×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Rupji komentāri no ES – atriebība par atlaišanu? (6)

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

"Sociāldemokrātu partiju grupā, kurā strādā EP deputāts Aleksandrs Mirskis, ir darbā pieņemti dažādi darbinieki. To vidū ir tādi, kuri atlaisti no ārlietu dienesta Latvijā un kuri, kaut Latvijas pilsoņi, noteikti nav draudzīgi Latvijas valstij," piektdien LA diskusijā Madonā sprieda EP deputāts Roberts Zīle.

Žultaino komentāru autori internetā no Eiropas Savienības (ES) institūcijām nav kvalificēti un profesionāli ierēdņi, bet gan varētu būt tie, kas izgāž dusmas par atlaišanu no darba Latvijā, pieļauj Eiropas Parlamenta (EP) deputāts no Latvijas Roberts Zīle (Nacionālā apvienība).

Kad piektdien Madonā “Latvijas Avīzes” publiskajā diskusijā “Mežs pret zemi – gadsimta raža pret gada ražu” meža tēmas bija izspriestas, kāda no zālē sēdošajām atsaucās uz lasīto publikāciju laikrakstā “Diena”, par to, ka rupji interneta komentāri nāk arī no ES institūcijām, arī no EP. “Man bija sāpīgi lasīti, ka ļoti žultaini un tautu naidu kurinoši komentāri nāk no Briseles, no ES institūcijām. Vai jūs, Eiropas Parlamenta deputāti, esat to pārrunājuši un zināt, no kurienes tie nāk?”

EP deputāte Sandra Kalniete (“Vienotība”) atgādināja, ka anonīmie komentāri nav nemaz tik anonīmi – var konstatēt, no kura datora tie nāk. “Tā kā agresīvie komentāri nāk no ES institūciju datoriem, nākas konstatēt, ka mūsu iekšpolitiskajās diskusijās iesaistās Briselē strādājošie. Man tas bija ļoti liels pārsteigums, jo ES institūcijās strādā ļoti augstas kvalifikācijas ierēdņi, kuriem pirms tam jāiztur nopietns konkurss. Zinu, ka daudzi no tiem, ko pazīstu, ne arī mana biroja darbinieki tos nav rakstījuši, jo viņi tā nedomā un viņiem arī nav laika sekot komentāriem.”

Zīle atgādināja, ka ES institūcijās strādā vairāk par tūkstoti darbinieku, jo “tulku vien Luksemburgā ir vairāk par trim simtiem”, un piekrita Kalnietei, ka “neviens no latviešu elektorāta ievēlēto deputātu biroju darbiniekiem tas nevarētu būt”. Turpretim, sociāldemokrātu partiju grupā, kurā strādā EP deputāts Aleksandrs Mirskis, ir darbā pieņemti dažādi darbinieki, sprieda Zīle. “To vidū ir tādi, kuri atlaisti no ārlietu dienesta Latvijā un kuri, kaut Latvijas pilsoņi, noteikti nav draudzīgi Latvijas valstij. Es nesaukšu uzvārdus un nesaku, ka tie [komentāru rakstītāji] ir viņi, bet nevaru arī izslēgt šādu varbūtību. Šai partiju grupā pēc šīm vēlēšanām tiks uzņemts “Saskaņas centrs”, ja viņu deputātus ievēlēs Eiropas Parlamentā.”

Laikraksts “Diena” nesen vēstīja, ka virtuālā agresija Latvijā aizvien nāk no uzņēmumiem un privātpersonām, taču iezīmējas jaunas tendences. Proti, godu un cieņu aizskaroši komentāri tiek rakstīti no ES Padomes un Eiropas Komisijas ēkām Briselē un Luksemburgā. Īpaši izceļoties kāda IP adrese, kas atrodas ES Padomē Briselē – no tās ar dažādiem segvārdiem regulāri rakstot rupjus komentārus, īpaši pie rakstiem par Latvijas politiķu nostāju par norisēm Ukrainā. Rupjības internetā veļoties arī no citām vietām Beļģijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Tas jau simtām reizēm ir skatīts,ir dzirdēts. Pretinieku partijas, konkurenti, vienmēr tiek aplieti ar “vielu’ no augšas līdz apakšas. Vienmēr rodas iespaids, ka tie nu gan ir nesamierināmi ienaidnieki, pat personīgā līmenī. Bet kad vēlēšanu tramvajs aiziet, bieži atkājas aina, ka tie paši ienaidnieki ir kādā rautā, dzeršanas un ēšanas galda biedri. Ar smaidošiem ģīmjiem, ceļ viens otram tostus un novēl labu dzīvošanu.

 2. Zem demokrātijas un vārda brīvības maskas nereti slēpjas atklāti Latvijas valsts ienaidnieki, kuri izmanto internetu un vārda brīvību savu galēji kreiso uzskatu un komunistu ideoloģijas propagandai. Vai nav paradokss, ka demokrātiska sistēma pieļauj atklāti zākāt un apspļaudīt pašu šo sistēmu? Pretstatā totalitārai sistēmai, kur viņi jau sen būtu aiz restēm. Bet arī demokrātija nedrīkst pieļaut visatļautību, jo tās ir konkrētas darbības ar mērķi ietekmēt un musināt ļaužu prātus un par to ir jāatbild. Deputātiem nevis gudri jāspriedelē, bet jāatrod un jāsauc pie atbildības vainīgie.

 3. Vērojot ĀM darbu un reakciju uz notikumiem valstī un ārpus tās robežām, ne reizi vien radās aizdomas, ka šī iestāde ir kurmju inficēta.

  • Kādas tad nu vēl “aizdomas”, ja tas ir acīmredzami…? Un no tā būtu jāizdara arī secinājumi balsojot Saeimas vēlēšanās tā, lai par „Zatlera tankistiem” un Brigmaņa „sarkanajiem baroniem” turpmāk vairs nebalsotu.
   Arī „5.kolonna” ir likvidējama pavisam likumīgi. Pietiek reiz tās okupācijas sekas „integrēt”!

 4. Te vienkārši ir darbiņš drošības policijai. Bet tie jau nu noteikti atkal vēro, kā parasti.

 5. … Tatad, AM kadros gadiem ilgi ir bijusi valstij nelojali ieredni, kas izskaidro tas darbibas iztrukumus un pasivitati darbam aizstavet LR un latviesu pamattautas intereses … un drosi vien tadi vel iegulditi tur ir daudzi …

  .. Vismaz dazi it ka esot atlaisti …. nedzirdeta iekseja lieta …. lai tiek izgaismoti ari sie palikusie nacionalas valsts interesu uzmeteji !

Draugiem Facebook Twitter Google+