Dabā
Laika ziņas

Sākot no otrdienas, Latvijā laiks mainīsies1

Foto – Sintija Zandersone/LETA

Jaunajā nedēļā no jauna siltākas dienas mīsies ar vēsākām, un naktīs pat piesals. Bet nokrišņu būs maz – gaidāms, ka teritoriju šķērsos tikai viena nokrišņu zona, kas gan atkal var nest vasarīgu pērkona negaisu.

Pirmdien dienā gaiss Latvijā iesils līdz pat +21 grādam, bet jau trešdienas naktī temperatūra pazemināsies līdz -2 grādiem

Pēcpusdienā, anticiklona ietekmei mazinoties, no dienvidrietumiem Latviju sasniegs mākoņu un nokrišņu zona – pirmdien vakarā un naktī uz otrdienu gaidāms īslaicīgs lietus un iespējamas arī pērkona negaiss. Atsevišķos rajonos naktī tiks novērota arī migla.

Aiz nokrišņu zonas vējš iegriezīsies no ziemeļiem, ziemeļaustrumiem, un Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss – visu atlikušo darba nedēļu līdz pat piektdienai naktīs gaisa temperatūra vietām pazemināsies pat līdz 0…-2 grādiem, bet dienas laikā otrdien un trešdien nebūs siltāks par +7…+12 grādiem, vietām piekrastes rajonos pat +3…+6 grādiem.

Bet piektdien gaisa temperatūra jau būs par dažiem grādiem augstāka. Šajās dienās lietus nav gaidāms.

Nedēļas nogalē saglabāsies sauss laiks, un no dienvidiem Latvijā atkal ieplūdīs siltāks gaiss – līdzīgi kā šajā nedēļas nogalē tas varētu uzsilt līdz +16…+20 grādiem.

Gaisa temperatūra rīta agrumā no nulles līdz +12 grādiem

Agrā pirmdienas rītā gaisa temperatūra lielā Latvijas daļā nav noslīdējusi zemāk par +7..+12 grādiem, bet vietām, kur norimis vējš, gaiss atdzisis līdz 0..+5 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Tāpat kā diennakti iepriekš, zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Madonas novērojumu stacijā, kur termometra stabiņš saullēktā noslīdējis līdz nulles atzīmei. Līdz +3 grādiem nakts izskaņā gaiss bija atdzisis Kolkā un Ventspils lidostā, lai gan Ventspils ostā, kā arī vēlāk Kolkā gaisa temperatūra pakāpās 6-7 grādus augstāk.

Augstākā gaisa temperatūra sešos rītā bija +12 grādu Ziemeļvidzemes piekrastē.
Pirmdienas rītā galvenokārt pūš lēns dienvidu, dienvidaustrumu vējš. Debesis skaidras, vietām pacēlušies miglas vāli.

Rīgā skaidrs rīts, pūš dienvidu, dienvidaustrumu vējš 3-5 metri sekundē, gaisa temperatūra aptuveni +10 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien Latvijā bija +17..+20 grādu, vien dažviet piekrastē nekļuva siltāks par +12..+16 grādiem. Desmit novērojumu stacijās tika labots 8.aprīļa siltuma rekords.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā svētdien bija +26 grādi Francijā un Centrāleiropā, kā arī +29 grādi Balkānos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -16..-18 grādu Somijas ziemeļaustrumos un Krievijas ziemeļrietumos.

LA.lv