×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Santorums izstājas no cīņas

riks

Riks Santorums, kurš pretendēja kļūt par republikāņu kandidātu ASV prezidenta vēlēšanās, paziņoja, ka no cīņas izstājas, un tādējādi par partijas priekšvēlēšanu faktisko uzvarētāju kļuvis bijušais Masačūsetsas gubernators Mits Romnijs.

 

“Šīs prezidenta sacensības man ir beigušās,” preses konferencē Getisbērgā paziņoja bijušais Pensilvānijas senators. Neskatoties uz uzvarām, kuras Santorums guva 11 štatos, viņam tā arī neizdevās panākt lūzumu republikāņu priekšvēlēšanās un pārspēt sākotnējo favorītu Romniju, kura rīcībā bija gan lielāki naudas līdzekļi, gan efektīvāks kampaņas organizācijas aparāts. Pagājušajā nedēļas nogalē Santorums paziņoja, ka uz četrām dienām aptur savu kampaņu savas meitas Bellas slimības dēļ. Viņš atzina ka tā bijusi “grūta nedēļas nogale” un, lai gan Bellai kļuvis labāk, “tas lika mums padomāt”.

“Lai gan šīs prezidenta sacensības man ir beigušās un mēs šodien faktiski izbeidzam mūsu kampaņu, cīņu mēs neesam pārtraukuši,” norādīja Santorums, solot darīt visu, lai partijas izvirzītais kandidāts novembrī sakautu pašreizējo prezidentu Baraku Obamu. Savā runā gan viņš tieši nepieminēja Romniju, kuram būs nepieciešams bijušā sāncenša atbalsts, lai nodrošinātu konservatīvo kristiešu balsis. Tomēr Santoruma pārstāve Alise Stjuarte intervijā televīzijas kanālam CNN pavēstīja, ka starp abiem līdzšinējiem sāncenšiem otrdienas rītā notikusi “jauka saruna” un ka tuvāko dienu un nedēļu laikā gaidāmas vēl citas sarunas. Vēlāk uzstājoties Delavērā, arī Romnijs paziņoja: “Mēs apmainījāmies domām par tālāko virzību, un mums abiem ir liela ieinteresētība nostādīt mūsu valsti uz cita ceļa.”

Santorums izstājies no cīņas tikai divas nedēļas pirms Pensilvānijas priekšvēlēšanām, aptaujām liecinot, ka pat savā štatā viņam nāksies piekāpties Romnija priekšā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+