×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Sākusies traktoru tehniskā apskate

traktors_ts_10

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) inspektori sākuši izbraukt uz pagastiem, lai veiktu ikgadējo lauksaimniecības tehnikas apskati. Maksa, neskatoties uz degvielas cenu kāpumu, par tehnisko apskati nav mainījusies. 


 

“Tehnisko apskašu grafikus plānojam tā, lai katrā pagastā inspektors būtu vismaz divas reizes sezonā,” informē VTUA tehniskās uzraudzības daļas vadītājs Ģirts Skrīvelis. Ar grafikiem var iepazīties reģionālajos laikrakstos, aģentūras mājas lapā www.vtua.gov.lv un pie lauku konsultantiem.

Lai gan lielai daļai lauksaimniecības tehnikas Latvijā joprojām nav veikta tehniskā apskate, traktoru un kombainu ar derīgu tehnisko apskati, tātad ar tiesībām piedalīties ceļu satiksmē, kļuvis ievērojami vairāk. Sākoties 2012. gadam, derīga tehniskā apskate bija 30 246 traktoriem, kas ir 41% no 85 055 VTUA reģistrētajiem, 1872 graudu kombainiem, kas ir 28% no 6486 reģistrētajiem, kā arī 15 092 traktoru piekabēm, kas ir 36% no 40 814 reģistrētajām.

 

“Kopējā tendence ir pozitīva – lauksaimnieku tehnikas parks pieaudzis, atjaunojies un darba Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrai ir kļuvis vairāk,” secina Ģ. Skrīvelis. Traktoru skaits ar derīgu tehnisko apskati palielinājies par 9%, graudu kombainu – par 2,7%, bet piekabju – par 3,7%.

 

No šā gada 1. janvāra stājušies spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas paredz, ka jaunajiem traktoriem un graudu kombainiem pēc pirmās reģistrācijas atļauja piedalīties ceļu satiksmē tiek piešķirta ar divu gadu termiņu. Šis nosacījums neattiecas uz tehniku, kas reģistrēta līdz 1. janvārim.

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka traktortehnikas īpašniekiem lielākā vērība jāpievērš tehnikas elektrosistēmai. Ģ. Skrīvelis aicina pirms došanās uz tehnisko apskati pārbaudīt visas gaismas ierīces – numurzīmes apgaismojumu, virzienrādītājus, bremžu lukturus, gabarītlukturus, tuvās, tālās gaismas, darba gaismas. Jāpārliecinās, vai strādā skaņu signāls un logu tīrītāji, vai stūres iekārtā kādam lodveida balstam nav brīvkustība.

 

Uzziņa

Tehnisko apskati nevarēs veikt, ja nebūs derīga:

* attiecīgas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība,

* sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšanas polise (OCTA),

* traktortehnikas reģistrācijas apliecība.

Par ikgadējo tehnisko apskati jāmaksā:

* par traktoru, graudu kombainu, zāles pļāvēju – Ls 8,50 (par atkārtotu – Ls 4,25),

* par piekabes – Ls 5,50 (atkārtota – Ls 2,80).

* Par atļauju piedalīties ceļu satiksmē un uzlīmi vai talonu jāmaksā attiecīgi Ls 1,30 un Ls 0,65.

* Komisija par norēķināšanos skaidrā naudā – Ls 0,40.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+