Latvijā
Kriminālziņas

Sāk lietu par miljoniem vērto kokaīna kravu 0

Foto – Valsts ieņēmumu dienests,. Kokogļu krava, kurā tika atrasts kokaīns.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 27.novembrī plkst.10 plāno sākt skatīt krimināllietu par Juglas ezera krastā angārā uzieto vairākus miljonus eiro vērto kokaīnu.

Lietā apsūdzēts Ēriks Pajula un Anatolijs Jurinovs.

2016.gada aprīlī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonas kādā noliktavā Rīgā atklāja fasētas kokogles, kuras pēc uzrādītājiem pavaddokumentiem bija ievestas no Paragvajas.

Tika veiktas padziļinātas pārbaudes, pieaicinot kinologus ar dienesta suņiem.

Pārbaužu laikā tika atvērti 809 kokogļu maisi. Apskatē VID darbinieki konstatēja, ka viens no maisiem nav rūpnieciski iepakots – salaiduma vietas sakniedētas ar dzelzs skavām. Atverot maisu, atklājās, ka tā apakšā starp papīra loksnēm, atrodas caurspīdīgs iepakojums ar baltu pulverveida vielu.

VID darbinieki nodeva ekspertīzei 885 kokogļu iepakojumus, kuros saskaņā ar Muitas laboratorijas atzinumu atradās pelēkbrūna, zaļgana un bezkrāsaina masa ar kopēju svaru 43,32 kilogrami, no tiem 31,19 kilogrami kokaīna.

Par atklāto noziegumu tika sākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu pārvietošanu pāri Latvijas robežai nelikumīgā veidā, lielā apmērā, organizētā grupā. Tika aizturēti divi – 1962.un 1968.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi. Kādu laiku apsūdzētie atradās apcietinājumā, taču vēlāk abām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Veicot izmeklēšanas darbības tika noskaidrots, ka viena no aizturētajām personām Lietuvā iegādājās uzņēmumu, kura darbība bija paredzēta ar Paragvajā iegādātu kokogļu realizāciju Latvijā, kas darbojās kā piesegs narkotisko vielu pārvietošanai.

Saistītie raksti
Iegūstot pietiekamu daudzumu pierādījumu, šī gada februārī kriminālprocess tika nosūtīts prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Latvijas televīzija iepriekš ziņoja, ka Latvijas uzņēmums, kurš no Rīgas pašvaldības nomājis noliktavas platības, sākotnēji vēlējies nodarboties ar biodegvielas ražošanu. Plāni tomēr tikuši atlikti, ņemot vērā atbalsta trūkumu no valsts puses. Līdz ar to uzņēmums meklējis nomnieku un tam pieteikusies kompānija “Sorola”, kas par telpām esot samaksājusi ar bankas pārskaitījumu. Jurinovs bija “Sorola” direktors, bet Pajula kompānijas īpašnieks.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 6
13 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Trešo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē, iespējams, būs jāstrādā ar pagaidu budžetu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Kultūra
No debesu augstumiem uz zemes: 12 apustuļu skulptūras Doma dārzā
3 stundas
LE
LETA
Uncategorized
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam
44 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
36 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstu galvaspilsētās būtiski sarukusi benzīna cena
55 minūtes