×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. janvāris, 2013
Drukāt

RLB šogad galvenokārt strādās ekonomiskās dzīves stabilizēšanai

rigaslatv2

Rīgas Latviešu biedrības (RLB) darbs 2013. gadā galvenokārt būs veltīts ekonomiskās dzīves stabilizēšanai, neaizmirstot biedrības darbu un kultūras vērtību popularizēšanu, informēja RLB reklāmas un informācijas koordinatore Zinta Gugane.

Viņa stāstīja, ka biedrības lielāko ienākumu daļu veido ieņēmumi par telpu nomu sarīkojumiem un šajā jomā ir vērojamas pozitīvas tendences.

Iespēju robežās plānots turpināt strādāt arī pie RLB nama telpu remonta darbiem, meklējot iespējas un līdzekļus.

Šis gads ir sācies ar vērienīgu Eiropas Savienības projektu “Integrācijas ABC”, kura laikā paredzētas apmācību programmas trešo valstu valstspiederīgajiem, speciālistu konsultācijas, radošās darbnīcas un darbu konkurss bērniem un jauniešiem, informatīvās dienas Latvijā, naturalizācijas meistarklases un kultūras programmas, klāstīja Gugane.

Tāpat iecerēts turpināt darbu pie pagājušajā gadā sāktu projektu realizēšanas – unikālā mākslas pieminekļa RLB nama fasādē – Jaņa Rozentāla 1909.gadā veidoto fresku izgaismošanas ieceres un speciālās iekārtas izgatavošanas un uzstādīšanas projekta, lai cilvēki ar kustību traucējumiem varētu nokļūt no pirmā stāva vestibila līdz liftam.

Jauno gadu RLB jau sāka ar omulīgas un radošas gaisotnes pilnu sarīkojumu, organizējot pasākumu “Joprojām apbrīnojamais Blaumanis”, kas atgādināja par izcilā rakstnieka 150 gadu jubileju un viņa radošo veikumu.

Starp lielākajiem 2013.gadā plānotajiem kultūras sarīkojumiem var minēt cikla “Dziesmu svētku virsdiriģentu portreti” koncertu 20.februārī, atzīmējot Roberta Zuikas simtgadi, maija sākumā notiks RLB Goda biedra Imanta Ziedoņa 80 gadu jubilejai veltīti sarīkojumi, maija beigas svinēsim leģendārā RLB priekšsēdētaja Pētera Pētersona 90 gadu jubileju sarīkojumā “Režisoram Pēterim Pētersonam – 90. Mistērija Nr.2”, bet decembra beigās notiks dzejnieka Edvarta Virzas atceres sarīkojums. Īpašs kultūras notikums būs Valsts svētku 18.novembra koncerts, kas skanēs RLB 145 gadu un Jāzepa Vītola 150 gadu zīmē, uzsverot, ka izcilais mūziķis ilgus gadus bijis biedrības Goda biedrs. Svētku koncerts tiks rīkots sadarbībā ar Igaunijas biedrība “Estonia”, stāstīja Gugane.

Nozīmīgs darbs darāms biedrības vēstures un lomas popularizēšanā. Jau iecerēts, apkopojot un apzinot vēstures avotus, izdot brošūru par ievērojamākajiem biedrības darboņiem, kuru veikums savulaik novērtēts, piešķirot īpašo RLB Goda biedra statusu.

Dziesmu svētku laiks biedrībai solās būt rosīgs. Biedrības nams būs norises vieta dažādiem svētku pasākumiem. Arī pati RLB papildinās svētku laikā notiekošo sarīkojumu klāstu, organizējot fotoizstādi “Cilvēks un Dziesmu svētki” un RLB koru, Maskavas Latviešu biedrības kora un Pēterburgas Konservatorijas simfoniskā orķestra koncertu. Šīs vasaras lielākajam notikumam aktīvi gatavojas ari biedrības mākslinieciskie kolektīvi – kori un deju kolektīvs.

2013. gadā biedrība plāno atjaunot un aktualizēt sadarbības līgumus ar Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, Latvijas Zinātņu akadēmiju, slēgt sadarbības līgumu ar Latvijas Komponistu savienību. Jau februārī Rīgas Latviešu biedrība parakstīs nevalstisko organizāciju (NVO) un Ministru kabineta sadarbības memorandu, kā arī pievienosies NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes darbībā.

Jau ziņots, ka RLB 2012. gads bijis spraiga darba pilns, tādejādi izdevies stabilizēt biedrības finansiālo situāciju, un tagad jau ir vērojamas pozitīvas tendences. Ņemot vērā biedrības vadības ieviesto stingro taupības režīmu un aktīvo darbu dažādu struktūrfondu līdzekļu piesaistē, kopsummā aizvadītajā gadā parādsaistības samazinājušās par 44 484 latiem, kas ietver 2010. gada un 2011. gada parādsaistības uzņēmumiem un pakalpojumu sniedzējiem, nodokļu parādus, kā arī kredīta maksājumus “SEB bankai”, kas tiek veikts atbilstoši maksājumu grafikam.

Iepriekšējo divu gadu uzkrātie nodokļu parādi pagājušajā gadā ir dzēsti pilnībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+