Kultūra
Kultūrpolitika

RTU rektors: RTU centrālās ēkas rekonstrukcija Laikmetīgās mākslas muzejam – pārāk dārga 16


RTU rektors Leonīds Ribickis.
RTU rektors Leonīds Ribickis.
Foto – LETA

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) centrālās ēkas Rīgā, Kaļķu ielā 1, rekonstrukcija Laikmetīgās mākslas muzeja vajadzībām būtu pārāk dārgs projekts, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauž pērnā gada nogalē amatā pārvēlētais RTU rektors Leonīds Ribickis.

“Domāju, ka tāda vēlme ir tikai mazai daļai rīdzinieku. Brīnos, ka šādas iniciatīvas atbalstītāju vidū ir arhitekti un personas, kas apsekojušas ēkas Kaļķu ielā 1 tehnisko stāvokli. Ēka sēžas, plaisā. To savulaik būvēja padomju armijas karavīri. Būvēja ātri un ne sevišķi kvalitatīvi,” pastāstīja Ribickis.

Jaunie topošie arhitekti ir izstrādājuši diplomprojektu šīs ēkas rekonstrukcijai laikmetīgās mākslas muzeja vajadzībām. Bet tas jau ir tikai vīzijas projekts, uzsver rektors. Lai to realizētu, RTU centrālā ēka būtu jānojauc. Pēc viņa teiktā, investīcijas būtu milzīgas. “Es šaubos, vai tāds projekts sevi attaisnotu,” uzsver Ribickis.

Kā LETA jau ziņoja, sabiedriskās iniciatīvas “Mākslai vajag telpu” pārstāvji uzskata, ka tā vietā, lai gadiem gaidītu uz teorētisku Eiropas fondu līdzfinansējumu, kā arī ieguldītu milzīgus valsts budžeta līdzekļus jaunu ēku celtniecībā, pilnībā pietiktu ar jau kādas esošas ēkas renovāciju un piemērošanu muzeja vajadzībām.

“Mākslai vajag telpu” uzrunāto Latvijā pazīstamu arhitektu aplēses liecina, ka RTU ēkas rekonstrukcija izmaksātu aptuveni 25 miljonus eiro, kas ir adekvāta summa, kā arī papildus nodrošinātu valstiski svarīga kultūrpieminekļa saglabāšanu. Šīs nepienācīgi uzturētās ēkas sakopšana padarītu arī Rīgas siluetu harmoniskāku un sakoptāku.

LA.lv