×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Sabiedriskā apspriešana par ES pilsonību


Latvijas iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām vēl ir laiks līdz 9. septembrim, lai izteiktu viedokli līdz šim lielākajā ES sabiedriskajā apspriešanā par pilsoņu tiesībām un palīdzētu izstrādāt politikas darba kārtību nākamajiem gadiem.


 

“Eiropas Savienība ir izveidota tās pilsoņiem un kalpo tiem. Cilvēki no Eiropas gaida konkrētus rezultātus – un tieši tos mēs sniedzam, nodrošinot zemākas mobilo sakaru viesabonēšanas cenas, uzlabojot noziegumos cietušo tiesības un atvieglinot patērētājiem iepirkšanos tiešsaistē. Pilsoņu tiešās atsauksmes palīdzēs mums veikt savu darbu un darīt to vēl labāk nākotnē. Es aicinu ikvienu veltīt pāris minūtes un paziņot mums savu viedokli – runa ir par jūsu tiesībām un jūsu nākotni,” sacīja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Viviāna Redinga, pirmā ES komisāre, kas atbild par pilsonības jautājumiem.

ES iedzīvotāji aicināti izpildīt tiešsaistes anketu par šķēršļiem, ar kādiem viņi saskaras, īstenojot savas ES pilsoņu tiesības – vai nu ceļojot pa Eiropu, balsojot vai kandidējot vēlēšanās vai iepērkoties tiešsaistē.

Apspriešana notiek pirms 2013. gada, kas pasludināts par Eiropas pilsoņu gadu. Sabiedrības izteiktie viedokļi tiks iekļauti Eiropas Komisijas politikas darba kārtībā un veidos pamatu 2013. gada ziņojumam par ES pilsonību, kuru iesniegs 2013. gada 9. maijā.

 

Uzziņa

Anketa latviešu valodā atrodama http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=EUCitizenship3&lang=lv.

Vairāk informācijas par sabiedrisko apspriešanu: http://ec.europa.eu/your-rights-your-future

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+