Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
24. marts, 2014
Drukāt

Rublis kļuvis par oficiālo valūtu Krimā (1)

rublis_AFPLETA

Krievijas rublis pirmdien kļuvis par oficiālo valūtu Krimā, Krievijai pārņemot pussalu savā kontrolē, tomēr uzņēmumi darījumus joprojām veica galvenokārt Ukrainas grivnās.

“No šodienas mēs oficiāli varam maksāt rubļos. Grivnas lietošana turpināsies līdz 2016.gada 1.janvārim,” mikroemuāru vietnē “Twitter” informēja Krimas premjerministrs Sergejs Aksjonovs.

Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti” citēja viņa vietnieka Rustama Temirgalijeva teikto, ka no pirmdienas pensijas tiks izmaksātas rubļos un šim mērķim ir atvēlēti 300 miljoni rubļu (seši miljoni eiro).

Krievijas parlamenta pagājušajā nedēļā pieņemtais likums par Krimas aneksiju noteic, ka rublis ir teritorijas oficiālā valūta, bet līdz 2016.gada 1.janvārim paralēli var izmantot arī grivnu.

Bankas un veikali pirmdien lielāko daļu darījumu veica Ukrainas nacionālajā valūtā.

Itālijas bankas “UniCredit” filiāles Sevastopolē amatpersona norādīja, ka nav saņemtas instrukcijas par rubļa ieviešanu. Arī komercbankas “Osčadbank” darbinieks atzina, ka nav saņemta nekāda informācija par valūtas maiņas procesu.

Sevastopoles pasta darbinieks sacīja, ka pensijas tiks maksātas rubļos, bet “mēs nezinām, kad”.

Arī Sevastopoles veikalnieki atzina, ka nav informēti par pāreju uz rubļiem. Tikai dažos lielveikalos ir kases aparāti, kas ir piemēroti rubļu pieņemšanai.

Kādā viesnīcā informēja, ka tā pieņem maksājumus rubļos, bet atlikums tiek izdots grivnās.

Savukārt pašvaldības preses pārstāvis Igors Dolgopolovs aģentūrai AFP teica, ka rubļa ieviešana apgrozībā Krimā ir bijusi veiksmīga.

“Pašlaik cenas tiek atspoguļotas abās valūtās un maksāt var abās,” viņš teica.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko ar 1 rubli var nopirkt? Pilnīgi neko.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+