Latvijā
Rīga

Sāk kriminālprocesu par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim2


Āgenskalna tirgus.
Āgenskalna tirgus.
Foto – Edijs Pālens/LETA

Pēc “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāta Viestura Zepa iesnieguma Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim, portālu LA.lv informēja partijas Rīgas domes frakcija.

Kā ziņots, 2017. gada 20. decembrī partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāts Viesturs Zeps ar iesniegumu vērsās Valsts policijā, lai, ņemot vērā Rīgas domes un “Rīgas Centrāltirgus” amatpersonu iespējami pretlikumīgās darbības, tiktu uzsākts kriminālprocess par kultūrvēsturiski nozīmīgā Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Pēc resoriskās pārbaudes pabeigšanas, Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, balstoties uz sniegtajiem faktiem, uzsākusi kriminālprocesu.

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāts Viesturs Zeps norāda, ka šajā sasaukumā šis ir pirmais ierosinātais kriminālprocess pret Rīgas domi.

“Šis ir nozīmīgs solis cīņā ar Nila Ušakova vadītās Rīgas pašvaldības saimniekošanas metodēm, kas, kā redzam, Valsts nozīmes kultūrvēsturisku pieminekli var novest līdz avārijas stāvoklim un rīdziniekus atstāt gan bez iecienītas iepirkšanās vietas, gan darbavietām. Pierādījumi neizdarībai un nolaidībai Āgenskalna tirgus kontekstā tiešām ir kliedzoši, tāpēc ceram uz Valsts policijas un prokuratūras precīzu un atbildīgu darbu,” norāda Zeps.

Liela atbildība Āgenskalna tirgus nepienācīgā uzturēšanā, kas rezultējās ar tā slēgšanu, gulstas uz “Rīgas Centrāltirgus” pleciem. Zeps norāda, ka “Rīgas Centrāltirgus” tiek nepārtraukti saistīts ar dažāda veida likumpārkāpumiem, korupciju, ko Nils Ušakovs 9 gadu garumā kā atbildīgais par tirgus darbu nav bijis spējīgs vai ieinteresēts risināt.

Saistītie raksti

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce norāda, ka, ņemot vērā “Latvijas attīstībai” rīcībā esošo informāciju un faktus, vēršanās Ģenerālprokuratūrā un secīgi arī Valsts policijā bija loģiski “Latvijas attīstībai” deputātu spertie soļi, lai sauktu pie atbildības amatpersonas, kas ļāva šādai situācijai rasties.

“Ir skaidrs, ka Āgenskalna simbols ilgstoši un mērķtiecīgi tika novests līdz sabrukšanai, kā rezultātā tā darbību būs iespējams atjaunot tikai pēc 3 gadiem. Vairāku mēnešu garumā kopā ar rīdziniekiem cīnījāmies, lai Āgenskalna tirgus tiktu saglabāts un netiktu nodots “Saskaņai” pietuvinātu uzņēmēju rokās. Paldies visiem, kas neklusēja un skaļi pauda savu atbalstu Āgenskalna tirgus saglabāšanai un attīstībai. No savas puses sekosim līdzi, lai uzsāktais kriminālprocess par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim tiktu vadīts profesionāli un nenozustu atvilktnēs. Amatpersonas, kas pieļāva šādu situāciju, ir jāsauc pie atbildības,” tā Pūce.

LA.lv