Ekonomika
Bizness

Santa Anča atstāj žurnāla galvenās redaktores amatu3

Santa Anča. Publicitātes foto

Tikko iznākušajā žurnāla “Santa” aprīļa numurā tā galvenā redaktore Santa Anča paziņojusi, ka uz laiku aiziet no žurnāla galvenās redaktores pienākumiem.

“Žurnāla veidošana sastāv no vairākiem neredzamiem darbiem, kurus šobrīd vairs nespēju veikt, jo enerģiju paņem arī jaunatvērtā viesnīca Villa Santa Cēsīs,” pauž S. Anča.

Viņa saglabās izdevniecības galvenās redaktores statusu, lai sekotu visu izdevniecības izdoto produktu kvalitātei. Tāpat Santa Anča arī turpinās žurnālistes darbu – rakstīs intervijas, citus materiālus, turpinās satikties ar savām lasītājām dažādos veidos.

“Esmu nolēmusi mazliet mainīt skatupunktu izdevniecības sistēmā, lai iegūtu jaunus izaicinājumus,” saka pazīstamā izdevēja un žurnāliste.

Žurnāla “Santa” galvenās redaktores pienākumus turpmāk pildīs viena no stiprākajām izdevniecības redaktorēm – bijusī žurnāla IEVA redaktore Inita Sila.

“Man kā uzņēmuma īpašniecei, kura pati nosaka “spēles” noteikumus savā izdevniecībā, ir iespēja atgriezties šajā amatā, kad gribēšu. Es domāju, ka tas noteikti nebūs ātrāk kā gads, bet vai tas būs pēc gada vai vēlāk, nevaru patlaban pateikt,” tā viņa izteikusies aģentūrai LETA.

“Es nepametu izdevniecību, sekošu visiem saviem žurnāliem līdzi, rūpēšos par to kvalitāti, sazināšos ar saviem redaktoriem un domāsim kopējās mārketinga kampaņas. Atdodu operatīvo vadību Initai Silai, jo viņa ir viena no manas izdevniecības profesionālākajām žurnālistēm,” sacīja Anča.

Viņa piebilda, ka tuvākie mērķi attiecībā uz viesnīcas darbību ir panākt, lai tās ikmēneša ienākumi nosedz ikmēneša izdevumus, kas pirmajā pusgadā vēl nav izdevies.

Pērn jūnijā Cēsīs tika atvērta izdevniecības SIA “Žurnāls Santa” meitasuzņēmuma SIA “Santas rezidence” viesnīca “Villa Santa”, kuras izveidē investēti 3,5 miljoni eiro.

SIA “Santas rezidence” reģistrēta 2014.gadā un tās pamatkapitāls ir 4,631 miljons eiro. Uzņēmums pieder Santai Ančai (40,28%), Ivaram Zariņam (32,94%) un SIA “Žurnāls Santa” (26,78%). Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Ivars Zariņš, savukārt valdes locekļi ir Santa Anča un Māris Ančs, liecina “Firmas.lv” informācija.

SIA “Žurnāls Santa” dibināts 1991.gadā, tā īpašnieki ir Anča (55%) un Zariņš (45%). Uzņēmums 2016.gadā strādāja ar 7,836 miljonu apgrozījumu un 1,303 miljonu peļņu. SIA “Žurnāls Santa” izdod vairāk nekā 20 žurnālus, tostarp, “Santa”, “Ieva”, “Privātā Dzīve”, “Klubs”, “Mans Mazais” un citi.

LA.lv