Mobilā versija
Brīdinājums -1.5°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Sestdiena, 20. janvāris, 2018
27. decembris, 2017
Drukāt

Sadeg pirtī un mājā: Ziemassvētku brīvdienās gājuši bojā divi cilvēki

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Aizvadītajās Ziemassvētku brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 172 izsaukumus, no kuriem 75 bija uz ugunsgrēkiem, 76 uz glābšanas darbiem, bet 21 izsaukums bija maldinājums.

Sestdien plkst. 7.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dagdas novada Bērziņu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkā izveidojies liels piedūmojums un tā deg 30m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst. 12.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt otrdien plkst. 4.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Daugavpils novada Līksnas pagastu, kur dega pirts. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu 20m2 platībā deg pirts ēkā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst. 7.37 ugunsgrēks tika likvidēts.

Cilvēku neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos – lielu daļu šo traģisko nelaimju varēja novērst, ja vien tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības. Tā bija arī šajos gadījumos, kad visticamāk ugunsgrēki izcēlās no neuzmanīga apiešanās ar uguni un apkures iekārtu ekspluatācijas noteikumu pārkāpums, uzsver glābēji.

Aizvadītajās svētku brīvdienās vairāki ugunsgrēki izcēlās tieši no bez uzraudzības atstātām degošām svecēm un šajos ugunsgrēkos cieta vairāki cilvēki.

Sestdien plkst. 13.52 tika saņemts izsaukums uz Laboratorijas ielu Rīgā, kur iedzīvotāji informēja, ka redz, ka kaut kas deg pretējās mājas logā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī deg loga rāmis, palodze un aizkari 3m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 14.27.

Svētdien plkst. 18.35 tika saņemts izsaukums uz Duntes ielu Rīgā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju, bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka sešpadsmitstāvu mājas divpadsmitā stāva dzīvoklī dega eglīte, sveces un sadzīves mantas 3m2 platībā. Plkst. 19.19 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdienas naktī plkst. 23.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ausekļa prospektu Ogrē, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka no daudzstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļa nāk melni dūmi. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba četrus cilvēkus, no kuriem trīs bija cietuši un nodoti NMPD mediķiem. Līdztekus glābēji no ēkas evakuēja 15 cilvēkus. Ugunsgrēkā 4 m2 platībā dega sadzīves mantas un plkst. 1.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka, lai no aizdegtas sveces neizceltos ugunsgrēks, tās nedrīkst atstāt bez uzraudzības pat ne uz īsu brīdi un, dodoties prom no telpas vai pirms gulētiešanas, ir jāpārliecinās, ka sveces ir nodzēstas. Šobrīd adventa vainagi un eglītes ir ļoti sausas – to aizdegšanos var izraisīt ne tikai atklāta liesma, bet arī degošas sveces radītais karstums, tāpēc VUGD aicina sveces adventes vainagos un eglītēs šobrīd vairāk nededzināt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+