērģeļu stabules klusē un dievkalpojumos skan sintezētas skaņas. Tomēr vēlme baznīcā atkal klausīties īstu ērģeļu skanējumu nav zudusi un nu jau drīz šis sapnis būs īstenojies,” teic novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Rasa.

Ēērģeļbūvnieks Jānis Kalniņš pēc pārpalikušo detaļu izpētes teic, ka ziņas par jaunpils ērģelēm visai skopas un ar skumjām beigām: “Pēc II pasaules kara ērģeles tiek pilnībā izdemolētas, bet šķiet, ka vēl deviņdesmito gadu sākumā, kad baznīcā atkal sāk saimniekot draudze, vējlādes un konstrukcijas vēl bija savās vietās. Uzsākot sakārtot dievnamu, ērģeļu konstrukcijas visai nesaprātīgā kārtā ir iznīcinātas, vējlādēm nodauzītas ventiļkastes ar ventiļiem un tās ir izmantotas kā būvmateriāls saimniecības kambara izbūvēšanai balkonā; no ērģeļu apbūves ir palikusi aizmugurējā siena, daži sānu balsti un prospekts. Spēles galda vietā ticis iebūvēts sintezators ar pastiprinātāju, prospektā iebūvēti skaļruņi, visai pamatīgi sabojājot prospekta apakšējo daļu.”

Jaunpils novads un draudze cer uz ziedotāju atbalstu ērģeļu atjaunošanai – ziedot iespējams Jaunpils ev. lut. draudzes kontā, ar norādi “Mērķa ziedojums ērģeļu atjaunošanai”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+