×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Satiec savu meistaru “Latvijas Avīzē”

Foto: Aivars LiepiņšFoto: Aivars Liepiņš

Nākamajā pirmdienā, 23. martā, “Latvijas Avīzē” būs atrodams īpašs pielikums “Satiec savu meistaru!”, kas veltīts pasākumam “Satiec savu meistaru 2015”, kas visā Latvijā norisināsies no 27. līdz 29. martam, pie sevis aicinot rekordlielu tautas lietišķās mākslas meistaru, stāstnieku, teicēju un muzikantu skaitu – pasākums norisināsies vairāk nekā 170 vietās.

Pielikumā būs iekļauta meistaru karte, kontaktinformācija un apgūstamo prasmju apraksti un ar tā palīdzību varēs saplānot savu maršrutu norises apmeklēšanai un laikus pieteikties pie sava meistara. “Satiec savu meistaru!” pielikums būs vērtīgs materiāls arī pēc pasākuma, jo tajā iekļautā informācija par visdažādāko prasmju zinātājiem kalpos kā plaša Latvijas meistaru “datu bāze”. Sadarbībā ar uzziņu portālu 1188.lv izveidoto meistaru digitālo karti meklējiet www.satiecsavumeistaru.lv/karte/.

Norises “Satiec savu meistaru 2015” gaitā ikviens ir aicināts piedalīties meistardarbnīcās, individuālās nodarbībās, atvērtās darbnīcās, paraugdemonstrējumos, lekcijās, koncertos vai dančos un kopīgā muzicēšanā. Pasākumā varēs iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu u. c. Satikt savu meistaru varēs Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības ie­stādēs un meistaru dzīvesvietās. “Daudzi meistari, ko varēsim satikt šogad, ir regulāri šā pasākuma dalībnieki – vairāki piedalās jau otro vai trešo reizi, taču pieteikušies arī jaunu, iepriekš “Satiec savu meistaru!” nepiedāvātu prasmju lietpratēji. Ar interesantiem piedāvājumiem šopavasar pasākumā iesaistīsies arī muzeji – Kuldīgas novada muzejs, Liepājas, Preiļu, Ventspils muzeji un citi. Kā vienmēr, visvairāk meistaru piedāvās apgūt dažādus rokdarbu veidus un aušanu, ļoti pieprasītas ir arī ēdiena gatavošanas meistarklases. Pasākumā varēs iemācīties cept plānās pankūkas pēc 20. gadsimta sākuma receptes, pīrāgus un, protams, sklandraušus,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

“Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā “Eiropas amatu prasmju dienas”.

Jau otro gadu pasākums “Satiec savu meistaru!” iekļausies arī Berga bazāra tradicionāli rīkotajā amatnieku un zemnieku tirgū. Sestdien, 28. martā, tur būs iespēja tikties ar meistariem, piedalīties rotaļās un dančos, kā arī apmeklēt lekcijas un praktiskās nodarbības par latviešu tautastērpu valkāšanu un darināšanu. Berga bazārā notiks arī “Satiec savu meistaru!” otrā – Latgalei veltītā – DVD atklāšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+