×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Romantika – sentiments vai elements?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Katrs no mums sirdī ir mazliet romantiķis. Vienam tas izpaužas, klausoties saldsērīgu mūziku, citam, skatoties melodrāmas, bet vēl kādam nepieciešama romantiska vide, lai justos omulīgi. 


Mežģīnes, puķaini raksti un daudz dažādu nieciņu – tāds ir standarta priekšstats par romantisku telpu, kas visbiežāk patīk sievietēm. Daži šādus mājokļus nereti dēvē arī par kiču, jo iekārtotājam acīmredzot nav bijis mēra sajūtas. Tomēr runa nav par konkrētu stilu, vairāk gan par dvēseles stāvokli. Turklāt, romantiskā nots interjera veidošanā īpaši pēdējos gados ir ļoti aktuāla. Arī gadskārtējā interjera izstādē “Maison & Objet – 2013”, kas tradicionāli nosaka interjera modi nākamajai sezonai un šogad notika Parīzē no 18. līdz 22. janvārim, joprojām aktuāli romantiskie vintage stila elementi.

“Izmantots tiek viss – pat vecas paplātes un augļu kastes kļūst par plauktiem, bet metāla puķu podi par stilīgiem, senlaicīga izskata lampu abažūriem. Lietas tiek pārkrāsotas, atjaunotas un iegūst otro dzīvi,” tā par sezonas tendencēm stāsta dekoratore Natālija Orla.

Laikam pēc atturīgā minimālisma ēras un ikdienas straujajā tempā cilvēki tomēr ir izslāpuši pēc kaut kā skaista, nomierinoša, ja gribat, sentimentāla. Tāpēc mūsdienu romantikai raksturīgas ne tikai mežģīnes un rišas – vienā telpā nereti sadzīvo Provansas, skandināvu, angļu stila un vintage elementi, kas kopā rada mājīgu un nedaudz nevērīgu noskaņu, turklāt katram citādu. Vēl der atcerēties, ka arī tad, ja ikdienā dzīvojam kopā ar citiem ģimenes locekļiem, kas nepavisam nav noskaņoti uz romantiskas nots, veidu, kā radīt romantisku telpu ap sevi, vienmēr var atrast – tā var būt viena istaba vai tikai atsevišķs stūrītis romantiķiem.

 

Kā veidot?
rom_12

Šis romantiskais stilu sajaukums telpā vienmēr rada sajūtu, ka interjers ir apdzīvots, līdz ar to mājīgs. Tajā nav ne vēsts no perfekcionisma.

Telpu apdarē iespējamas arī nelielas plaisas, spraugas, nelīdzenumi. Sienas visbiežāk ir krāsotas vai tapsētas. Griesti krāsoti. Grīdu apdarei izmanto dēļus, paklājus un maza izmēra flīžu kolāžas. Aktuāli sīku ziedu raksti vai vijīgas ziedu vinjetes, pasteļtoņi, kas kombinēti ar balto kā fonu. Mūsdienīgāks risinājums – dažādu toņu pelēkais + kāds pasteļtonis.

Mēbeles senas vai vecinātas, atjaunotas ar dekupāžu, patinētas. Savu laiku nokalpojušas mēbeles var izmainīt pats, nobružājot virsmu, nomainot furnitūru utt. Visbiežāk izmanto kumodes, dīvānus, atpūtas krēslus, servējamos galdiņus – dažādas mēbeles un aksesuārus, kas atbilst lozungam – no veca jauns.

Noderīgi būs romantiski aksesuāri: lellītes, plīša lācēni, metāla kārbiņas ar ziedu apdari, pīti grozi, porcelāna figūriņas, melnbaltas fotogrāfijas, spoguļi ažūros rāmjos, senlaicīgi pulksteņi u. tml.

Tekstila jomā lieto mežģīnes, izšuvumus, tamborējumus, lupatu tehnikā darinātus pārvalkus, segas, paklājus. Telpās iederēsies gaismas ķermeņi ar romantiskiem abažūriem – audums, stikla piekariņi.

 

5 praktiski ieteikumi

1. Tā kā galvenais uzdevums ir izveidot omulīgu un mājīgu atmosfēru, vēlams izvairīties no muzeja efekta – nevajag izvēlēties viena stila mēbeles un aksesuārus.

2. Šajā noskaņā valda stilu sajaukums, nevērība un īpašs vieglums. Tāpēc nebaidieties eksperimentēt un savietot šķietami nesavienojamo.

3. Labākie palīgi interjera iekārtošanā – lietas, kas iegūst otru dzīvi: atjaunotas mēbeles, vecmāmiņas tekstilizstrādājumi, seni aksesuāri utt.

4. Lai mūsdienīgais labāk sadzīvotu ar veco, izvairieties no eiroremonta, ģipškartona konstrukcijām un plastmasas logiem fonā.

5. Visu ar mēru – lai arī noskaņu veido stilu sajaukums, nevajag pārspīlēt ar sīkiem aksesuāriem, kruzuļotiem aizkariem un vecu mēbeļu grēdām. Pretējā gadījumā telpa kļūs līdzīga vecu lietu tirgotavai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+