Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
24. marts, 2014
Drukāt

Rublis kļuvis par oficiālo valūtu Krimā (1)

rublis_AFPLETA

Krievijas rublis pirmdien kļuvis par oficiālo valūtu Krimā, Krievijai pārņemot pussalu savā kontrolē, tomēr uzņēmumi darījumus joprojām veica galvenokārt Ukrainas grivnās.

“No šodienas mēs oficiāli varam maksāt rubļos. Grivnas lietošana turpināsies līdz 2016.gada 1.janvārim,” mikroemuāru vietnē “Twitter” informēja Krimas premjerministrs Sergejs Aksjonovs.

Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti” citēja viņa vietnieka Rustama Temirgalijeva teikto, ka no pirmdienas pensijas tiks izmaksātas rubļos un šim mērķim ir atvēlēti 300 miljoni rubļu (seši miljoni eiro).

Krievijas parlamenta pagājušajā nedēļā pieņemtais likums par Krimas aneksiju noteic, ka rublis ir teritorijas oficiālā valūta, bet līdz 2016.gada 1.janvārim paralēli var izmantot arī grivnu.

Bankas un veikali pirmdien lielāko daļu darījumu veica Ukrainas nacionālajā valūtā.

Itālijas bankas “UniCredit” filiāles Sevastopolē amatpersona norādīja, ka nav saņemtas instrukcijas par rubļa ieviešanu. Arī komercbankas “Osčadbank” darbinieks atzina, ka nav saņemta nekāda informācija par valūtas maiņas procesu.

Sevastopoles pasta darbinieks sacīja, ka pensijas tiks maksātas rubļos, bet “mēs nezinām, kad”.

Arī Sevastopoles veikalnieki atzina, ka nav informēti par pāreju uz rubļiem. Tikai dažos lielveikalos ir kases aparāti, kas ir piemēroti rubļu pieņemšanai.

Kādā viesnīcā informēja, ka tā pieņem maksājumus rubļos, bet atlikums tiek izdots grivnās.

Savukārt pašvaldības preses pārstāvis Igors Dolgopolovs aģentūrai AFP teica, ka rubļa ieviešana apgrozībā Krimā ir bijusi veiksmīga.

“Pašlaik cenas tiek atspoguļotas abās valūtās un maksāt var abās,” viņš teica.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko ar 1 rubli var nopirkt? Pilnīgi neko.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+