Mobilā versija
Brīdinājums +2.0°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Trešdiena, 7. decembris, 2016
25. novembris, 2013
Drukāt

Sanktpēterburgas konservatorijas rektors spēlēs solo JVLMA orķestra koncertā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris aicina visus mūzikas interesentus uz koncertu Atmiņas par Pēterburgu sestdien, 30. novembrī plkst. 16.00 JVLMA Lielajā zālē. Šoreiz atslēgas vārds ir Pēterburga, jo ar to saistās visu koncerta programmā iekļauto dižo komponistu dzīve un daiļrade. Tāpat tā ir ļoti nozīmīga arī koncerta īpašajiem viesiem – diriģentam Mihailam Goļikovam un solistam, vijolniekam, Sanktpēterburgas konservatorijas rektoram Mihailam Gantvargam.

30. novembrī Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskam orķestrim būs vienreizēja iespēja uzstāties kopā ar pasaulslaveno Krievijas vijolnieku, Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas rektoru, profesoru Mihailu Gantvargu un vienu no spožākajiem Krievijas diriģentiem Mihailu Goļikovu. Šis projekts kļuvis iespējams, pateicoties atjaunotajai sadarbībai ar Sanktpēterburgas konservatoriju, kas tika no jauna aktualizēta nesen, gatavojoties un atzīmējot Jāzepa Vītola – Sanktpēterburgas konservatorijas absolventa un ilggadēja mācībspēka – 150. dzimšanas dienu.
Koncertā izskanēs gleznainās Jāzepa Vītola Septiņas latviešu tautasdziesmu apdares orķestrim, Dmitrija Šostakoviča Pirmā simfonija fa minorā, kas, neskatoties uz to, ka bija komponista konservatorijas beigšanas diplomdarbs, ir spilgti sevi pieteikusi kā komponista stilistikas un rokraksta fundaments un absolūti pirmais vērā ņemamais panākums komponista karjerā. Neapšaubāmi gaidītākais koncerta brīdis būs viens no pasaules vispopulārākajiem, kā arī tehniski sarežģītākajiem skaņdarbiem – Pētera Čaikovska Koncerts vijolei ar orķestri Re mažorā – Mihaila Gatvarga interpretācijā.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+