Dabā
Zaļā dzīvošana

Roņu mātei Kristai piedzimis apaļīgs mazulis 1

Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzimis ronēns – 28. janvārī Rīgas Zoodārza roņu mātei Kristai piedzimis pirmais mazulis – balts, apaļīgs un veselīgs bumbulis. Māte ir ļoti gādīga – labi baro un apsargā savu pirmdzimto pat no saviem kopējiem. Tādēļ arī mazuļa dzimums vēl nav zināms, vēsta zoodārza darbinieki.

Galerijas nosaukums

Tā kā dzīvnieku pasaulē pirmie mazuļi nereti iet bojā, jo mātēm nav pieredzes to aprūpē, tādēļ dzīvnieku kopēji vēlējušies pārliecināties, ka ar abiem roņiem viss būs kārtībā. Un tā šķiet, ka viss tiešām ir kārtībā, jo mazais augot acīmredzami, un arī māte jūtas lieliski. Savukārt tēvam Puikam atliekot tikai īgņoties blakus baseinā un noraudzīties uz notikumiem no attāluma

Zoodārza slavenajam aktierim un vasaras barošanas demonstrāciju zvaigznei roņu tēvam Puikam šis ir trešais sekmīgi augošais pēcnācējs. Divi iepriekšējie, Puikas sadarbībā ar mātīti Ezi, saules gaismu ieraudzīja 2004. un 2008. gada agrā pavasarī. Pirmais pēcnācējs bija meita vārdā Apolonija, savukārt otrais bija puika Puzis. Vārdu ronēnam Puzim izvēlējās Ventspils aktīvākie iedzīvotāji.

Zoodārzs atgādina, ka piekrastē atrastos roņu mazuļus pašiem nav ļauts “glābt un kaut kur vest”. To veic Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti.

LA.lv