Latvijā
Politika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs bažījas par valdības rīcībspēju pēc vēlēšanām2

Foto: Timurs Subhankulovs

Nevar izslēgt, ka pēc oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām radīsies situācija, kurā būs ļoti grūti izveidot rīcībspējīgu valdību ar vienotu mērķi strādāt Latvijas valsts labā, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda pašreizējā parlamenta Juridiskās komisijas priekšsēdētājs, apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš.

Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām, šajā priekšvēlēšanu posmā īpaši izceļas populistiskas idejas, norāda Bērziņš. Tādas ir ielavījušās arī citu valstu politikā. Tāpat kā vairākās Rietumvalstīs, arī Latvijā patlaban politiķi izsakot virkni solījumu, kurus esot grūti saprast, kā varētu īstenot, ņemot vērā mūsu valsts budžeta iespējas.

“Šī priekšvēlēšanu cīņa iezīmējas ar melno jeb netīro PR [sabiedrisko attiecību] kampaņu – ar dažādiem apmelojumiem. Šāda priekšvēlēšanu cīņa visdrīzāk tikai uzņems apgriezienus. Jo tuvāk nāks vēlēšanas, jo smagāka un savā ziņā “asiņaināka” kļūs priekšvēlēšanu cīņa,” ir pārliecināts Bērziņš.

Saistītie raksti

Zināmas indikācijas par 13.Saeimas vēlēšanu iznākumu sniedz partiju reitingi, kas tiek regulāri publicēti. Tie atspoguļo vēlētāju noskaņojumu. “Bet es neizslēdzu iespēju, ka Latvijas sabiedrība var nākamajā dienā pēc balsošanas pamosties tādā kā vēlēšanu skurbulī. Pēc vēlēšanām var rasties situācija, kurā būs ļoti grūti izveidot rīcībspējīgu valdību, kuras mērķis būtu strādāt Latvijas valsts labā,” uzskata Bērziņš.

Juridiskās komisijas priekšsēdētājs uzsvēra, ka Saeimas vēlēšanas nekādā gadījumā nedrīkst ignorēt, kaut arī viedokļi sabiedrībā šajā ziņā ir dažādi. Vēlēšanas nedrīkst ignorēt, vēlēšanās ir jāpiedalās. Partiju reitingi ir arī indikācija tam, ka balsot par tām partijām, kuru reitings ir 1% robežās, drīzāk nozīmē to, ka šis balsojums nokļūs nekurienē, faktiski no tā iegūs tikai vēlēšanās uzvarējusī partija.

LA.lv