×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Rokenrola kokteilis Ivara Pētersona jubilejā


ReklāmfotoReklāmfoto

7. septembrī uz vērienīgu koncertizrādi Dailes teātrī aicina pašmāju rokenrola karalis Ivars Pētersons. Dziedātāja 45 gadu jubilejas koncertā skanēs 60. gadu populārākās melodijas, sākot no lirisko mīlas balāžu zelta krājuma līdz pat rokenrola klasikai.


 

Pats jubilārs teic – lielkoncerts ir gan svētki sev, gan klausītājiem. Ivars smaida – nu jau lielkoncertu rīkošana jubilejā jāuzskata par tradīciju. Pēc 40. dzimšanas dienas koncerta Dzintaru koncertzālē šis būs jau otrais. “Cilvēki jautāja – kad būs nākamais. Solīju – pēc pieciem gadiem, un solījumu turu,” skaidro dziedātājs. Ivars teic – labāku dāvanu par īpašu koncertu dzimšanas dienā nevar iedomāties. “Koncerts ir svētki. Tiek gatavoti jauni aranžējumi, apgūtas jaunas dziesmas – patīkama pārmaiņa pēc ikdienas koncertdarbības, kas pašlaik pārsvarā aprobežojas ar klubiem un banketiem.”

Ivars uz skatuves jau ir aptuveni ceturtdaļgadsimtu, sākumā muzicējot ballēs – kā pirmo uzstāšanos klubā viņš atminas Igo dibināto klubiņu “Utt” Liepājā. Toreiz mīlestība pret rokenrolu sākusies ar ierakstiem, bet visu šo laiku Ivars rokenrola laikmeta mūziku tiecies izpildīt tā, kā to jūt pats, nevis ievērojot standartus un kanonus. Uzticība rokenrolam pat iecēlusi viņu latviešu Elvisa godā, arī pats dziedātājs pamanījies piedalīties Elvisa Preslija līdzinieku konkursā ASV, kā arī uzstāties vairākos starptautiskos festivālos aiz Latvijas robežām. Vēl pērn kopā ar pašmāju kantrimūzikas dziedātāju Linitu devušies uz kantrimūzikas festivālu Berlīnē, kur uzņemti visai sirsnīgi.

“Rokenrols ir sirdslieta, kas joprojām nav apnikusi,” pasmaida dziedātājs. “Daudzi mūziķi, laikam ejot, izmēģina ko jaunu, maina stilus. Piekrītu, tas ir interesanti, tomēr nav domāts man.” Tiesa, ja piedāvājot uzdziedāt ko citu, Ivars neatsakot, sevišķi, ja runa esot par džezu.

Piemēram, kopā ar Raita Ašmaņa bigbendu I. Pētersons pirms diviem gadiem dziedāja Geršvina mūzikas koncertā, tomēr savās koncertprogrammās variē dažādu rokenrola mūzikas repertuāru. “Protams, pārmaiņas ir vajadzīgas. Nepārtraukti papildinu savu repertuāru. Dažas dziesmas, kuras agrāk dziedāju, tagad noliktas malā, to vietā nākušas jaunas. Arī izpildījums noteikti mainās, jo mainās sajūtas, ar kurām tās dziedu.”

Saprotams, arī jubilejas koncertā Dailes teātrī skanēs īstenā rokenrola laikmeta – 50. un 60. gadu – mūzika: Elvisa Preslija, Džerija Lī Luisa, Toma Džonsa un Reja Čārlza dziesmas, arī kaut kas no blūza. “Gribu atgādināt cilvēkiem, cik skaista mūzika bijusi šajos gados.” Dziedātājs sola jaunus aranžējumus, gan enerģiskus, gan liriskus, reizē atzīstot – pats esot lēno balāžu piekritējs, jo tieši tās ļauj pilnībā spēlēties ar balss materiālu.

Liriskās dziesmas koncertā skanēs kopā ar dziedātāju un aktrisi Zani Dombrovsku. Uzdziedāt duetā aicināts arī “Latvian Blues Band” līderis Jānis Buks. “Būs īsts muzikāls kokteilis!” sola jubilārs.

Koncertā pamatsastāva grupai “Petersons Band” pievienosies virtuozais pianists Gints Žilinskis, ģitārists Valdis Indrišonoks, “Mirage Jazz Orchestra” pūtēju kvartets un vokālais kvartets “Harmony 4 Riga”. Vakara viesu vidū būs arī atraktīvā  rokenrola deju grupa “Ķengurroks”.

 

VARBŪT NODER

Laiks – 7. XI 19.30.

Vieta – Dailes teātra Lielā zāle.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Cena: Ls 4 – 20.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+