×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Sāksies sestās Latgales ērģeļu dienas

Foto - stock.xchngFoto - stock.xchng

No 17. jūlija līdz 2. augustam jau sesto reizi norisināsies Latgales ērģeļu dienas – ērģeļu skaņas un viesmākslinieku koncertus varēs izbaudīt Stirnienē, Kārsavā, Aglonā, Riebiņos, Rogovkā, Viļakā un Rēzeknē, vēsta rīkotāji.

Sestais Latgales ērģeļu dienu festivāls norisināsies Latgales katoļu baznīcās, kurās līdz mūsdienām saglabājušās īstas stabuļu ērģeles. Latgales ērģeļu dienas ir labdarības pasākums – ieeja visos koncertos ir par ziedojumiem. Šī gada festivālā savāktie ziedojumi tiks nodoti Nautrēnu Romas katoļu baznīcas ērģeļu restaurācijai – tās iegādātas 1939. gadā un ir valsts nozīmes mākslas piemineklis.

Festivālā šogad uzstāsies ērģelnieki: Edīte Alpe, Diāna Jaunzeme, Ilona Birģele, Iveta Pelše, Jānis Pelše, Larisa Carjkova, Guna Kise, Baiba Betlere, Daugavpils Mūzikas vidusskolas un J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas audzēkņi, kā arī solisti – klavesīniste Ieva Saliete, ļeģendārais estrādes dziedātājs Žoržs Siksna, operdziedātāja Ilona Bagele un tautā iemīļotais mūziķis Andris Baltacis (grupas “Baltie lāči” solists). Festivāla goda viesis un viesu koncerta ērģelnieks – Latvijas mūzikas akadēmijas profesors, ilggadējs ērģeļu mūzikas pedagogs, ērģeļu restaurators, ērģeļbūves eksperts un pasaulslavenais koncertērģelnieks Tālivaldis Deksnis.

Vairākos koncertos ar video projekcijas palīdzību varēs vērot ērģelnieku spēli tuvplānā, kā arī, turpinot tradīciju, pēc koncertiem klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā

25. jūlijā plkst. 14 Nautrānu Romas katoļu baznīcā, Rogovkā, festivāla “Latgales ērģeļdienas” ietvaros notiks koncerts “Vasaras mozaīka”. Veldzēties skaistu melodiju vasarīgās noskaņās aicina pazīstamā operdziedātāja, TV šovu dalībniece, džeza un populārās mūzikas atskaņotāja Ilona Bagele kopā ar ērģelnieci Edīti Alpi.

Koncerta idejas autore ir ērģelniece Edīte Alpe, kuru ar Rogovku saista sena senču vēsture: pirms dažiem gadiem viņa atklāja pamestos Zaļmuižas muižkungu kapus, kuros atdusas viņas senči no mātes puses – Rozenšildi fon Paulini, kuri no 1787. gada 230 gadus bija Zaļmuižas, kā arī vēlākos gados vairāku citu Latgales muižu īpašnieki tās apkārtnē. Viņai šis koncerts ir kā veltījums Rozenšildu fon Paulinu dzimtas piemiņai, atgādinājums par pagātnes liecībām, kas vēl saglabājušās šajās vietās un sava veida aicinājums citiem kopt un cienīt sava novada vēsturi.

Festivāla programma:

• Stirnienes Sv. Laurencija Romas katoļu baznīcā – 17. jūlijs plkst. 20;

• Malnavas Jaunavas Marijas – Rožukroņa karalienes katoļu draudzes baznīca – 18. jūlijs plkst. 19;

• Aglonas bazilika – 19. jūlijs plkst. 13;

• Riebiņu Sv. apustuļu Pētera un Pāvila katoļu baznīca – 24. jūlijs plkst. 18;

• Nautrēnu Romas katoļu baznīca – 25. jūlijs plkst. 14;

• Viļakas Vissv. Jēzus Sirds katoļu baznīca – 2. augusts plkst. 15;

• Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāle – 2. augusts plkst. 18.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+