Latvijā
Sabiedrība

Izglābj jaunu vīrieti, kurš sniegā gulēja nezināmu laiku0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Aizvadītajā diennaktī slimnīcās nogādāti septiņi cilvēki ar ķermeņa atdzišanu, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Viņa piebilda, ka starp cietušajiem bija gan tādi cilvēki, kuri reibumā uz ielas bija iemiguši un palikuši kādu laiku guļam, gan cilvēki gados, kuri pakrituši savās mājās un palikuši guļam zemē līdz atrasti un nogādāti slimnīcā.

Zemgalē kāds 29 gadus vecs vīrietis alkohola reibumā gulējis sniegā nezināmu laiku. Cietušais nogādāts slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu. Tāpat kāda 59 gadus veca sieviete Rīgā atrasta reibuma stāvoklī guļam sniegā.

Vēl Rīgā kādu 85 gadus vecu sievieti tuvinieki, ierodoties apciemot, atraduši mājās pakritušu uz grīdas. Sieviete nav spējusi piecelties, izsaukt palīdzību un uz grīdas bezpalīdzīgā stāvoklī pavadījusi ilgāku laiku. Sieviete nogādāta slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu un citiem veselības traucējumiem.

Līdzīgs gadījums bijis Vidzemē, kur kādai 85 gadus vecai sievietei sareibusi galva, no rīta ceļoties no gultas. Viņa pakritusi un gulējusi uz grīda vairākas stundas.

NMPD aicina iedzīvotājus aukstajā laikā biežāk piezvanīt saviem vecāka gadagājuma radiniekiem, kuri dzīvo vieni paši. Tāpat šos cilvēkus vēlams apraudzīt arī viņu kaimiņiem, lai pārliecinātos, vai nav nepieciešama palīdzība.

Vakar slimnīcās nogādāti trīs cilvēki ar apsaldējumiem

Aizvadītajā diennaktī slimnīcās nogādāti trīs cilvēki ar apsaldējumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Saistītie raksti

Vidzemē 44 gadus vecs vīrietis visu dienu strādājis mežā līdz viņa apavi kļuvuši mitri. Pēc aizvadītas darba dienas vīrietis konstatējis abu pēdu pirkstu nopietnus apsaldējumus.

Latgalē 49 gadus vecs vīrietis vairākas dienas staigājis nepiemērotos apavos, tādēļ viņam konstatētas audu atmiršanas pazīmes uz pēdām. Vīrietis nogādāts slimnīcā ar pēdu apsaldējumiem. Saistībā ar vēl vienu gadījumu, kad cilvēks nogādāts slimnīcā ar apsaldējumiem, Bukša neminēja sīkāku informāciju par notikušā apstākļiem.

Kopā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēma 1215 izsaukumus, no kuriem 206 bija saistīti ar traumām un negadījumiem.

LA.lv