Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Sestdiena, 3. decembris, 2016
29. novembris, 2014
Drukāt

Sarkozī var atgriezties Francijas konservatīvo vadībā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas bijušais prezidents Nikolā Sarkozī varētu atkal kļūt par konservatīvās Tautas kustības savienības (UMP) līderi, partijas iekšējās vēlēšanās pārspējot savus galvenos sāncenšus Bruno Lemeru un Ervē Maritonu.

Vēlēšanās var piedalīties 268 000 UMP biedru, kas balsošanu internetā uzsāka piektdienas vakarā.

Vēlēšanas beigsies sestdien plkst.18 (plkst.20 pēc Latvijas laika).

UMP līdera amats tiek uzskatīts par tramplīnu startam 2017.gadā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, taču, ja Sarkozī sestdienas vēlēšanās uzvarēs, vēl nebūt nav garantēts, ka viņš varēs mest izaicinājumu pašreizējam valsts galvam Fransuā Olandam cīņā par Elizejas pili.

Bijušajam prezidentam iekšējo pretrunu plosītajā UMP ir daudz pretinieku, un patiesais izaicinājums Sarkozī gaida 2016.gadā paredzētajās partijas priekšvēlēšanās, kurās viņam būs jāstājas pretī vairākiem UMP smagsvariem.

Ietekmīgākais starp viņiem ir bijušais premjers Alēns Žipē, kas Sarkozī valdībā savulaik ieņēma aizsardzības un ārlietu ministra amatus un joprojām bauda lielu popularitāti.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+