Latvijā
Politika

Rinkēvičs: ES ir jāturpina palīdzēt Ukrainai, Gruzijai un Moldovai turpināt reformu procesu 0

Foto – Ieva Lūka/LETA

Eiropas Savienībai (ES) ir jāturpina palīdzēt Ukrainai, Gruzijai un Moldovai turpināt reformu procesu, izklāstot Latvijas pozīciju gaidāmajā Austrumu partnerības samitā, aģentūrai LETA sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ārlietu ministrs šodien Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK), Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Ojāru Ēriku Kalniņu (V), lai pārrunātu aktuālus ārpolitikas jautājumus.

Amatpersonas apsprieda gatavošanos pēc divām nedēļām plānotajam ES Austrumu partnerības samitam un Latvijas pozīciju tajā. Rinkēvičs sacīja, ka ES savā ārpolitikas dienaskārtībā ir jāturpina turēt augstu jautājumi, kas skar Ukrainu, Gruziju un Moldovu, palīdzot šīm valstīm tālāk turpināt reformu procesu. Tāpat runāts par to, kā veidot attiecības ar trim Austrumu partnerības valstīm, kas nav izteikušas vēlmi pēc ciešākas sadarbības un eirointegrācijas, proti, Azerbaidžānu, Armēniju un Baltkrieviju.

Par Austrumu partnerību ārlietu ministrs šodien runāja arī Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”, kur minēja, ka ļoti svarīgi ir nesamazināt ES līdzdalību Ukrainas, Moldovas un Gruzijas attīstībā, un svarīga ir praktiska sadarbība ar šīm valstīm. Viņš pieminēja arī vizīti Moldovā, kas notika šīs nedēļās sākumā. Tās laikā Rinkēvičs ticies ar Moldovas prezidentu Igoru Dodonu, kurš apliecinājis, ka Moldova nevēlas uzgriezt muguru ES, bet tajā pašā laikā arī Krievijai.

“Viņš teica, ka vēlas redzēt Moldovu ka neitrālu valsti un veidot līdzsvarotas attiecības. Uzskatām, ka neviens nedrīkst izmantot spiedienu, lai bremzētu brīvas gribas izpausmi. Katrā gadījumā ES nebūs tā, kas ieviesis kādas represijas vai sankcijas,” teica ministrs.

Amatpersonas Rīgas pilī pārrunājušas arī jautājumus, kas skar nākamā gada ārpolitikas aktualitātes, piemēram, gatavošanos NATO samitam un attiecības ar ASV. Rinkēvičs informējis amatpersonas par “Breksit” aktualitātēm, saistībā ar Latvijas valstspiederīgo interešu aizsardzību šajās sarunās un to, kā pašlaik izskatās nākotnes attiecības ar Lielbritāniju.

LA.lv