Latvijā
Politika

Saeimas deputāts Kļaviņš parādā pusmiljonu eiro 16


Askolds Kļaviņš
Askolds Kļaviņš
Foto – LETA

Saeimas deputāta mandātu nolikušā Gunta Belēviča vietā parlamentā iekļuvušais deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) ir parādā aptuveni pusmiljonu eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publicētā amatpersonas deklarācija.

Kļaviņš 2015.gadā deklarējis divas parādsaistības, kopumā 478 647 eiro apjomā. Tās nav traucējušas parlamenta deputātam par 8500 eiro iegādāties jaunu īpašumu – zemes gabalu Liepājā.

Līdz ar šā zemes gabala iegādi, Kļaviņa īpašumā ir septiņi nekustamie īpašumi, bet kopīpašumā – vēl divi. Septiņi no īpašumiem atrodas Rīgā – īpašumi pārsvarā ir zeme ar dzīvojamajāmm ēkām vai arī zeme ar nedzīvojamajām ēkām.

ZZS valdes loceklis pērn Rīgas domē (RD) nopelnīja 28 817 eiro (2 401 eiro mēnesī). Tāpat viņš saņēmis 9000 eiro lielu mantojumu un 9500 eiro maksājumus no Igora Golimbovska, kas saistīti ar īpašuma pārdošanu un “cita veida maksājumu”. Kopējie ienākumi 2015.gadā Kļaviņam bijuši 49 026 eiro.

Politiķim pieder 426 861 eiro vērtas kapitāldaļas “Gandrs”, viņam ir 4600 eiro lieli skaidras naudas, kā arī 227 eiro bezskaidras naudas uzkrājumi. 6882 eiro deputāts pērn samaksājis aizdevuma procentos, taču aprēķinātie procenti veido 22 451 eiro.

Kļaviņš saņēma “mīksto” mandātu jeb mandātu uz premjerministra Māra Kučinska (ZZS) Ministru prezidenta amata pildīšanas laiku. Politiķis līdz kļūšanai par deputātu ieņēma RD Vides pārvaldes priekšnieka amatu.

Kļaviņš ir otrais Saeimā neiekļuvušais deputāta kandidāts ZZS Rīgas vēlēšanu apgabalā aiz parlamentārieša Valda Kalnozola, kuram tika piešķirts “cietais” mandāts.

No ZZS saraksta Rīgā 12.Saeimā ievēlēja Gunti Belēviču kā pirmo numuru, Kārli Seržantu un Māri Kučinski.

Nākamie bija Valdis Kalnozols un Askolds Kļaviņš, kurš no 35.numura sarakstā pakāpās uz piekto pozīciju.

Gunti Belēvičs, kurā vienlaikus bija gan Saeimas deputāts gan veselības ministrs, no amata atkāpās, kad atklātībā nāca ziņas, ka viņš bez rindas apmeklējis speciālistu Onkoloģijas centrā.

LA.lv