×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. janvāris, 2016
Drukāt

Sāks tehniskā projekta izstrādi monumentālajam karogam AB dambī

Foto-LETAFoto-LETA

AB dambis.

Biedrība “Latvijas karogs” jau nākamās nedēļas laikā sāks monumentālā Latvijas karoga tehniskā projekta izstrādi, pēc kā tiks veikta cenu aptauja, lai noskaidrotu potenciālos darba veicējus. Būvi plānots nodot ekspluatācijā šī gada laikā, informē “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs Rihards Kols.

Vakar Rīgas domes sēdes laikā tika pieņemts gala lēmums par to, ka pēc monumentālā Latvijas karoga uz AB dambja izbūves un nodošanas ekspluatācijā Rīgas pašvaldība to pieņems dāvinājumā un nodrošinās tā turpmāko uzturēšanu un apsaimniekošanu.

“Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs Rihards Kols: “Biedrība “Latvijas karogs” ir sabiedriska iniciatīva, kuras mērķis ir Latviju simt gadu jubilejā sveikt ar īpašu dāvanu – monumentāliem Latvijas karogiem, kas izvietoti valstij nozīmīgās vai labi pārredzamās vietās visā Latvijā. Esmu neaprakstāmi lepns, ka monumentāls karogs jau plīvo Ogrē, to plāno uzstādīt arī Talsos, Valmierā, Siguldā, Smiltenē un vakar pieņemts gala lēmums par projekta realizāciju Rīgā un pašvaldības atbalstu. Domāju, ka šī kļūs par ļoti nozīmīgu dāvanu mūsu valstij no biedrības “Latvijas karogs” un Rīgas pilsētas ne tikai mūsdienu, bet arī nākamajām paaudzēm.”

2014. gada nogalē interaktīvajai balsošanai tika nodotas trīs vietas Rīgā, kur potenciāli izvietot monumentālo Latvijas karogu. Par piemērotāko karoga izvietošanas vietu ar balsu vairākumu iedzīvotāji atzina AB dambi. Kopš balsošanas noslēgšanās realizēts nopietns izpētes un tehniskās sagatavošanās darbs. Piemēram, uz AB dambja veikti ģeodēziskie izpētes darbi, lai noskaidrotu, kā labāk nostiprināt karoga mastu, un, vai sabiedrības izvēlētā vieta karoga izvietošanai ir atbilstoša.

Arhitektu izstrādātajās skicēs karoga masta augstums stiepjas 60 metru augstumā, savukārt pats karogs – 20×10 metrus liels. Karogmasta uz AB dambja vizualizāciju un tehniskā projekta izstrādi veic SIA “Projektēšanas birojs ARHIS”. Savukārt monumentālā Latvijas karoga izbūvi uz AB dambja finansē četri mecenāti – uzņēmēji Armands Garkāns, Juris Kravalis, Jānis Kols un Māris Martinsons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+