×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. jūnijs, 2014
Drukāt

Saeimas un eksministru partijām šogad saziedoti 1,3 miljoni eiro (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Saeimā ievēlētajām partijām, kā arī eksministru Einara Repšes un Aināra Šlesera pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem šogad kopumā saziedoti 1 373 630 eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.

Pirmajā vietā pēc pārskaitītajiem ziedojumiem ir partija “Vienotība”, kurai ziedotāji atvēlējuši 410 810 eiro. Otrajā vietā ir Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura ziedojumos saņēmusi 273 448 eiro, bet to pārstāvošās partijas Latvijas Zemnieku savienība (LZS) un Latvijas Zaļā partija (LZP) – kontos saņēmušas attiecīgi 67 418 eiro un 2 937 eiro.

Trešajā vietā ir apvienības “Saskaņas centrs” partija “Saskaņa” , kurai ziedotāji atvēlējuši 262 762 eiro. Pati apvienība “Saskaņas centrs” ziedojumos saņēmusi tikai 3200 eiro.

Pērn decembrī nodibinātā un ekspremjera Einara Repšes vadītā partija “Latvijas attīstībai” ieņem ceturto vietu, jo tai ziedojumos pārskaitīti 254 960 eiro. Piektajā vietā atrodas nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ar 71 481 eiro lieliem ziedojumiem.

“Reformu partijai” šogad pārskaitīti 21 214 eiro, bet bijušā satiksmes ministra Aināra Šlesera vadītajai partijai “Vienoti Latvijai” saziedoti 5400 eiro.

Kopējās vienas fiziskas personas iemaksas kalendārā gada laikā vienai partijai nedrīkst pārsniegt 16 000 eiro.

Arī šogad atsevišķas partijas līdz rudenī paredzētajām parlamenta vēlēšanām turpina saņemt valsts budžeta finansējumu. Neraugoties uz valsts budžeta finansējumu, partiju kases joprojām likumīgi var papildināt ar ziedojumiem un biedru naudām.

Šis gads ir vēlēšanu gads. Pavasarī notika Eiroparlamenta vēlēšanas, bet rudenī būs – Saeimas vēlēšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. konfiscēt un ieskaitīt smagi slimu bērnu ārstēšanai, tie ir nesamaksātie nodokļi valstij

Draugiem Facebook Twitter Google+