×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
12. marts, 2017
Drukāt

Pensionāru naudu – ceļiem. Par Auguļa izteikumiem sašutuši arī kolēģi (39)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Rudenī VAS "Latvijas valsts ceļi" valdes priekšsēdētājs Jānis Lange (no kreisās), satiksmes ministrs Uldis Augulis un AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs pamācīja autovadītājus, kā jābrauc ziemā. Tagad autovadītāji māca viņus, ka ceļi jāuztur arī pavasarī, it īpaši tas attiecas uz grants brauktuvēm.

Satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) izteikumi par iespēju autoceļu sakārtošanai izmantot pensiju fondu līdzekļus satraukuši ne vien sabiedrību un topošos pensionārus, bet arī par sociālo jomu atbildīgos Saeimas deputātus. Viņiem pēdējās pāris dienās nākoties atbildēt uz neapmierinātu iedzīvotāju zvaniem, kuriem nav pa prātam ministra iecere.

“Otrā pensiju līmeņa iemaksas nav kaut kāda anonīma nauda, ko var pasmelties valsts vajadzībām. Tie ir personificēti ieguldījumi ar noteiktu mērķi, un katrs strādājošais, kurš veic iemaksas, pats izlemj, kur un kā šo naudu ieguldīt. Šo personificēto uzskaiti veic Labklājības ministrijas pārraudzībā esošā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Tādēļ esmu ļoti pārsteigta, dzirdot šādu ierosinājumu tieši no Auguļa kunga, kurš vairākās valdībās bijis labklājības ministrs. Ja ministrs apdomātos, tad noteikti pats to atcerētos,” teica Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, pieļaujot, ka ministrs vienkārši “neveikli izteicies”.

Līdzīgu viedokli pauda arī citi aptaujātie Sociālo un darba lietu komisijas deputāti. “Bet, ja ministrs patiešām ir domājis nacionalizēt pensiju fonda līdzekļus, kā tas tika izdarīts Polijā, tad tas ir taisnais ceļš uz Sa­tversmes tiesu,” prognozēja deputāts Romualds Ražuks (“Vienotība”).

Savukārt Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Hosams Abu Meri (“Vienotība”) satraucies, ka ministra izteikumi ietekmēs iedzīvotāju uzticēšanos pensiju sistēmai un motivāciju veikt sociālās iemaksas: “Nesen Finanšu ministrija nāca klajā ar ierosinājumu daļu no sociālajām iemaksām izmantot veselības nozares finansēšanai. Tagad Satiksmes ministrija grib vēl daļu novirzīt ceļu remontēšanai. Tad loģiski, ka cilvēki domās, kāda jēga maksāt sociālās iemaksas, ja tās aiziet nevis pensijām, bet citur.”

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš uzreiz pēc ministra paziņojuma ar viņu sazinājies un saņēmis skaidrojumu, ka netiek plānots vienkārši paņemt pensiju fondu naudu, bet piedāvāt to ieguldīt valsts tautsaimniecībā par procentiem līdzīgi kā banku pensiju fondi to iegulda akcijās. “Es vakar runāju ar ministru un viņš uzsvēra, ka tā būtu brīvprātīga iespēja, otrā pensiju līmeņa dalībnieki paši varētu izvēlēties, vai to izmantot,” mierināja Siliņš. Fondēto pensiju sistēmas pirmsākumos jau pastāvēja iespēja tā sauktos otrā līmeņa pensijas maksājumus ieguldīt arī Valsts kasē. Taču 2007. gadā šī prakse tika izbeigta un otrā pensiju līmeņa apsaimniekošana atstāta tikai privātbanku rokās. Toreiz šāds lēmums tika pamatots ar negodīgu konkurenci no valsts puses, jo VK esot atradusies privileģētākā stāvoklī.

Auguļa padomniece Liene Užule ziņu aģentūrai LETA paudusi viedokli, ka ap ministra izteikumiem par pensiju fondu līdzekļu iespējamu novirzīšanu ceļiem esot sacelta nepamatota ažiotāža. Užule uzsvēra, ka, pirmkārt, runa ir par privātajiem pensiju fondiem un šo līdzekļu novirzīšana notiktu brīvprātīgi, otrkārt, šis priekšlikums vēl ir tikai izstrādes stadijā un ir tikai viens no aplūkojamiem risinājumiem autoceļu sakārtošanas finansēšanai, kurus patlaban vērtē auditorkompānija “KPMG”. Tostarp tiekot aplūkoti dažādi publiskās-privātās partnerības vai kapitālsabiedrību obligāciju emisijas risinājumi. Darbs pie alternatīvām iespējām ceļu sakārtošanas finansēšanai vēl turpinās, un aprīlī gaidāma plašāka konference, kurā tiks prezentēti rezultāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. B0ņuks Paulāns Atbildēt

  “Zagļi, zagļi, ubagi!”

 2. Ieradumam liels spēks Atbildēt

  Pēc veca paraduma-ieciklējies uz pensijām! “Saeimas debatēs 16.jūnija sēdē ,labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) akcentēja,ka pensijas samazina,lai visiem iedzīvotājiem būtu konkrēti ienākuma avoti.Kamēr strādājošajiem pensionāriem tādi ir gan pensija,gan alga,bezdarbnieki pēc noteiktā laika vispār paliek bez ienākumu avotiem.
  Augulis atzina,ka lēmumi ir smagi,tomēr citas izvēles neesot,jo pretējā gadījumā vairs nevarēs izmaksāt sociālos pabalstus jau tuvākajos mēnešos.
  Tādu pašu argumentu minēja finanšu ministrs Einars Repše (JL).”
  Skat.”ST atceļ pensiju samazināšanu: pilnā apmērā pensijas sāks maksāt ne vēlāk kā no 1.marta (plkst.15.20) Delfi,21.decembris 2009.

 3. Konfekte Augulim,ka viņš tagad uz ceļu rēķina uzņemsies atbildību par sen jau kolektīvi iztukšoto pensiju fondu….būs vismaz labs attaisnojums-cēls mērķis…

 4. Man jau tá pensija ir zem nabadzíbas slieks’n,a ! Un ja vél káds alkatis , kuram par maz sazagtá ,- no Valsts un Tautas kabatám még’inás mani atkal apzagt ,- bús jádomá ká no tiem negaus’ám tikt val,á !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Vispār jau tā ir pasaulē pieņemta shēma -pensijas naudu ieguldīt ilglaicīgi peļnu nesošos objaktos,kuri nevar bankrotet,nepakļaujas inflācijai un dod vismaz 4-5%peļņu,latvijā tādivarētu būt pāris celu,riga-jūrmala,rīga venspils,rīga-tallina,pleskavas šoseja,jo ceļi pēc šādas partnerības kļust maksas.tur smalki jārēķina kāda ir transporta plīsma,kādu maksu var uzlikt,cik%gadāvar nopelnīt.Patrez depozīti nav,valsts obligācijs-tā pašvaki.akcijas pakļautas bankrotariskam.Kādēl tad skandināvu pensiju fondi izpērk Latvijā jaunaudzes,kuras dos lielu peļņu tikai pēc 80 gadiem.

  • Ideja varbūt nemaz nav tik slikta, bet interesanti, kā tiek plānots to ceļos ieguldīto naudu atpelnīt.

   • Tie būtu maksas ceļi! Tikai jāpanāk, lai uz tiem nesamazinātos autoplūsma, citādi atkal iznāktu tikai čiks…

 6. Trūcīgie pensiju uzkrājumu Atbildēt

  kā dadzis acīs!!! Kā nu tā? Kad vairs nav, kam ķerties klāt, atcerējās: Pensijas!

 7. Lielinieku vai komunistu domāšana nav nekur pazudusi. Kā redzam, daudz vieglāk pārdalīt vai atņemt ne kā izveidot kaut ko no jauna.

 8. Nu tak milie latviesi vajag sacelties,,savadi staigasiest ar pliku pakalu! Bet tos visus kas valsiba sez,nogerbt plikus un lai iet uz Sibiriju ar kajam! Zagli sez viena taja valdiba un ko tas prezidents,ne zinas ne minas no vina! Kas tas par prezidentu,kas tik sez siltuma un pautus savus kasa!

 9. viņupašu vajag iebetonētasfaltā.

 10. tādam .. vispār arī nemaksāt algu, bet novirzīt ceļu uzturēšanai , lai grauž granti un uzdzer grāvju un lietus ūdeņus , šādi .. var novest valsti ka paliksim visi bez biksēm, nu ..

 11. JŪS bdomē vēl neesat pārēdušies ///

 12. … nu tak ,lai tas .. AR SAVU SEKRETĀRI ,ARĪ KATRU MĒNESI ATDOD SAVU ALGU CEĻU FONDIEM… .. Katrs strādājošais maksā ,lai varētu uzkrāt sev pensiju,te atkal kārtējais .. ir klāt un atkal apzagt ir iedomājis TAUTU… …

 13. Skaidrs, ka Augulis & Co grib DEGRADĒT UZTICĪBU PENSIJU FONDAM un PADARĪT šobrīdējo pensionāru dzīvi VISPĀR TRAĢISKU! VĒL TRAĢISKĀKA BŪS 2.LĪMEŅA PENSIONĀRU NĀKOTNE, JO NAUDA BŪS NOTRALLINĀTA BEZ REDZAMA REZULTĀTA!!! KĀDAS MOKAS bija un nav SKAIDRS vēl tagad, VAI TAS MILJARDS IR ATDOTS VAI NAV ATDOTS ATPAKAĻ, KO VEIKLI NO PENSIJU NAUDAS PASMĒLĀS GODMANIS PAREX GLĀBŠANAI ???????? TAS TIEŠĀM IR NONSENSS, KO MĒDZ AR NOLŪKU “IZSPĻAUT” KADRI, kuriem nav PIEDODAMI šādi teksti!??? Paldies ingaram!!!!

 14. Mūsu LV ABORIGĒNIEM labāk patīk, ka kaut kādas ārzemju firmas iegulda MŪSU naudu sev izdevīgos projektos. Un p..h.. cik procenti vinnēti. Beidzot jāsāk domāt par LATVIJU!!! Mēs šeit dzīvojam,nepatīk, pi…ies prom.

 15. ja var tā runāt ministrs tad viņam jāatkāpjas no amata

 16. Baviens vai tiesam tautai nav pie ka versties lai sauktu pie aatbildibas un soditu tos zaglus augsa ar realiem brivibas atnemsanas sodiem

 17. Kad LVC sāks pieņemt darbā jaunus un profesionālus kadrus un atlaidīs vecos pensionārus ar padomju laika pamatskolas izglītību, tad arī varēs plānot tā, lai nav jāskatās pensionāra kabatā.

 18. Ja pensionāru pensijas ceļiem tad ministru algas trūcīgajiem…būtu tikai godīgi…vieni sapuveņi tajā saeima un katreiz aizvien debīlākas idejas viņiem…grib apkarot ēnu ekanomiku a tajā pašā laikā ar šādiem debiliem priekšlikumiem tā tukai augs,jo kurš maksās sociālo nodokli ja tā neaizies pensijai bet gan kaut kam citam.

 19. pie mums jau visādi brrīnumi notiek

 20. Nesaprotu tad kada jega vispar ir maksat cela nodokli autovaditajiem un vel pietam kas sogad ir pacelts vel lielaks , benzina cenas aug ar katru dienu nodokli tiesi ta pat bet nauda ka nav ta nav , kur pie velna vina pazud kada jega vispar tad kaut ko ir maksat ja vienigais ko dzird ir tas ka naudas nav vnk truksts vardu

 21. Ja pensionāru pensijas ceļiem tad ministru algas trūcīgajiem…būtu tikai godīgi…vieni sapuveņi tajā saeima un katreiz aizvien debīlākas idejas viņiem.

  • Ja tik naski lien pēc pensionāru naudas,kā to nacionalizēja Parex glābšanai,tad,varbūt,nacionalizēsim visiem miljonāriem ? Un Latvijas ceļi ,gan daudz kas cits,būs kārtībā un glābts….

 22. Jānovirza viņa alga.

  • TÁ TIK BÚTU ÍDEJA !!!!! Nacionalizét Valstij un Tautai nozagtos miljonus !!! Un — Valsts un CEL,I bútu glábti !Jums par to PIENÁKAS prémija

 23. Tas jau tikai tāds starpteiciens , lai noskaņotu sabiedrību vajadzīgā virzienā , jo kāds vēlētos atdot savējiem privatizācijai pēdējos valsts uzņēmumus ?! Valsts paliktu bez īpašumiem un ko tad pārdotu – Latviju ?!

 24. Augulis arī iepriekš nekad nav bijis īpaši prātīgs. Sliktākais ir tas, ka viņa atrašanās “tautas interešu aizstāvības” bastionā nāk par sliktu tautas interesēm. Tātad aizsēdējies ir kundziņš…

 25. Priekšlikums-visus esošos pensionārus un arī topošos, nošaut un ieasfaltēt ceļos un pistukam augulim piešķirt
  ordeni un trīszvaigžņu pieminekli arī par brīvu, gan jau kāds kalējs uztaisīs….

 26. plīša laimes lācitis Atbildēt

  lauku zēns, kas no Sūnu ciema ieradies lielpilsētā, kā vienmēr ir universāli izmantojams (kā saka Latgalē – derīga tapiņa visiem caurumiem) un universāls pasaku stāstītājs (tautas valodā – tukšu salmu kūlējs), bet visam savs laiks, kā saka tautas paruna, pēc muldēšanas ……………

 27. Es gan brīvprātīgi to nedarīšu.

 28. Užule cenšas ielikt Auguļa mutē vārdus, ko viņš NEKAD nav teicis !
  Kur ir klāt mierinātājs Siliņš – sagaidi BAIGOS sūdus !

 29. tur jau jabut mulkiem lai piekristu tadam variantam nebus ne celu ne naudas

 30. Tad jau par Parex glàbsanas tùri,% bús sakàpusi debesís un pie tam piespiedu kàrtà brīvpràtígi.Vai nebútu laiks ,kàrtíbas rulla izmaiñàs ,ko nebút minét par atbildíbu.

 31. Saeima-zagļu banda,laupītāji ur resnie taukmūļi….

 32. ;)))

  MUĻĶU zemē viss ir kārtībā un rullē kā pa cūku taukiem.
  Gandrīz. Jo, diemžēl – ir tomēr arī dažas sīkas problēmas.
  Bet, par laimi – tās ir tikai divas:

  1. Totāli MUĻĶI ( t.sk. “universālspecs” augulis un taml. “ceļu sašaurinātāji” ).
  2. Draņķīgi (NE)ceļi, ko totālā bezjēgā “kreatīvi inovatīvi” sačakarē totāli MUĻĶI.

  Bet citādi – viss rullē pa košo šajā MUĻĶU zemes SILES “valsts” parodijā “eurolatvānijā”.

 33. Pat katram klaiņojošam sunim ir skaidrs,ka katra ceļa abās pusēs jābūt grāvjiem,lai ūdens nekrātos uz braucamās daļas. Ceļu uzturēšana jāsāk ar grāvju rakšanu…cienījamie NEuzturētāji:U.Augulis,J.Lange,V.Kononovs & Co…

Draugiem Facebook Twitter Google+