Latvijā
Politika

Saeima atbalsta Ziemeļmaķedonijas kļūšanu par NATO dalībvalsti0


Foto – AFP/Scanpix/LETA
Foto – AFP/Scanpix/LETA
Foto – AFP/Scanpix/LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu, ar kuru ratificēja protokolu par Ziemeļmaķedonijas pievienošanos Ziemeļatlantijas līgumam, tādējādi kļūstot par pilntiesīgu NATO dalībvalsti, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

“NATO nodrošina gandrīz viena miljarda pilsoņu drošību Eiropā un Ziemeļamerikā. Līdz ar Ziemeļmaķedonijas pievienošanos NATO būs 30 dalībvalstis – visas gatavas aizsargāt viena otru. Paredzams, ka Ziemeļmaķedonijas pievienošanās aliansei palīdzēs arī stiprināt reģionālo un eiroatlantisko drošību, iepriekš sacīja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (VL-TB/LNNK).

Lēmums par uzaicinājumu sākt iestāšanās sarunas NATO tika pieņemts 2018.gada jūlijā. Savukārt 2019.gada februārī NATO pastāvīgie pārstāvji parakstīja Protokolu par Ziemeļmaķedonijas pievienošanos Ziemeļatlantijas līgumam.

Pēc Pievienošanās protokola parakstīšanas ir sākts ratifikācijas process, kura gaitā NATO dalībvalstis protokolu ratificē atbilstoši valstu nacionālajām procedūrām. Kad visas dalībvalstis protokolu būs apstiprinājušas, tiks sākts Ziemeļatlantijas līguma ratifikācijas process Ziemeļmaķedonijas atbilstoši tās nacionālajām ratifikācijas procedūrām.

LA.lv