×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

Romantiķi ar ceturtdaļgadsimta rūdījumu


ReklāmfotoReklāmfoto

Šogad daudzu tautā iemīļotu romantisku un jautru dziesmu autori – grupa “Tērvete” – svin jau 25. gadadienu. Jau šovakar, 6. jūnijā, Rīgā klubā “Četri balti krekli” gaidāms ne tikai pašu gaviļnieku koncerts, bet arī jubilejas albuma “Dienvidu vējš” atklāšana un jauna video pirmizrāde. 


 

Nemainīgi visus 25 gadus “Tērvetes” pamatkodols ir Artūrs Reiniks un Oskars Andrušāns, bet pēdējos gados ierakstos un koncertos piedalās arī košās fona vokālistes Erita Karlsone un Kristīne Ozoliņa. “Latvijā nav daudz grupu, kas piedzīvo 25. gadadienu un turas kopā tik ilgi,” ne bez lepnuma saka “Tērvetes” līderis – balss un dziesmu autors Artūrs Reiniks. Šajā laikā grupa ne tikai krustu šķērsu apbraukājusi Latviju, sniedzot nu jau neskaitāmus koncertus, bet arī koncertējusi Vācijā, Anglijā un Kanādā. A. Reiniks ir arī Tērvetes novada himnas autors.

Līdz šim “Tērvete” izdevusi sešus albumus – gan kasešu, gan disku formātā, ilgstoši ar  labiem rezultātiem ir gan “Latvijas Radio 2” dziesmu apritē, gan Latvijas šlāgeraptaujas dziesmu sacensībā. Pavasara aptaujas posmā pašlaik skan romantiskā “Kā lai aiziet”.

A. Reiniks smej – gadiem ejot, grupa no skumjāko dziesmu izpildītājiem (tā savulaik viņus nokristījusi tieši “Latvijas Avīze”) kļuvusi krietni “jestrāka”. Vienīgais, kas, gadiem ejot, neesot mainījies, ir romantikas augstais procents ikvienā “Tērvetes” dziesmā. “Romantiķi esam abi. Ja tā nebūtu, nez vai grupa varētu pastāvēt 25 gadus,” spriež Artūrs. “Ikdienā ar Oskaru satiekamies, dziedot jauktajā korī “Tērvete”, izejamās dienās – arī koncertos un ballēs.” Paši mūziķi ir pārsteigti – grupas pastāvēšanas laikā konfliktu neesot bijis. “Nedomāju, ka arī nākotnē kas mainīsies. Zinām viens otra vājības. Nav jāskatās vienam uz otru, lai reizē pabeigtu dziesmu. Tā ir sajūta, kas nāk ar gadiem.

Esam iemanījušies būt gan skumji liriski, gan jautri, pat drastiski, tomēr no smeldzes neatkāpjamies,” saka Artūrs. Tieši tāpēc arī jubilejas albuma titulā ir viena no albuma dziesmu nosaukumiem – “Dienvidu vējš”.

“Jau nosaukumā vien var atrast dažādus zemtekstus. Vējš taču var būt dažāds, bet vējš mums, latviešiem, ir tāda ļoti romantiska parādība. Kur ir vējš, tur jūra, mīlestība, romantika. Tas ir arī mūsu kā grupas pamatakmens.”

Jubilejas albumā, kas ir jau septītais “Tērvetes” pūrā kopš grupas pirmās kasetes iznākšanas 1998. gadā, skan 22 dziesmas. Tostarp ir galvenokārt pēdējos trīs gados tapušās kompozīcijas, kā arī vairāku grupas sākotnējo albumu dziesmu jaunas versijas – Artūrs smej, dziesmas vēl no laika, “kad dziesmas klausījāmies kasetītēs”. Līdzās tām arī dziesmas, kas nav iekļautas iepriekšējos albumos. To autori ir gan pats Artūrs, gan Mārtiņš Freimanis, abi arī dziesmu tekstu autori, līdzās pazīstamajiem šlāgermūzikas tekstu autoriem dzejdariem U. Kavickai, L. Apšeniecei un dīdžejam Dark.

Artūrs stāsta, ka lielākā daļa dziesmu, tāpat kā tituldziesma, ir smeldzīgi romantiskas jeb, kā pats to iesaucis, latviešu šansona garā. Tomēr netrūkst arī jaunākās un “jestrākās daļas”. Nav noslēpums, ka Reiniks kopā ar ģimeni ik gadu dodas kādā eksotiskā ceļojumā, un iespaidi no tālām, saulainām zemēm – Dominikānas, Jamaikas un Meksikas, kur mājo cilvēki ar karstasinīgu temperamentu, – skan arī jubilejas albumā.

Kā īpaša piedeva jubilejas platei – pavisam jauns ziņģu cikls, ko ieskaņojusi apvienība “Tērvete Rīga” – tās sastāvā darbojas gan Tērvetes muzikanti, gan dziedonis Roberts Ošiņš, Dobeles zemessargi un košās “Tērvetes” meitenes Erita Karlsone un Kristīne Ozoliņa. Jubileju atzīmējot, pie jauna, vizuāla ietērpa tikusi arī Tērvetes dziesma “Rozes”.

Ar šo jubilejas svinības gan nebeigsies. Artūrs teic – “Tērvete” turpinās darīt to pašu, ko līdz šim, – rakstīs dziesmas, uzstāsies, filmēsies. “Jo vecāki kļūstam, jo mūsu auditorijai pievienojas vairāk jaunu cilvēku, sākot ar padsmitniekiem. Šobrīd esmu sapratis – nevajag pārlieku saspringt, lai, piemēram, tiktu kādā aptaujā, kādā trijniekā. Ja savu darbu dari no sirds, viss, kam jānotiek, notiek pats no sevis – esmu fatālists.”

Šogad “Tērvete” uzstāsies gan šlāgeraptaujas noslēguma koncertā Ventspilī 29. jūnijā, gan lielākajos vasaras šlāgerfestivālos. Jubileju šogad svinēs arī pats Artūrs – 26. oktobrī kopā ar grupas biedriem, dēlu Lauri Reiniku Dobeles sporta hallē viņš aicinās uz dzimšanas dienas lielkoncertu. “Aicināšu visus, kas izpilda manas dziesmas, – uzstāsimies kopā ar dzīvo orķestri!”

 

VARBŪT NODER

Vieta – klubs “Četri balti krekli”.

Laiks – 19.00.

Biļetes – notikuma vietā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+