×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Sāks pieņemt modernizācijas projektus

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

8. decembrī sāksies projektu pieņemšana divos Lauku attīstības programmas pasākumos.

Pasākumu mērķis ir attīstīt lauku saimniecības, paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, palielināt produktu pievienoto vērtību, veicināt kooperācijas attīstību un uzlabot infrastruktūru.

Zemkopības ministrijas (ZM) Lauku attīstības atbalsta departamenta speciāliste Sandra Strēle informē, ka pretendenti savus projektus varēs iesniegt pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” divos apakšpasākumos – “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās” un “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās” atbalstīs jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma iegādi, kas paredzēts nepārstrādāto lauksaimniecības produktu ražošanai un ar to saistītai iepakošanai un pirmapstrādei, kā arī ilggadīgo augļkopības kultūraugu iegādei. Tāpat tiks atbalstīta nepārstrādāto produktu ražošanai, ar to saistītai iepakošanai un pirmapstrādei paredzēto jaunu būvju būvniecība vai esošo pārbūve.

Plānotā atbalsta intensitāte būvju būvniecībai, pārbūvei, ilggadīgo stādījumu ierīkošanai – 40%, bet tehnikas iegādei – 20 – 40%. Plānojot projekta ietvaros būvniecību, papildus varēs iegūt 10%, ja projekts tiek īstenots lopkopības nozarē (audzē zālājus) vai projektā tiek veicināta klimatu pārmaiņu samazināšana. Vienam pretendentam maksimālā atbalsta summa nedrīkstēs pārsniegt divus miljonus eiro, bet tikai pamatlīdzekļu iegādei – 700 tūkstošus eiro, jaunajiem lauksaimniekiem – 150 tūkstoši eiro, bet kooperatīviem – 8 miljoni eiro. Maksimālā atbalsta intensitāte nedrīkst pārsniegt 50%.

Apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” varēs pieteikties jau strādājošs pārstrādes uzņēmums vai jauns, kas vēl tikai plāno sākt pārstrādi, kā arī ražotājs mājas apstākļos. ES atbalstu piešķirs jaunu ražošanas pamatlīdzekļu iegādei, būvju būvniecībai vai esošo pārbūvei. Maksimālās attiecināmās izmaksas pārstrādes uzņēmumiem, tajā skaitā kooperatīviem, ir trīs miljoni eiro, ražotājam mājas ap­stākļos – 100 tūkstoši eiro, ražotājam mājas apstākļos, ja tas kļūs par atzītu uzņēmumu – 300 tūkstoši eiro, bet jaunam pārstrādes uzņēmumam tā izveidošanai – 200 tūkstoši eiro. Pamata atbalsta intensitāte šajā pasākumā noteikta 20 – 30%, bet ražotājam mājas apstākļos – atkarībā no apgrozījuma. Maksimālā atbalsta intensitāte nevar pārsniegt 40%. Savukārt papildu intensitāti 10% apjomā varēs iegūt, ja pretendents ražo pārtikas kvalitātes shēmas produktus, ja ražo vismaz piecus pārtikas produktus, kas atbilst ieteicamo pārtikas produktu kritērijiem.

Pieteikumus varēs iesniegt līdz nākamā gada 15. janvārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+