Kultūra
Mūzika un deja

Rīkotāji: Festivāla “Rīga Jūrmala” mērķis ir kļūt par klasiskās mūzikas brīvdienu galamērķi Eiropā0


Festivāla "Rīga Jūrmala" padomes priekšsēdētājs Pjotrs Avens (no kreisās), diriģente Suzanna Melki un vijolnieks Julians Rahlins.
Festivāla "Rīga Jūrmala" padomes priekšsēdētājs Pjotrs Avens (no kreisās), diriģente Suzanna Melki un vijolnieks Julians Rahlins.
Foto – Leta/Evija Trifanova

Festivāla “Rīga Jūrmala” mērķis un ambīcijas ir kļūt par klasiskās mūzikas brīvdienu galamērķi Eiropā, festivāla atklāšanas preses konferencē uzsvēra tā padomes priekšsēdētājs, uzņēmējs un mecenāts Pjotrs Avens.

Pēc Avena vārdiem, šo mērķi iecerēts sasniegt, piedāvājot ne vien vietējiem mūzikas cienītājiem Latvijā, bet arī starptautiskajai auditorijai spožu mākslinieku un repertuāra apvienojumu. “Priecē, ka jau pirmajā festivāla gadā komanda spējusi piesaistīt apmeklētājus no tik daudzām pasaules valstīm,” piebilda Avens.

Festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna stāstīja, ka pirmie pieci koncerti ir gandrīz izpārdoti un festivāla auditorija ir vismaz no 50 dažādām valstīm – Vācijas, ASV, Izraēlas, Lietuvas, Lielbritānijas, Dienvidkorejas, Hongkongas un citām. Viņa lēsa, ka apmeklētāju vidējais vecums ir ap 45 gadiem, kas esot “neraksturīgi jauns” šāda tipa pasākumiem.

Festivāls sākas šodien, un nedēļas nogalē tā ietvaros notiks pieci koncerti Latvijas Nacionālajā operā un Lielajā ģildē. Kopumā festivāls sastāvēs no četrām minifestivālu sērijām, kas notiks četras vasaras nedēļas nogales un katras ietvarā notiks pieci koncerti.

Čulkstēna informēja, ka festivālā muzicēs tādi orķestri un pasaulslaveni diriģenti kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un diriģente Suzanna Melki, Izraēlas filharmoniskais orķestris un Zubins Meta, Londonas simfoniskais orķestris un Džanandrea Nozeda un Krievijas nacionālais orķestris un Mihaels Pļetņovs, kā arī vairāki citi izcili izpildītājmākslinieki, kas Latvijā un Baltijā muzicēs pirmo reizi.

Pirmās festivāla nedēļas nogales centrā ir divi Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerti, kuros diriģēs Melki un piedalīsies arī vijolnieks Julians Rahlins un pianists Rūdolfs Buhbinders. Dienas koncertos Lielajā Ģildē muzicēs pianisti Luks Genušs un Mārtins Džeimss Bārtlets. Sestdienas vakarā operā skanēs Rahlina un Buhbindera kamermūzikas koncerts, pastāstīja Čulkstēna.

“Koncerti būs skatāmi ne tikai Latvijas Televīzijā, bet arī starptautiskajā klasiskās mūzikas platformā “medici.tv”. Uz Latviju atspoguļot festivāla norisi ieradīsies ap 40 Eiropas zināmāko klasiskās mūzikas un dzīvesstila mediju pārstāvji. Tajā pašā laikā esam gandarīti par Latvijas publikas atsaucību, kā arī vietējo uzņēmēju atbalstu, kas ļauj secināt, ka Latvijā dzimst lieliska muzikāla tradīcija ar lielu potenciālu kļūt par Eiropas kultūrtūrisma magnētu,” uzsvēra pasākuma izpilddirektore.

Festivāls turpināsies augustā, kad trijās nedēļas nogalēs Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, viesosies trīs orķestri un vairāki pasaulslaveni akadēmiskās mūzikas pārstāvji.

Festivāls "Rīga Jūrmala"
LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Vārda un skaņas mijiedarbe dzejas un mūzikas vakarā koncertciklā “Iededz gaismu” Liepājā
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Operstudija “Figaro” aicina uz muzikāli izglītojošu izrādi bērniem
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
VKKF izsludina konkursu muzikālā teātra iestudējumu radīšanai
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
Klīstošais holandietis atgriezies mājās. Saruna ar Egilu Siliņu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Meklēt cimdus vai gumijas zābakus? Pirmdienas laika prognoze
34 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Šodien stājas spēkā jauns vilcienu kustības saraksts ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos
6 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Kokteilis
Populārais amerikāņu šovs parodē Levitu
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Atklāj, kāda ir Latvijas Onkoloģijas centra ārstu vidējā alga
50 minūtes