×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
7. septembris, 2017
Drukāt

Saindēto olu skandāls skāris arī Latviju: atklāj, cik daudz indīgo produktu pie mums nonācis (3)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) Ātrās brīdināšanas sistēmā patlaban pieejamo informāciju no Latvijā nonākušajiem 143 kilogramiem Vācijas izcelsmes olu produktiem, 32 kilogrami olu masas omletei bija piesārņota ar fipronilu, portālu LA.lv informēja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

No tiem septiņi kilogrami neizlietotā produkta atlikuma ir atsaukti no tirgus.

Vienlaikus testēšanas pārskati liecina, ka atrastais fipronila daudzums jēlproduktā – olu masā ir teju 50 reizes mazāks nekā daudzums, kura gadījumā var iestāties nopietns risks cilvēka veselībai. Turklāt gatavā produktā, pievienojot citas sastāvdaļas, piemēram, pienu, fipronila koncentrācija tiek atšķaidīta.

PVD skaidro, ka ar fipronilu nav piesārņoti plaša patēriņa produkti, kurus cilvēks var iegādāties lielveikalā, bet parasti šādus produktus izmanto sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi ēdienu gatavošanā un konditorejas izstrādājumu ražošanā.

PVD argādina, ka EK Ātrās brīdināšanas sistēmā ir ievietots paziņojums, ka šovasar no Vācijas, caur Igauniju saņēmējam Latvijā ir piegādāta, iespējams, ar fipronilu piesārņota produktu partija -143 kilogrami tādu olu produktu kā olu masa omletei un olu dzeltenumi.

Fipronils ir viela, kuru izmanto kukaiņu apkarošanā neproduktīvajiem dzīvniekiem – suņiem, kaķiem un mājas seskiem. Produktīvajiem dzīvniekiem šo insekticīdu izmantot ir aizliegts, jo tā atliekvielas var nonākt pārtikā, piemēram, olās, pienā. Fipronilu aizliegts izmantot lauksaimniecībā, ja galaprodukts paredzēts cilvēkiem lietošanai pārtikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. KURŠ IDIOTS ATĻĀVĀS IEVEST OLAS???????? VAI MUMS PAŠIEM OLU TRŪKST????? VĀJPRĀTS!!!! KO TIKAI NEIEVED MŪSU IDIOTI? INDĒ SAVU TAUTU UZ NEBĒDU!!!! VAJADZĒTU BARGI SODĪT TOS IERĀVĒJUS!

 2. sīki papildinājumi Atbildēt

  Atšķaidīšana, koncentrācijas samazināšanai,
  nesamazina kopējo daudzumu – piegādāts tiek
  neatšķaidīts produkts !
  Šī ir tikai viena partija, kura “uzrāvās”
  uz kontroli. Cik bija tādu piesārņotu partiju līdz
  šim un cik būs vēl – neviens nevar pateikt, jo 100 % vienalga nekontrolēs pasākuma dārdzības dēļ.
  Fipronilu aizliegts izmantot lauksaimniecībā, ja galaprodukts paredzēts cilvēkiem lietošanai
  pārtikā vēl nenozīmē, ka nelieto(-os) !

Draugiem Facebook Twitter Google+