×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: “tikumības likums” neiederas demokrātiskā Latvijas valstī (63)

Foto-LETAFoto-LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Saeimā atbalstītās un pretrunīgi vērtētās tikumiskās audzināšanas normas skolās neiederas demokrātiskā Latvijas valstī, pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Rinkēvičs norādīja, ka likums izraisījis negācijas arī starptautiski. “Likums ir izraisījis diezgan lielas negācijas ne tikai Latvijā. Esmu lasījis vienu otru starptautisku cilvēktiesību aizsardzības organizāciju viedokli. Es uzskatu, ka šis likums neiederas demokrātiskā Latvijas valstī, un tas ir grūti izpildāms,” sacīja ministrs.

“Es ar lielu prieku esmu gatavs padiskutēt par tikumības kritērijiem Ministru kabinetā. Pašlaik es neredzu nekādu jēgu šo jautājumu vēlreiz pārrunāt. Varu tikai izteikt nožēlu, ka atsevišķi balsojumi īsti neatbilst demokrātiskas Eiropas valsts principiem. Tā ir lēmis Saeimas vairākums, tur ir zināmas paralēles ar mūsu kaimiņvalsts rīcību,” piebilda Rinkēvičs.

Atbildot uz jautājumu, vai viņš jau ir paskaidrojis Nacionālajai apvienībai (NA) savus izteikumus interneta sociālajā vietnē “Twitter”, Rinkēvičs norādīja, ka jau aprīlī paudis savas bažas par deputātes Jūlijas Stepaņenko (“Saskaņa”) priekšlikumu, kas uzliek pienākumu izglītības iestādēm aizsargāt izglītojamos no tādas informācijas, kas neatbilst tikumiskās attīstības nodrošināšanai. Saeima šos grozījumus iepriekš ar balsu vairākumu atbalstīja.


Rinkēvičs savā “Twitter” kontā aprīlī rakstīja: “Mani neizbrīna SC&NA kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva LV, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim.” NA pēc Rinkēviča izteikumiem prasīja publisku atvainošanos.

Aģentūra BNS ziņoja, ka Saeimas deputāti, vērtējot grozījumus Izglītības likumā, galīgajā lasījumā atbalstīja Stepaņenko pretrunīgi vērtēto priekšlikumu, kas uzliek pienākumu izglītības iestādēm aizsargāt izglītojamos no tādas informācijas, kas neatbilst tikumiskās attīstības nodrošināšanai

Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā paredz, ka valdībai būs jānosaka tikumiskās audzināšanas vadlīnijas.

Atbalstītajā priekšlikumā norādīts, ka minētā izglītojamo aizsargāšana nebūs jāveic augstskolās. Tomēr, kā debatēs norādīja deputāts Kārlis Šadurskis (“Vienotība”), šāda redakcija nozīmē, ka, piemēram, koledžās studējoši jaunieši tagad būs jāaizsargā no netikumiskiem materiāliem. Šadurskis šo priekšlikumu dēvēja par “absolūtām muļķībām”.

Šadurskis, komentējot likuma grozījumu izskatīšanas gaitu, debatēs lietoja spilgtu citātu: “Pret stulbumu paši dievi cīnās veltīgi”.

Tāpat deputāti atbalstīja vēl vienu Stepaņenko priekšlikumu, kas paredz “noteikt kārtību, kādā izvērtējama informācijas, tajā skaitā mācību līdzekļu un materiālu, kā arī mācību un audzināšanas metožu atbilstība šā likuma mērķī ietvertās izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanai, kā arī šīs izvērtēšanas kritērijus”.

Deputāti arī atbalstīja normu, kas uzliks par pienākumu izglītības iestāžu padomēm lemt par mācību un audzināšanas procesā izmantojamo metožu un informācijas, tostarp mācību līdzekļu un materiālu, atbilstību izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanai, kā arī tikumiskās audzināšanas vadlīnijām.

Atbalstītie likuma grozījumi noteiks, ka skolotājiem un skolu vadītājiem jābūt lojāliem valstij. Par izglītības iestādes vadītāju varēs strādāt persona, kurai ir nevainojama reputācija, kura ir lojāla Latvijai un tās Satversmei , un kurai ir attiecīga izglītība, paredz grozījumi.

Par tā saucamajiem tikumības priekšlikumiem balsoja teju visi “Saskaņas”, Nacionālās apvienības, kā arī daļa Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (63)

 1. V. Megre grāmatā “Jaunā civilizācija” dēmons Krātijs saka, ka demokrātija ir attīstītākā verdzības forma. Sanāk loģiski. Tikumības pretstats ir degradācija.

 2. Viņam ar draudziņu jālaiž uz Las-Vegasu. Tur tagad gatavojas lielākajam orģiju tusiņam. Mums te tādus “demoNkrātus” nevajag. Lai vālē prom ar visām savām āra lietām! Un biļeti lai pērk vienā virzienā!

 3. tuvāko 25-40 gadu laikā ES pārvērtīsies par Eiropas Kalifātu. Ko DARĪS rIŅĶA KUNGS?

 4. vai Riņķīts uzskata, ka demokrātija un netikumība ir sinonīmi?

 5. Sitais geju parstavis VISPAR NEIEDERAS LATVIJA ,KAUNS KAD SADS VADA ARLIETU MINISTRIJU .

 6. Ir tāda dziesma, kur “KRETĪNI DEJO”…

 7. Kādas ir latvijas valstiskuma pazīmes?

 8. Sākumā domāju ka joks vai ironija, taču raksts patiešām par to!! Droši vien tipogrāfam burti sarka, tos liekot šadā marazmā…

 9. Rinkevičs pats neiederas Latvijas valstī, kā centīgam un izvirzītam Klintones audzēknim viņam jāizplata citu valstu garīgo, tikumisko un kulturālo potenciālu izdēdēšanas prakses, kuras šamais īsteno- tikai- ne jau Latvijas valstij, bet Latvijas valsts sagraušanai. Bezatbildīgi degradējis LR diplomātiju un nodarījis neatgriezeniskus zaudējumus LR tautsaimniecībai un lauksaimniecībai jo īpaši. Tagad ķēries klāt tikumībai- morālei, kultūrai un audzināšani.
  Atkāpies no amata un piekop savas prakses attiecīgos namos…Rinkevič

 10. Nost ar gejiem un pedofiliem! Jāieraksta tikumības likumā!

 11. “Mani neizbrīna SC&NA kopošanās par tikumību…”, – tā Rinkēvičs. Ja tā domā ārlietu ministrs, .., jo nav ko kopoties ar tikumību! Viņš piesedzas ar ES lobiju, kas propagandē klaju netikumību un nez kādēļ nemaz neieklausās tajā, ko pilnīgi pretēji pauž, piemēram, Lielbritānijas premjers. Bet faktiski pēc šādām Rinkeviča atklāsmēm, kas ir pret Satversmi un tautas gribu ir jāpieprasa viņa demisija, turklāt bez iespējas kandidēt uz EP.

 12. …. ARPRATS !!! KADA VIDE SIS CILVEKS IR AUDZIS UN STRADAJIS … ? NU GAN LIEKAS, KA SIS POLITIKIS SEN JAU IR PAZAUDEJIS SPEJU APGUT REALITATI … ARPUS SAVAS GRUPAS, 3% SASTAVAM NO SABIEDRIBAS … !!!

  … NAV BRINUMS, KA APTAUJA SABIEDRIBA, 75.2% MERA, SAPROT UN NORADA, KA VALSTS TIEK KONTROLETA UN VADITA TIKAI NO PASINTERESU GRUPAM … NE NO VALDIBAS, KAS LIKUMIGI PEC SATVERSMES VALDA AR NACIONALS VALSTS SBIEDRIBAS VAJADZIBAM UN INTERESEM KA PRIORITATEM … !

  … APSESTAM AR SADAM VERTIBAM – ‘TIKUMIBAS LIKUMS’ NEIEDERAS DEMOKRATISKA LATVIJAS VALSTI – SIM MINISTRAM IR LAIKS NOLIKT SAVU MANDATU … !!!!

 13. Nevis likums neiederas demokrātiskā Latvijas valstī, bet Rinkevičs neiederas ārlietu ministra krēslā. Ja nu viņš tik ļoti uztraucas par demokrātiju, tad savu “Proud To Be Gay” varēja uzrakstīt pirms Saeimas vēlēšanām.

 14. Faktiski, šāds Rinkēviča paziņojums velk uz valsts pavērsuma mēģinājumu, kad valdības loceklis, ar pārējā kabineta atbalstu, publiski aicina nepakļauties Satversmei. Nez vai Vienotības vadība apzinās, ko atbalsta? Un ko gan domā LA, publicējot pretvalstiskus paziņojumus?
  Satversmes 116.pants
  Personas tiesības, kas noteiktas Satversmes deviņdesmit sestajā, deviņdesmit septītajā, deviņdesmit astotajā, simtajā, simt otrajā, simt trešajā, simt sestajā un simt astotajā pantā, var ierobežot likumā paredzētajos gadījumos, lai aizsargātu citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību un TIKUMĪBU. Uz šajā pantā minēto nosacījumu pamata var ierobežot arī reliģiskās pārliecības paušanu.

 15. Man gan nepatīk totalitārās EK uzspiestās normas un nekādu cieņu arī pret eK es nejūtu’.”Labi”,ka mums ir ministru kabinets,kas izjūt bezgalīgu cieņu pret EK.Ar Ārlietu ministru priekšgalā.

 16. Tikumība ir obligātais minimums
  skaudra nepieciešamība,
  dienišķā maize“ (Dirhems)

 17. Irina Siļujānova, filozofijas zinātņu doktore
  Krievijas valsts Medicīnas universitātes Biomedicīnas ētikas katedras vadītāja

  “Seksualitāte ir viena no cilvēka dzīvības funkciju nodrošināšanas fizioloģiskajām sistēmām, bet atšķirībā, teiksim, no gremošanas, tā ir vistiešākajā veidā saistīta ar jebkuras sabiedrības morālo attieksmi. No saiknes starp morāli un seksualitāti lielā mērā ir atkarīga kā cilvēka tikumiskā, psihiskā un fizioloģiskā veselība, tā arī kultūras labklājība kopumā.
  Geju parādes un citu tamlīdzīgu pasākumu rīkošana, ir pielīdzināma sabiedrības pašnāvībai?
  Šī pašnāvība izpaužas kā sabiedrības morālais pagrimums, precīzu koordināšu zaudēšana, nespēja atšķirt netikumu no tikumības. Kā zināms, gan atsevišķs indivīds, gan sabiedrība kopumā ir spējīgi bioloģiski eksistēt līdz tam laikam, kamēr tie nav zaudējuši spēju atšķirt netikumu no tikumības. Tās zaudēšana nozīmē soli pašiznīcināšanās virzienā.”

  • Vaimanuvai!kā var citēt Krievijas!?! doktores vārdus!?Ka tik mūsu “viedais”ministrs nepadomā,ka gribat “nodot valsti Krievijai”..un nerosina Saeimā pieņemt likumu,kas vārda ‘tikumība”lietošanu aizliedz ar likumu kā valsts nodevību.Bīstieties D..Rinkēviča!Ministrs var sanervozēties un zaudēt naktsmieru un nedod Dievs,sākt atkal naktīs čivināt.

 18. Vai tikumība ir nosodāma? Vai tikumīgi audzināts cilvēks ir nepareizi? Kā Rinkevičs saprot tikumību? Vai viņš zina,kas ir tikumība? Vai viņš saprot,kas ir netikumība? Vai šāds jēdziens Rinkēviču baida? Vai tikumība valstī ir bieds Eiropas demokrātijai? Man liekas,ka tāda demokrātija bez tikumības ir anarhija,kas jau darbojas pilnā mērā,jo izvirtuļi pieprasa tiesības būt par izvirtuļiem. Mainās mode un būs kauns būt par izvirtuli,gan redzēsi!!!

 19. Dr. iur. h.c. Egils Levits:
  “Tikumība ir sabiedrības ievērojama vairākuma priekšstati par to, kas ir laba un pareiza cilvēku uzvedība un cilvēku savstarpējās attiecības.
  Atbildot uz jautājumu par to, kas tikumības jēdzienu interpretē, jāsaka, ka tā ir visa sabiedrība.
  Protams, var būt cilvēki, kuri uzskata, ka lietas, kas lielai daļai sabiedrības nav pieņemamas, ir akceptējamas, bet, ja tā ir neliela minoritāte, tas netiek ņemts vērā tikumības jēdzienā. Tātad tikumības jēdzienā svarīga ir lielākā sabiedrības daļa un tās uzskati.”

 20. Balta nāca tautumeita,
  Kā ar sniegu nosnigusi.
  Nav ar sniegu nosnigusi –
  Nāk ar savu TIKUMIŅU.

  Arsitotelis: Kad cilvēkam trūkst tikuma, viņš ir vismežonīgākais dzīvnieks, turklāt visļaunāk tas izpaužas attiecībā uz seksuālajām iegribām.“

  A.Līce: Šis laiks mūsos spiežas iekšā, kā bojātā kuģī ūdens. Latvija brīžiem atgādina apgāstu prāmi. Bet varbūt tāda ir visa pasaule?

  Kornēls: Ja nav tikuma, dižciltība nepalīdzēs.

  Tolstojs: Cilvēka tikumiskā pakāpe ir norāde uz viņa patiesuma pakāpi.
  “Tikumība ir sabiedrības galvenā balsta kolona.”

  „Tikumība ir gudrība, kas piespiež saskaņot jūtas ar prātu un patīkamo ar pienākumu.“ (Helvēcijs)

  “Kā indivīds,tā sabiedrība kopumā ir spējīgi bioloģiski eksistēt līdz tam laikam,kamēr tie nav zaudējuši spēju atšķirt netikumu no tikumības.”

 21. Rietumos demokrātiju pamazām aizstāj gejisma diktatūra!
  PIEMĒRAM> ASV tiesas lēmuma, kur ar vienu balsi (5 pret 4) uzvarēja viedoklis par labu geju laulībām VISĀ valstī, ir nepareizi, jo 14 štatos geju laulības ir aizliegtas un 9 tiesneši NEVAR lemt miljonu cilvēku vietā (tam bija vajadzīgs VISMAZ referendums). Te mēs redzama, ka demokrātija Rietumos pārvēršas DIKTATŪRĀ – liberastu diktatūrā! Ja tie tiks pie varas Lietuvā un Latvijā, tad redziet ar kādiem cilvēkiem mums būs darīšana!!!

 22. par jaunatni!Ja mums ir tādi “ministri”,nebrīnīsimies ne par ko.Cik šim kalpam gadu?Vai viņš savā dzīvē ir turējis rokā kādu latviešu klasiķa darbu,nerunājot nemaz par Latvju Dainām,vai kaut Bībeli.Saeima ir pieņēmusi likumu,bet kalps vēl nevar un nevar rimties.Nav viņam svarīgāku lietu,par kurām “cepties”.zin ko,Rinkēvič,ejiet jūs ar savām demokrātijām….tviterī pačivināt vēlā nakts stundā!Ko jūs meklējāt politikā?Izglītotam cilvēkam ir jāzin sava vieta.Jums būtu jādara kāds cits,daudz vienkāršāks darbiņš.Un neaizmirstiet to,ko pats daudzinat,ka Latvija ir neatkarīga valsts.Īstenībā jau nav,bet uz to vajadzētu tiekties.Un mazāk lasiet tos starptautisko organizāciju viedokļus,tad varēsiet naktī labāk gulēt un nebūs jāsēž pie datora.!

 23. geju un lesbiežu gājiens NETIKA aizliegts, bet jaunatnes Dziesmu svētku gājienu gan mēģināja aizliegt – šīs pašas partijas ministre => NEIZDEVĀS!
  Domājiet ļaudis par ko Jūs balsojat!

 24. Tikumībai ar totalitārismu nav sakara. Tikumība ir JEBKURAS valsts un sabiedrības pastāvēšanās pamats, tas, ka tā deformējas dažās rietumvalstīs – ir tikai spilgts piemēra tam!

 25. Tad mums tāda “demokrātiska valsts” nav vajadzīga, un patiesībā vai nav pilnīgi “pajāt” ko domā starptautiskais līmenis! Tā ir mūsu Latvija un ja god. Rinkeviča kungs ar tikumību “nedraudzējas”, tad ir daudzas citas valstis uz kurieni var doties un dzīvot bez tikuma.

 26. Vai tad šis jautājums būtu Ārlietu ministrijas kompetencē ?

 27. to Vineta Kiršteina Atbildēt

  Kā pasargāt bērnus no dezinformācijas? Ar audzināšanu ģimenē, skolā, sabiedrībā. Tajā skaitā arī pieņemot likumus, jo daži iedomājas, ka demokrātija ir visatļautība. Tāpēc vairs neprotam atšķirt labo no ļaunā, muldam par totalitārismu un vardarbību, bet īstenībā ignorējam realitāti un kultivējam absolūtu visatļautību. Tikumības likums arī ir dažas tevis piesauktās vadlīnijas, cik tālu savā demokrātijā (īstenībā savā muļķībā) varam iet. Jo liela daļa sabiedrības jau ir pazaudējusi darba tikumu, godīguma tikumu, ģimenes attiecību tikumu un ir degradējusies. Tad turpināsim tikai noskatīties, vai arī kaut ko darīsim?

 28. Kas notiek Latvijā? Viens ministrs liedz bērniem svētku sajūtu, cita aicina veicināt “demokrātiju”savā netradicionālā (dzīves veida) izpratnē! Valdības vadītāja vispār cenšas izvairīties no sava viedokļa (Seiles gadījumā – lai pate izlemj)!

 29. Atgriežamies pie totalitārisma. Kā cilvēkus var ,,pasargāt'” no informācijas? Cik absurdi var būt šādi lēmumi! Un Parādnieka demonstrētie ieroči pirmsskolas izglītības iestādē ko tikumisku audzināja šiem bērniem? Vai tā nebija emocionāla vardarbība pret šiem bērniem? Patriotismu mēs jau dziesmu svētkos redzējām. Idejas vārdā ziedosim arī paši savus bērnus. Un SC un NA ,,kopošanās” balsojumos jau sen ir vērojama.Vēl iepriekšējās Saeimās. NA ir SC ,,filiāle”, tikai piesedzas ar nacionāliem saukļiem .Gribētos gan, ka savos spriedumos kaut dažreiz izmantotu smadzenes. Ar katru bērnu var runāt par jebkuru jautājumu vai problēmu, tikai atbilstoši viņa vecumam un izmantojot atbilstošu audzināšanas darba metodiku. Citādi nonāksim pie tā, ka bērni sev nesaprotamās lietas noskaidros paši un arī izskaidros paši, tādējādi iegūstot kļūdainu priekšstatu par realitāti. Un izglītības iestādes vadītāja atbilstība augstai tikumībai vispār ir super! Stulbuma kulminācija! Cilvēka rīcība ir vai nu tikumīga vai nē. Kurš noteiks tikumības ,,augstumu” . Steidzīgi nepieciešamas VADLĪNIJAS! Bez tām nekā. Nav vairs mums ne folklora, ne literatūra vajadzīga, visi esam pilnīgi glupi, tikai vienīgā laime, ka simts gudras galvas mums ir, kas pateiks priekšā…i nevajag arī pie darba bērnus radināt, visi lasīsim SC un NA vadlīnijas…

  • V.Kiršteines histēriskais muldējums, lūk, tas gan ir stulbuma paraugs

  • pieturētos pie NA”vadlīnijām”,tad tik histēriski nemuldētu.Viņa pieturās pie Vienotības,par kuras biedru kļuva arī ārlietu ministrs,vadlīnijām.Tāpēc jau laikam ir tik “gudra”.

 30. Demokrātiskā valstī katrs drīkst brīvi paust savus uzskatus un tas attiecināms arī uz balsojumu par “tikumības likumu”…Kādēļ viens brīva uzskata balsojums atbilst demokrātiskai valstij,bet citāds brīvs balsojums tiek nosodīts ? Tādā gadījumā vispār par demokrātiju nevar būt runas,jo sanāk tā,ka viens no balsojumiem tiek it kā uzspiests pret brīvas gribas izteikšanu…..Šajā situācijā par demokrātisku valsti norāda tas,ka katrs balsotājs brīvi un nepiespiesti drīkst izteikt savu nostāju nobalsojot ar savu “par” vai “pret”…

 31. Demokrātija nav visatļautība- jāieraksta Tikumības Likumā,jo Rinkēvičs to nezina! Nav augstās skolās to apguvis!

 32. ej tu rinkevič ar savu elles demokrātiju uz elli!

 33. Viņš nepārstāv ne Latvijas valsti ne Latvijas tautu. Viņš pārstāv savējo intereses un ar valstiskumu tam nav nekāda sakara. Kam jānotiek, lai Latvija sāktu atdzimt? Ar šiem tas nenotiks. Viņi pārstāv Latvijai naidīgas intereses.

 34. Kamēr viņš nesāka bazūnēt pasaulei savu lepnumu par savām nemorāles un gultas lietām, man viņa orientācija neinteresēja, bet, ja šitādi varas pārstāvji to sāk uzsvērt un bīdīt visā savas “intereses”, tad tas jau ir bīstami veselai tautai. Nu mēs par to pārliecinamies viņa runas plūdos un darbībās.

 35. te nu kundziņš parāda skaidri un gaiši, ko viņš pārstāv un ko ievieš. tas vairs nav normāli. ja tādi cilvēki nosaka, kam būt vai nebūt šai zemē, tad skaidrs, kāpēc šī zeme un tauta ir uz izmiršanas robežas.

 36. Tad es negribu dzīvot rinkeviča demokrātijā! Es gribu dzīvot veselas morāles valstī. Nezināju, ka demokrātiju var iztulkot kā izvirtības visatļautību. Un te nu viss izskaidrojas, kas veido sev piemērotu vidi.

 37. Tu, Rinkēvič neiederies šai valstī. Man kauns par tiem kas tev ļauj turpināt darbu valsts pārvaldē. Kā rakstīts: ” Pasaulē jànāk apgrēcībai, taču vai tam cilvēkam caur ko nāk apgrēcība…”

 38. Murgs, ko jūs sakāt??? Tikumība ne..iederas. Kas pēc jūsu domām vispār ir TIKUMS??? VAI TIKAI SEXUĀLĀS ATTIECĪBAS? Un pat cilvēku attiecībām jābūt skaistām visu paaudžu starpā! Vīrietis un sieviete, kas veido pareizas dabiskās attiecības uz pasaules, nerunājot par izņēmumiem. Un darba tikums? Patiesība kā tikums? Solidaritātes tikums? Šķīstības tikums?-jūsuprāt NAV nepieciešams???

 39. Vai ministra kungs domā, ka tikumība piederas tikai krieviem, kremlim un putinam?
  Latviešiem un Eiropai jātop netikumīgiem?
  Kas notiek? Kā viens normāls cilvēks var nonākt pie tāda secinājuma, ka tikumība neiet kopā ar demokrātiju?
  Vai demokrātija patiešām nozīmē visa veida izvirtību, noziedzību, narkomāniju alkoholismu, negodīgumu, nodevību?
  Tas cilvēks taču ir galvā slims, ja tā var domāt un pat skaļi runāt presē!

 40. Ko no zila var gribet!

 41. Ja Rinķeviča kungs apšauba Saeimas deputātu lēmumu, tad varbūt Saeimai jāsāk apšaubīt Rinķeviča atbilstību ministra amatam? Es noteikti apšaubītu. Dievs svētī Latviju !!! Dievs kungs, ienes apgaismību un atpestī no netiklībām un grēcībām šos noklīdušos cilvēkus. Dievs mūs radīja par sievietēm un vīriešiem, mātēm un tēviem un iedeva svētību – mīlestību. Turpināsim iet ierādīto Dieva ceļu un tad ne vienam nenāks prātā apšaubīt demokrātiju Latvijā, arī Jums Riķeviča kungs!

 42. Baigi interesanti sanāk. Demokrātiskajā saeimā demokrātiski atbalstīja tikumībnu skolā. Un uzradās viens kurš apšauba demokrātiju. 😀 Un ngrib iestāstīt ka Eiropā ir pareizāka demokrātija nekā Latvijā. Man jau liekās, ka demokrātijas burvīgā būtība tieši to arī nozīmē, ka vairākums lemj to, kas vajadzīgs konkrētai sabiedrībai.
  Tad kāpēc viņs pats ir pretrunā ar to jēdienu ar kuru iesāk sarunu?
  Tad viņam, lai būtu tuvāk sev līdzīgajiem, vajadzētu pārcelties uz Eiropu, tur viņam ar demokrātisko balsošanu geju virzienā problēmu nebūtu.
  Nez ko valsts dara par deinformāciju? “Likums ir izraisījis diezgan lielas negācijas ne tikai Latvijā.” Neesmu dzirdējis nevienu negāciju no latvijas. Taka, šis man liek domāt, ka viss ir no pirksta izzīsts.
  .
  “Esmu lasījis vienu otru starptautisku cilvēktiesību aizsardzības organizāciju viedokli.” – Edgat, avotu lūdzu, kur lasīts. Nevis – viena tante teica.
  Ziņai nav absolūti nekāda informatīva svara.

 43. a Latvijas himnas vardi – Dievs sveti Lv… iederas? jo ja mes atsakamies no tikumibas, tad ari jaatsakas no himnas jo ta propogande tikumibu. vai no otras puses ja paliekam pie tikumibas un himnas, tad mums jaatsakas no visiem zilajiem sho islaicigo ieredni ieskaitot.
  kapec visai lv jacies no ta ka viens ierednis ir netikumig(raksta pats atzist).
  kad notiek lielas shaizes(11.09, zolitude…) , neviens neskrien uz geju bariem bet gan visi skrien uz baznicu. taka nedomaju ka latvijas sabiedriba kadreiz atteiksies no tikumibas paris geju delj. drizak lv sabiedribai vajadzetu iespringt un neljauties shitadiem barstit savu vajpratu, jo savadak driz vien parastais noalais cilveks saks justies nepareizs.

 44. Ar cieņu pret tautu !

 45. Ja,mana tauta izzūd uz citu tautu fona,tad,kāpēc,man,mums,jāpacieš atbildīgā valsts postenī individu,kurš, būdams ,pats,pārliecināts netradicionālas dzimumorientācijas pārstāvis,spējīgs ar savu ”darbību jeb pretdarbību”,traumēt jaunās paaudzes domāšanu ? Atklātā tekstā par ārlietu ministru Rinkeviču .

 46. Atsakoties no tikumības ,legalizēsim netikumību -slepkavības,izvarošanas,asinsgrēku,viendzimumu izvirtību,,, atļautās,, narkotikas, visu to jau pilnā sparā uzspiež sabiedrībai demokrātijas vārdā.
  Šī sērga salīdzināma ar fašisma un Pol pota posta darbiem.
  Cilvēki esat modri!

 47. Vai tāds cilvēks drīkst pārstāvēt Latviju ārzemēs? Par ko tas liecina? Kauns!

 48. kura govs nu būtu māvusi, bet ne izvirtuļi!

 49. jau kaut kas nav kārtībā mentālā līmenī,Rinkēviča kungs!

 50. Rinkēvič.Nepaliec par muļķi.

 51. realitātes šovs "LV" Atbildēt

  Netikumība izlīdusi no skapja un danco pa galdu; tikumība tup kaktā uz zirņiem …

 52. Jā , Latvijā tikumība neiederas , iederas tikai Rikevičs un gejropa.

 53. konservatīvais demokrats Atbildēt

  Rinkēvičs bāz savu degunu kur nevajag. Lai mīlas vien ar savu kungu/kundzi un dara savu tiešo darbu.

Draugiem Facebook Twitter Google+