“ROJA Lab” dalibnieces no Latvijas Zandas Pučes darbs.
“ROJA Lab” dalibnieces no Latvijas Zandas Pučes darbs.
Foto: “ROJA Lab”

Rojā jūlijā darbosies mākslas laboratorija “ROJA Lab” 0

No 9. līdz 23.jūlijam Rojā norisināsies starptautiskā mākslas rezidence un starpdisciplinārā mākslas laboratorija “ROJA Lab”, kas sāksies ar izstādes atklāšanu Rojas izstāžu un radošo darbnīcu centrā, vēsta rīkotāji.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Divu nedēļu ilgajā mākslinieku rezidencē “ROJA Lab” mākslinieki no dažādām valstīm dalīsies pieredzē un ļausies mākslas eksperimentiem, no kuriem veiksmīgākie projekti nākotnē varētu bagātināt Rojas pilsētvidi.

“Mākslinieki uz radošām darbnīcām Rojā pulcējas jau 20 gadu garumā, un, pateicoties tam, pilsēta iemantojusi unikālu pilsētvides mākslas kolekciju, jo katrs pasākums bagātina Kurzemes piejūras pilsētiņu ar jauniem mūsdienu mākslas darbiem,” stāsta kurators Māris Grosbahs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz šim radošajās darbnīcās Rojā pabijuši vairāk nekā simt mākslinieku no dažādām valstīm un kontinentiem (ASV, Lielbritānijas, Šveices, Krievijas, Igaunijas, Vācijas, Zviedrijas, Čīles, Polijas, Francijas, Kanādas, Izraēlas, Lietuvas un Latvijas), kuri strādājuši dažādās disciplīnas un tehnikās: keramikā, glezniecībā, tēlniecībā, instalāciju mākslā, vides mākslā, fotogrāfijā, veidojuši performances, video un skaņu mākslas projektus.

Šogad uz mākslas laboratoriju bija pieteikušies vairāk kā 70 kandidāti no Eiropas, Āzijas, Amerikas un Austrālijas. Atlases komisija izvēlējās astoņus no tiem, un tie ir: amerikānis Braiens Benfers (instalācijas, keramika), kanādietis Džimijs Alens (jauniem mediji), japāniete Joši Sugito (keramika), gruzīns Vasīlijs Macharadze (tēlniecība, instalācijas), igauņi Juhans Vihterpals (skaņu mākslinieks) un Kristine Orava (performances), kā arī Zanda Puče no (grafika, multimediji) un Gints Mālderis (fotogrāfija) no Latvijas.

“ROJA Lab” ir multidisciplinārs projekts, kam aizsākumi meklējami 1997. gadā saistībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentu simpoziju ROJARAKU. Deviņdesmito gadu beigās šeit tika veikti eksperimenti keramikas apdedzināšanas tehnikās – japāņu “raku” un augstās temperatūras malkas krāsnīs. Vēlāk intereses epicentrs tika pārnests no mākslas objektu radīšanas uz vides veidošanu starpdisciplinārā mākslas laboratorijā. Pāris gadus šādas mākslas laboratorijas norisinājās mākslinieku rezidenču centrā “Serde” Aizputē. 2011. gadā, daļēji balstoties ROJARAKU pieredzē, tika īstenots pirmais kino un mākslas festivāls ROJAL, kura ietvaros darbojās arī mākslas laboratorija.

“ROJA Lab” noslēgsies 23.jūlijā ar mākslas darbu izstādi un performancēm Rojas pilsētvidē, pauda Grosbahs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.