×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Par ko sāk tiesāt rezerves karavīrus? (77)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš
Uzziņa

Nav brīva izvēle
Šajās mācībās pirmo reizi tika izmantots Militārā dienesta likuma pants, kas nosaka, ka ierašanās uz mācībām vairs nebūs rezerves karavīru brīva izvēle, viņi tiks iesaukti.
Darba devējam, pie kura strādā iesaucamais rezerves karavīrs, uz militāro mācību laiku darbiniekam jāpiešķir bezalgas atvaļinājums.
Rezerves karavīri ir karavīri, kas atvaļināti no profesionālā dienesta Latvijas bruņotajos spēkos un nav noņemti no militārā dienesta uzskaites, kā arī zemessargi pēc līguma par dienestu zemessardzē izbeigšanas, ja viņi nav sasnieguši maksimālo vecumu dienestam bruņoto spēku rezervē. Rezerves karavīri netiek apmācīti no jauna – viņiem tiek atsvaidzinātas jau dienesta laikā iegūtās zināšanas.
Militāro mācību laikā rezerves karavīrs pilda aktīvo dienestu, viņam ir karavīra statuss, un mācību laiks tiek ieskaitīts viņa izdienas stāžā. Rezerves karavīram tiek izmaksāta kompensācija par militāro mācību laiku.

Rezerves karavīrs kaprālis 35 gadus vecais Jānis Jansons ir viens no 55 karavīriem, pret kuriem ierosināta administratīvā tiesvedība par neierašanos uz rezerves karavīru mācībām. Jūrmalas tiesa vakar nolēma viņu par to sodīt ar 20 eiro naudas sodu.

Pagājušogad no 19. oktobra līdz 1. novembrim notikušās rezerves karavīru mācības pēc Latvijas neatkarības atgūšanas bija pirmās tāda veida mācības. Tās domātas, lai rezerves karavīrus piesaistītu valsts aizsardzībā, atjaunotu viņu militārās prasmes.

Paredzēts, ka līdz 2018. gadam šādām mācībām varētu iziet cauri aptuveni 3000 rezerves karavīru, bet uz pirmajām mācībām armijas Atlases un rezerves personāla uzskaites centrs pērn izsūtīja pavēstes 300 cilvēkiem. 143 personas informēja Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) par pavēstes saņemšanu, taču uz mācībām ieradās tikai 59 cilvēki. 83 cilvēkiem bijuši attaisnojoši iemesli neierasties.

Armijas Militāri publisko attiecību departamenta pārstāvis Normunds Stafeckis stāsta, ka Rezerves uzskaites un reģistrācijas komisija, veicot katras personas materiālu pārbaudi, konstatēja, ka 67 rezerves karavīri neieradās neattaisnojošu iemeslu dēļ, no kuriem 55 rezerves karavīru rīcībā, iespējams, bija administratīvā pārkāpuma sastāvs. Komisija vērsās Valsts policijā, lai izvērtē un lemj par administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanu pret šiem 55 vīriem.

“Gribu uzsvērt, ka dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos turpinās arī pēc karavīra atvaļināšanās no aktīvā dienesta rezervē, kā arī to, ka rezerves karavīru tiesības, pienākumus un atbildību nosaka likums. Tāpat Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz atbildību par rezerves karavīra neierašanos uz militārajām mācībām neattaisnojošu iemeslu dēļ – naudas sodu līdz 210 eiro,” skaidro N. Stafeckis.

Pievienot komentāru

Komentāri (77)

 1. Nesaprotu kādēļ puiši neiet sboros, ja savu dzīvi saistījuši ar armiju. Vai tik daudz prāta nebija , lai saprastu, ka uz visu mūžu? Ko ta domāja, nobēgs ārzemēs un cauri, vairs neesmu Latvijas karavīŗs, stulbi domāt. Iesi sboros un viss.Ja ne,cietumā sēdi, nevienam neinteresēs tava ģimene vai maksājumi.Nebūs ilgi, tikai daži mēneši, izcietīsi.

 2. Jo vairaak valts tiesaas jo vairaak buus negribeetaaji dieneet ne karaviros ne ZS. Es pats esmu Atvalinatais ZS jo ar jaunibaa biju zemsargs bet tagad man ir citas ruupes 4 berni kuri 2 ir pirmskolas par kuriem ir man jarupejas.

 3. Lieliski, nu arī man šis ir aktuāli. Savā jaunībā biju ZS, taču tad sāka dzimt bērni (kopumā man viņi ir 3), un es izstājos no ZS, jo veselība vairs neļā ne pa mežu jodelēt, ne ierakumos gulēt, da arī bērniem mammu tomēr vajag. Pagāja n-tie gadi un ko!! Saņemu pavēsti par ierašanos uz mācībām. Nopietni???!! Un kurš man bērnus pieskatīs visas tās 16 dienas?? Āksti. Nu taču vajag izvērtēt, ko iesauc….

 4. Es saņēmu pavēsti uz mācībām, pa cik nedzīvoju LV, vēstuli saņēmu novēloši. Rakstīju atpaļ oficiālu vēstuli, ka uz mācībām netikšu, minot iemeslus, ka mans ārzemju darba devējs kategoriski neatbrīvo mani no darba uz konkrēto laiku, + ceļjuma izmaksas. Ierēdņi atbilēja, ka tas nav attaisnojošs iemesls, atvainojiet, tad man būtu jāaiziet no darba, lai tik tiktu uz šīm mācībām un jāatstāj sava ģimene neēdusi? Kurš maksās manus kredītmaksājumus un uzturēs manu ģimeni? Nu nejau LV…. ar to naudu, ko piešķirs mācībām man pat biļetēm nesanāktu, kur nu vēl uzturēt ģimeni un nomaksāt kredītu… esiet iecietīgāki un saprotošāki! Ar cieņu Valdis

 5. sagribeja naudu noslaukt no valsts sargiem, tagad tie padomas vel vai sargat.

 6. Armija hmm liek aizdomāties, iestājoties cerams cilvēki saprot uz ko parakstās, jo tur jūsu cilvēciskās tiesības ne pajokam apšķērē, tik nezkapēc parastais cilvēks par to neaizdomājas iestājoties. Saslavē vis visādus labumus, bet kad pfu kādu dienu kāda lode špindz gar ausīm tik tad aizdomājas, kur nu esi ielīdis.

 7. Visiem vajag elektroniskās aproces, lai neaizmirst.

 8. Haralds no Sarkandaugavas Atbildēt

  Kurš nebaro savu armiju, baro svešu armiju! Ģimene ir valsts struktūras pamatu pamats. Jānim Jansonam ir morālas tiesības atteikties no mācībām. Tās var pārcelt uz nākošo periodu, bet bērna piedzimšana ir neapturams process.

 9. Katrai cilvēku rīcībai ir sekas.Arī slēdzot darba līgumu ar valsti.Ja likums precīzi nosaka kritērijus,kuri regulē rezerves militāristu izsaukšanu treniņapmācībām,tā atspēkošanas mēģinājums tiesas procesā raisa neizpratni.Kaprālim Jānim ar dzīvi viss labākajā kārtībā,līdz šim.Ja viņš jūtas apvainots,lai padomā,par ko!Visticamāk,izdevies lietas veiksmīgi sarunāt,tā teikt,nokārtot.Līdz šai reizei.Šoreiz,militārie valsts ierēdņi neizpildīja Jāņa lūgumu apiet (patiesībā pārkāpt) valsts likumu.

  • Atvaļināts Virsseržants Atbildēt

   Artūr, vispār jau rezerves karavīri skaitās visi, kas ir izdienējuši aktīvo dienestu tostarp arī Obligāto militāro dienestu.

 10. Abpusējā prāta čakarēšana! Kāpēc vīri (veči, karavīri, virsnieki u.t.t.) savā starpā nevar izrunāties par apstākļiem, nevēlēšanos, darbu un vienoties tuvākā laikā sarīkot tusiņu poligonā! Mīkstmiešu padarīšana un nejēdzīga šāda nozīmīga pasākuma izvērtēšanā! Tiesu varēja nodarbināt ar zagļu tiesāšanu…
  Nevienu nesodiet, izvērtējiet un uzlabojiet situāciju, motivāciju un attieksmi! Rīgas skolas direktori tiek galā ar tūkstošiem skolnieku! Kas – apmācīti, izglītoti karavīri (300 gb.) nevar pastāstīt Latviešu biedrības namā vienā zālē, kas nestrādā tādos gadījumos?

 11. ..saprotu ka kartibai it jabut armija. Bet esmu pret to ka muus kartejo reizi bida karot svessu interest vardaa.. Teiksim no vestures: Strelnieki kam nacas buveet Komunizmu , jeb Kurzemes katls, mad bralim bija jakaro prey brali.

 12. Tagad ir runa par genocidu pret Eiropas tautām, kuru izvērš E.S. vadība. Tatad vara ir kļuvusi par mūsu ienaidnieku (pilnībā parādījusi savus nodomus).
  Latvju vīriem vairs nav jabūt lojāliem E.S. varai, jo šī nav mūsu vara un apdraud mūsu tautas eksistenci.
  Mums ir jakoncentrē spēki uz to, lai tiekam ārā no E.S. TIKAI!! Nekādas cīnīšanās par svešām interesēm!!
  Jāizdara sevinājumi no rūgtās WW2 pieredzes. Nevajag iet ne A ne ari R pusēs karot!!!

  • Vispār ar kādām tiesībam viņi publicē cilvēka foto, vārdu un vecumu!!
   Tas izklausās kaut kas SUPERBRUTAALS!
   __
   Zviedrijā imigrants ir 3x pastrādājis vardarbīgus noziegumus un sodīts un izlaists un atkal sodīts un reāli bīstams. Viņa upurus safotografē asiņainus, bet pašu tur noslēpumā. Lai gan reāli cilvēkiem būtu jāzin un jāuzmanās. E.S. ir absurds ļauns murgs, kam ir viena sakne ar PSRS. Un abiem ir Tuvo Austrumu smaka un izcelsme.

   • Bezalgas atvaļinājums? Vai tas ir nopietni? Obligāti valsts vārdā atstāt ģimeni bez uzturlīdzekļiem? Ko tad sargās, ja ģimene nav paēdusi? Tas iespējams tikai Latvijā…

 13. īsts patriots ar prieku noliks galvu uz ežiņas, lai nav jāpiedzīvo šausmas. Galvenais, lai virsnieki neskrien pa priekšu, jo viņi ir nācijas zieds.

 14. Jānis Jansons: “Elektroniski sazinājos ar Atlases un rezerves personāla uzskaites centru un informēju par gaidāmo ģimenes pieaugumu. Man atbildēja, ka tas nav attaisnojošs iemesls, bet es paliku pie sava – ka ir un ka sieva un bērns man svarīgāks par mācībām, uz kurām varu doties kaut vai nākamo reizi,” stāsta Jānis, kas armijā savulaik devies brīvprātīgi(!!!), nodienējis 8 gadus, bet līgumu nav(!!!) pagarinājis, jo neapmierinājusi karjera, kāda veidojusies.
  19. novembrī Jāņa ģimenē piedzima meitiņa. Pirms Ziemassvētkiem Jānis saņēma vēstuli, ka jāierodas Valsts policijā sniegt paskaid­rojumu, 30. decembrī – pavēsti, ka būs tiesa.

 15. Jāni Janson, iestājieties ZEMES-sardzē! Lai tie nbs aizgalda .., kuri nekad nav bijuši mācībās, liek jums mieru…

 16. LATVIJAS ‘valsts’ nozelojamie ieredni ir tik parbijusies no saviem kuratoriem,ka pat ir gatavi pārdot savu pēcpusi,lai tik izdabātu prasītājam-tam kuram viņi ir parādā!!! tas stukačisma laiks nebeigsies,kamēr nepubliskos atklāti čecistu maisus-varbūt tas ir mīts,ko iedvesa mums apstulbināšanai?

 17. Lai PIDRILLAS iet paši karot par saviem OLIGARHIEM !!! Atraduši lohus, kuri vēl ies savas dzīvības atdot par tiem VELLIEM !!!

 18. sajūta tāda kad bēgļi ienāks mūsu armija ja tāda ir pamuks. doma nebija slikta veidot algotu armiju no musulmāņiem viņi teroristi labi sevi pierādījuši

 19. Es biju Vācija un iespejams bij iesutita vedtule radi teica..kur var uzzinat pret kuriem ir ierosinsta administrativa lieta.

 20. Mani kekad neiesaukt!!

 21. Likumā skaidri teikts, ka neiedauc vienīgo apgādnieku!! Vai tad Jankam kaimiņš apgādā grūto sievu, vai varbūt Bergmanis, ja tomēr iesauc un soda??

 22. LAI TAISA ARMIJU NO BĒGĻIEM

 23. Interesanti, kāda būs NA reakcija uz šo atgadījumu, jo, re kā, no vienas puses cilvēks strādā pie demogrāfiskās situācija uzlabošanas, no otras puses nav ar mieru atstāt savu grūtnieci sievu, lai pildītu patriotisko pienākumu ierasties uz militārajām mācībām. Ka tik galvas neeksplodē, mēģinot šo aptvert!

 24. Un kur tad pateikts pats galvenais,kad tad šie abi dzemdēja,tad kad notika mācības,pirms vai pēc tām?

  • Jāni vajadzēja ierasties, un pēc tām no NBS pieprasīt apmaksātas 10 dienas atvaļinājumu, kompensāciju par ģimenes pieaugumu un t.l – būtu interesanti paklausīties Normundu Stafecki vai Aiju Staņus, ja tāda vel strādā AM.

 25. Labi gan ka man ir PSRS zvērests, pagaidām pilnīgs miers daru ko gribu.

 26. Kungi, iestājaties zemessardzē un visi gemoroji beigsies… Būdams zemessargs uz mācīb;am vari ierasties no darba briivajā laikā, pārsvarā brīvdienās(ar izņēmumiem)… Un galvenais- Jūs vairs nebūsiet rezervists, bet zemessargs…. un nekādas pavēstes Jums netiks sūtītas

 27. 5 dienas pirms ārvalstu komandējumiem netiek ieskaitīta nauda. Mūsu ģimene bankā ņēma aizņēmumu,lai nokļūtu galapunktā.
  Nedomājiet, ka pirmā alga bija laicīgi. Ar lielu nokavēšanos.
  Tāda ir attieksme pret cilvēkiem.

 28. Gadījums melni anekdotisks.
  Pūķins dročit pisku pie pašas robežas – sāciet domāt,
  saimas “kungi”, cik daudzi gribēs jūs aizstāvēt !
  Jeb jums jau ir raņči kanārijās un uz tautu nospļauties ???

 29. ka tik mazu sodu uzlika. es ieteiktu neturpināt tiesvedību, viņi to uztver personiski. un ir atriebīgi. sabeigsiet tikai sev nervus, palielināsiet vilšanos un lieki tērēsiet dārgo laiku, kuru varētu veltīt bērnam un sievai – vienīgajam kam vēl ir jēga šajā valstī. diemžēl. un cīnīties var tikai ar likumu pret likumu, burts pret burtu, nekā cilvēciska un nekādu emociju.

 30. Taču sen zināms ka Latvijas valsts ņirgājas par saviem iedzīvotājiem. Kāds tur vēl patriotisms.

  • šī nav Latvijas valsts! Latvijas valsts bij 1.Latvijas republika un pusneatkarīgi bijām līdz iestājai e.S. Sī ir E.S. Un tās veidotāji un fīrētāji nav Eiropeidi nemaz. Tie ir Tuvie Aziāti tāpat kā PSRS gadijumā Tāpēc ari rokraksti tie paši.

 31. bezalgas atvaļinājums.?????

 32. Šeit ir liels jautājums – KAM pieder karavīrs Bankai vai Valstij?
  Vai karavīrs var atļauties nestrādāt 2as nedēļas un saņemt 50% mazāk algas kādu mēnesi?
  Vai tas samazinās viņa kredītmaksājumu par dzīvokli?
  ups – nē…
  Kass darba devējam padarīs tos darbus kas jādara bija šim darbiniekam?
  ups – neviens…
  Ja šīs lietas sāks traucēt darba devējiem viņi vienkārši šos cilvēkus neņems darbā un patiesībā sāksies karavīru diskriminācija…
  Tiem kas tiesā jāpalasa vēstures grāmatas sākot no Romas un Hanibala laikiem – Neviens labi necīnās piespiedu kārtā. Karavīri vienmēr zinās “kā atriebties” un netikt sodītam…

  • Rezerves karavīrs par to laiku, kuru viņš pavada mācībās, saņem no armijas algu. tā ka nevajag – bez iztikas viņš, bet, protams, tā nebūs tik liela, cik viņš pelna privātajā sektorā

 33. Es diensetā esmu pavadījis 19 gadus un īsi pirms pensijas pienākšanas AM ar mani lauza līgumu pazinojot, ka neesmu derīgs viņu jaunām prasībām….protams atstāja bez igi pelnītās pensijas, jo tai bija nepieciešami 20 gadu dienests…pēc tam vēl tiesā par mani paņirgājās…

  par kādu rezervistu pienākumu te var būt runas!!? es nekad nepiedalīšos nevienā no šiem viņu pasākumiem- NEKAD!!!- vai tad nu tās izvirzītās prasības ir atceltas?? ja jā- tad es eju atpakaļ dienstā uz vismaz vienu gadu, ja nē, tad sorry- man tur tacu nav ko darīt- es jums NEDERU!!!

 34. “turpmāk, atvaļinoties rezervē, karavīriem būšot jānorāda elektroniskā pasta adrese, uz kuru adresētās vēstules no armijas būšot obligāti jāpārskata”

  jautāju AM, bet šie atteicās komentēt- vai padzītos no armijas karavirus (bez pensijām utt) bez elektroniskās pastkastes apgādās arī ar elektronisku ierīci ar kuru šo pastkasti pārbaudīt!!?

  AM ņirgājas par bijušajiem- no tiem atbrīvojas kad iegribās piedevām atstajot bez iztikas līdzekļiem. tad izdomā, ka man pašam būs vēl jārūpējas lai man būtu dators ar ko šo viņu e-pastu katru dienu pārlūkotu!!?? sorry, man tāds nav- eju pie kaimiņa izlasīt ziņas un viss 🙂

 35. Latvijass diemžēl vairs nav.Zviedru pavalsts ar visām izrietošām sekām…

 36. Es šo valsti negatavojos aizstāvēt, jo tā nerūpēsies par maniem bērniem, ja ar mani kas notiks

 37. Jāni, normāli domājoši cilvēki ur Tavā pusē, tie smirdošie uniformistivar vienu rievu smadzenēs tālāk par nosprāgušu bruņurupuci neko neredz!
  Lūk, tā tiek iznīcināts patriotisms

 38. Esmu šī raksta varonis. Raksta autors nedaudz neprecīzi atspoguļo notikušo, tas ir tikai normāli – žurnālistika 😉
  Situācija bija sekojoša. Saņēmu pavēsti, ka jāierodās. Aizrakstīju NBS epastu, kurā lūdzu rast iespēju ieskaitīt mani nākamajā apmācāmo grupā, jo sieva gaidīja bērnu. NBS pat necentās rast kaut kādu kompromisu, vien citēja likumus.
  Tiesā tiesnese bija visnotaļ skarba, taču šķietami nebija iepazinusies ar lietu, no sākuma piedāvāja lietas materiālus nolasīt, kad atteicos, tomēr ķērās klāt pie lasīšanas un ātri pārlasot ar lietu iepazinās. (laikam tas ir normāli, jo tiesas ir pārslogotas)
  Jā, tiesā lūdzu lai mani nesoda, jo neuzskatu, ka esmu vainīgs – valsts aizsardzība ir ne tikai rezerves karavīru “pienākums”, bet arī valsts struktūru. Tas nozīmē, ka abām pusēm ir jāsadarbojas, lai sasniegtu šo mērķi. Turklāt rezerves karavīri netiek kaut kādā veidā priviliģēti pārējo līdzcilvēku vidū.
  Runājot par publiski izskanējušo info par nesodīšanu. Šo informāciju uzzināju pēc mācību sākuma, līdz ar to, tā neietekmēja manu lēmumu neierasties uz mācībām.
  Un beigu beigās… NBS ir jāsaprot, ka Latvija ir maza valsts, cilvēku ir tik cik viņu ir. Gan politiķi gan ģenerāļi ir taisīti no kauliem un gaļas, viņi nav ne par kripatiņu labāki vai vērtīgāki par citiem. Kara gadījumā visiem būs jāsēž ierakumos un ja pirms kara viņi (politiķi un ģenerāļi) nebūs darījuši visu iespējamo savu padoto labā, tad…. paši saprotiet, neviens viņus neklausīs.

  • NBS nekad nav teikuši, ka nesodīs – ir teikuši, ka nav mērķis sodīt, bet panākt dalību mācībās. Otrkārt, NBS nemaz nevar sākt adminstratīvo procesu, to dara Valsts policija, kura, savukārt, vēršas tiesā, kura tad arī soda (nesoda).

   • es nākošā “iesaukumā” iesku uz AM nosūtīt pieprasījumu par komandējuma naudas un ceļa izdevumu ieskaitīšanu pirms šīm mācībām. Kā zinām komandējuma nauda ir jāizmaksā pirms komandējuma 5 dienas.
    Tieši tā, kā Jānis saka- AM nekā neuztur (materiāli) rezervistus- līdz ar to viņiem nav jābūt brīviem līdzekļiem biļešu iegādei lai nokļūtu uz un no mācību vietas….iedomājies- nu nav man TADAS naudas!!!

    kā aptaujāju bijušos iepriekš notikušās macībās = NBS nemaz nebija domājis apmaksāt viņiem šos izdevumus un tie visi palika uz viņu pašu pleciem. Dažs labs bija ieradies arī no ārzemēm iztērējot labu summu. tapat ar mācību apmaksu- ta ir konstanta- līdz ar to normālos amatos strādājosšiem tas nozīmē iebraukt tajā mēnesī mīnusos- par ko viņiem tas!!?

   • Ir gan solījuši: [..]Rezerves karavīri, kuri neieradās uz Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rīkotajām mācībām,sodīti netiks, lai gan likumdošana sodīšanu pieļauj, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja NBS pārstāvis Normunds Stafeckis. [..] … iegugļo

    Otrkārt, kād tad VP ir uzzinājusi par šo noziegumu? Laikam kāds būs tomēr pārsūtījis materiālu un ne jau uz savu galvu.

    • Ieteiktu noteikti pārsūdzēt šo lēmumu… Kaut arī 20Euro nav tik liela nauda, toties viņa nekrīt no debess. Es sapratu ka ir Likums, kuru jāpilda – BET… ir arī morāli-ētiskas normas. Ir objektīvie apstākļi sakara ar kuriem es vai nu nevaru, vai arī negribu ierasties uz šāda tipa pasākumu (savādāk nosaukt nevaru). Likuma normas nav pietiekami noregulētas, lai es varu atstāt civilo dzīvi, un bez īpašiem apgrūtinājumiem izpildīt prasības… Nosacījumu netaisnīgums ir tālu no jebkādam normām.
     Situācija: Man dienas peļņa darbā ir 80 eiro pirms nodokļiem, tad kāpēc man jāatsākas no tā, uz divām nedēļām. Es mācos augstskolā, gaidu bērnu un t.l – kāda velna pēc jārada mākslīgo stresu ģimenes locekļiem – pie tam, kas smieklīgais ir – iesauc uz mācībām tos, ar kuriem līgums bija izbeigts… Auuuuuuu! It sevišķi ar tiem, kuriem palika līdz izdienai 2-3-4 gadi….. Kungi ģenerāli – es pats trīs reizes mēģināju atgriezties dienestā: gadu nomarinēja iepriekšējā dienesta vietas priekšnieki (par komandieriem tādus nosaukt mēle negriežas), RAC – vispār joka kantoris? nav štata vietu. 🙂 Pat med.komisija bija izieta – bet atbilde viena, meklējiet sev vietu pa karaspēka daļām paši! Un Jūs gribat pateikt ka man nav morālas tiesības atteikties no tāda veida pasākuma, ka rezervistu mācības??? Konkrēti es, pārsūdzēšu nolēmumu līdz saņemšu labvēlīgu aktu – tā ka iesāku AM darbiniekus labi padomāt, bet vislabāk no sākuma visus apzvanīt un aptaujāt, vai viņi piekrīt un vai ir tāda iespēja, ka ierasties. Slikti strāda referenti ministrija. DIVNIEKS

    • Noskatījos ierakstu YouTube, un tur ir savādāki vārdi – “nav mērķis sodīt”, nevis nesodīs, kā interviju atreferējusi ziņu aģentūra!

  • Jāni, vai viņi Tavu foto un datus publicē ar Tavu piekrišanu? Neizlasīju rūpīgi rakstu un ari Tavu komentāru, jo nemaz neinteresē tie viņu murgi.
   Lai viņi taisa no imigrantiem tagad armiju – šī nav mūsu lieta. Sī nav mūsu vara. Sai E.s. imperijai tāpat kā PSRS kājas aug no Tuvajiem Austrumiem. Izrādās tām abām ir viena sakne.
   Pietiekoši jau mūsu vīri ir nolikuši galvas viņu murgainajos sociālajos eksperimentos, un ar imigracijas plāniem viņi ir nostādījuši pret sevi pilnībā. Tagad mums ir jaiet pret viņiem. Pret Junkeru. Pret E.S. Lūk TAA ir īstā fronte par mūsu zemi un mūsu tautu. Lieta sāk palikt pavisam nopietna.
   Sī nav mūsu lieta. Sī nav mūsu lieta.
   Saudzē sevi! Tāpat kā mums visiem letiņiem tas jādara.
   pretīgie svešie mērgļi..
   Ierakstīju ari augstāk komentāru.

  • Mūsu dzīvības/nāves cīņa tagad ir PRET E.S.
   Bez jokiem. Viņu plāns ir veikt Eiropas genocīdu. teorētiskā baze tam ir izstrādāta jau pirms E.S. dibinašanas. Un visu šo laiku, īpaši pēc WW2 ir tikusi gatavota tam augsne. visas atbērtās saviedrības, tolerances, vāciešu morāla laušana un fināla posms robežu nojaukšana

 39. Ja es dzīvoju un strādāju ārzemēs tad netaisos likties zinis par,kaut kādām mācībām valstī,kurai es ikdienā neesmu vajadzīgs.

 40. “Šajās mācībās pirmo reizi tika izmantots Militārā dienesta likuma pants, kas nosaka, ka ierašanās uz mācībām vairs nebūs rezerves karavīru brīva izvēle, viņi tiks iesaukti.” – autors tiražē jau agrāk kaut kur kaut kā palaisto muļķību. Šis teikums ir lasītāju klaja maldināšana, jo rada iespaidu, ka pirms tam rezerves karavīriem bija iespēja piedalīties mācībās uz brīvprātības pamata. Likums neparedz iespēju rezerves karavīram BRĪVPRĀTĪGI piedalīties mācībās, tas vienmēr ir OBLIGĀTS pasākums, kurā var nepiedalīties, ja ir likumā noteiktie apstākļi. Un vispār, šīs bija pirmās rezerves karavīru mācības.

  • Konkrēti Jums jautājums – esmu rezerves karavīrs vai rezervists???
   MDL 7 pants…
   7) rezerves karavīrs — Latvijas pilsonis, kas pēc atvaļināšanas no profesionālā dienesta (līdz šā likuma spēkā stāšanās brīdim — aktīvā dienesta un ierindas dienesta) vai līguma par dienestu Latvijas Republikas Zemessardzē (turpmāk — Zemessardze) izbeigšanas pilda dienestu Nacionālo bruņoto spēku rezervē;

   7prim 1) rezervists — Latvijas pilsonis, kas ieskaitīts Nacionālo bruņoto spēku rezervē un mobilizācijas gadījumā var tikt iesaukts aktīvajā dienestā;

   No raksta var secināt ka Jānis ir rezerves karavīrs…. secinājums!!!

 41. Un ko darīt tiem, kas šodienas politisko režīmu uzskata par tautas kapračiem???

 42. Bezalgas atvaļinājums kur loģika. Es neietu kaut bergmanis atbrauktu

 43. KADEL LATVIJA AIZTAV SOS MUSLIMU DEZERTIESUS KURI DEZERTE NO SAVAS VALSTS ,AIZSTAV TA SIE AIZSTAVJI KAD PAT SAVAS GALVAS ATDOS LAI TIKAI SET BUTU TAD ESIET TIK LAIPNI UN SODIET ARI SOS DEZERTIERUS JEB SANEMAT KUKULI PAR NEIZRAIDISANU ,JA ES BUTU VIRIETIS ES ARI NEAIZSTAVETU jus valdiba man butu vienalga kas ar jums notiek JO MUSU DZIVIBA LATVIJA ABSOLUTI NEKO NEMAKSA .

 44. Vai tiešām Latvijas politikas zieds gaidīja, ka latvieši pēc pirmā aicinājuma metīsies jūs aizstāvēt? LOPI.

  • šaurai pierītei mēģināšu atbildēt Atbildēt

   Tev nesaprast. Latvieši aizstāv savu valsti, savu zemi un tur dzīvojošos.

   • to šaurai pierītei Atbildēt

    Kuru zemi – vai to, ko atsavināja bankas un tiesu izpildītāji??? Vai to, kura šodien tiek iztirgota monsanto vajadzībām? Vai to, kura vienam normālam vidusmēra pilsonim nemaz nav un nav pat iespēju dabūt? Kuru valsti, to ko valda nekaunīgas, saeimā neievēlotas lapsas, zaķi un vilki? Vai aizstāvēs tos 700 000 iedzīvotājus, kuri veiksmesstāsta rezultātā, ir devušies emigrācijā uz ārzemēm? Vai varat man paskaidrot, kāda vella pēc, man būtu jāaizstāv noziedzīga grupējuma intereses un vēl jāatdod sava dzīvība par to, ko???

    • Piekrītu! Atceros to laiku kad Rajevs bija savācis visus (4 rotas) klubā Ādažos un visu priekša stājas kaut kāds Swed bankas pārstāvis, un aģitēja visus pirkt dzīvokļus kredītā. Atceros, Rajeva vārdus par garantijām, algas celsies, stabils darbs… Un atceros seržantu ar diviem bērniem, 17 gadu izdienu, kurš paņēma hipotēku un kurām nepagarināja līgumu… Atceros izmisumu seržanta acīs! Tas ir saprotami, kad tu pavadi pus dzīvi armijā, un tevi izmet ka suni… Augstāka virsnieka vārdi neko nenozīmēja, kaut vai 80% Sužos drenējošo teica Rajevs ir @MUŽIK@!!! Valsts vīri aizmirsuši kas ir īsta vērtība! Kā arī kaprālis, pat arī uzvelkot ģenerāļa pagonus, tā arī paliek kaprālis…. Priekš manis NBS bija tikai divi virsnieki kuri turēja doto vārdu: Imants Ancāns un Juris Kiukucāns

   • Kur mums ir kāda sava valsts?Arī zeme,liela daļa mums latviešiem vairs nepieder,pavasar sāks intensīvi izpārdot vēl atlikušo.Ko tad aizstāvēt?Un valdošā režīma intereses un vērtības,mums,kam vēl nedaudz veselā saprāta palicis,nav aizstāvēšanas vērtas.Lai siles ļaudis paši domā,kā savu ādu glābt!

    • Valsts trīs pamatpazīmes -kopēja teritorija, iedzīvotāji un suverēna vara
     1) Savas teritorijas mums nav, jo 80% pieder skandināvu bankām
     2) suverēnas vaaras mums ari nav, jo tām japakļaujas ES un NATO izvirzītam prasibām
     3) iedzīvotāji ir palikuši tikai 50%, kas tulīt veiksmīgi tiks aizvietoti ar afrikas iedzivotajiem…..

     Par kādu valsti var būt runa. Tas ir BARS, kas uz ieraduma pamata vēl daļēji mēģina turēties kopā…

   • Nē. Un to var nesaprast tikai tāds šaurpierīgs praporščiks no hozzvoda. Teritorija ir un paliek. To nevar atņemt. Mainās tikai “pastāvošais režīms”. Ja neesi pie siles, tad, pa lielam, cilvēkiem ir vienalga, kurš apsaimnieko(lasi:izšķērdē un piesavinās) iekasētos nodokļus un teritorijā esošos resursus. Āboltiņas kliķe, svensonu bankas vai Putina ielikteņi.

  • Lopi ir tie,kuri uzskata ,ka sava zeme nav jāaizstāv. Nav runa par politiķiem,bet SAVU zemi.Tā paldies Dievam nedomāja ne brīvības cīnītāji,ne tie,kas bijām uz barikādēm. Jāni es saprotu,bet nesaprotu tos dažus komentētājus.

   • bet ko tu pats esi darījis “a” !!? Vai esi pieteicies kaut vai zemesardzē, izgājis militāro apmācību un nu esi rezervistos, lai varētu sargāt šo valsti, vai tikai sēdi internetā, noliec citus un gaidi, lai tie tevi citi aizstāv!!?

   • Savu zemi es aizstāvēšu. Tos 3000 kvadrātmetrus pierīgā, kurus gadījās vēl pirms treknajiem gadiem nopirkt par aklai vistai trāpījušos mieža graudu. Bet arī- samērīgi. Jo dzīvība ir viena, bet zemes gabalu daudz. Tas gan netraucētu okupantam klusā brīdī rīkli pārkost.

  • visiem šeit God. komentētājiem Atbildēt

   Laudis, pameklējiet internetā “practischer idealismus”. Obligāti izdariet!! Tas ir svarīgi.
   Un jūs sapratīsiet, ka tiek darits viss, lai degradetu sabiedrību, grautu tās pamatus, grautu un diskreditētu valstis, iznīcinātu cilvēkos visu labo. Tas ir svešo plāns.

  • visiem šeit God. komentētājiem Atbildēt

   runa ir par ideoloģisku traktātu, kas ir E.S. pamats. Apsolu – būs interesanti.

Draugiem Facebook Twitter Google+