×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Saeimā nonāk kolektīvais iesniegums “Fotoradari +15”

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimā nonācis kolektīvais iesniegums “Fotoradari 15+”, ko atbalstījuši vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāju, aģentūru BNS informēja auto žurnālists Pauls Timrots.

Viņš informēja, ka iniciatīvas būtība ir noteikt skaidru kārtību, kādā tiek izmantoti fotoradari. Rosināts ar fotoradaru palīdzību fiksēt tikai tos ātruma pārkāpumus, kas par vairāk kā 15 km/h pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu.  

Iedzīvotāji kolektīvajā iesniegumā rosina grozīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149. 8.pantu, kas nosaka braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošanu. To ieteikts papildināt ar normu, kas precizē naudas soda piemērošanas gadījumus, kad atļautā braukšanas ātruma pārkāpumu par vairāk kā 15km/h fiksē fotoradars.  

Timrots ir pārliecināts, ka fotoradari Latvijai ir nepieciešami, bet problēma esot to lietojumā. Raidījuma “Zebra” autožurnālists aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka +15 tāpēc, ka daudzās Eiropas valstīs ir pieņēmums un pētījumi, ka tas ir normālais satiksmes plūsmas ātrums. “Tad nevienu īpaši nebaksta, negrūsta,” paskaidroja Timrots.

Viņš uzsvēra, ka ir dažādi instrumenti ceļu satiksmes regulēšanai un fotoradari ir tikai viens no tiem. Ir ceļu policisti, kampaņas, attiecības starp vadītājiem, nevarot visu “uzkrāmēt vienam instrumentam – fotoradaram”.

Latvijā atļautais braukšanas ātrums apdzīvotās vietās ir 50 kilometru stundā, bet ārpus – 90 km/h.

Pašlaik Nodrošinājuma valsts aģentūra izsludinājusi konkursu par policijas transportlīdzekļu aprīkošanu ar radariem, kam tērēs apmēram pusmiljonu latu. Paredzēts iepirkt jaunus foto un video ātruma mērītājus, ar kuriem tiks aprīkotas 80 ceļu policijas mašīnas, bet 46 automašīnām ir nepieciešama programmatūras uzlabošana jau esošajām ierīcēm.

Policija ar radariem transportlīdzekļus iecerējusi aprīkot pēc līguma laušanas ar privāto kompāniju, kas atbildēja par radaru izvietošanu uz Latvijas ceļiem. Tādējādi uz ceļiem patlaban darbojas Valsts policijas iepriekš iepirktie četri pārvietojamie fotoradari.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+