×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Savārīta kārtīga putra, saka Vējonis par nodokļiem (10)

Valsts prezidenta kancelejaValsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidentu Raimondu Vējoni neapmierina koalīcijas partiju darbs pie nākamā gada nodokļu jautājumiem un viņš uzskata, ka šajā jomā “savārīta kārtīga putra”.

Prezidents šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja, ka pašreizējo situāciju var salīdzināt ar “kārtīgu putru”. Vējonis atzina, ka viņam nav pieņemams veids, kā pēdējā brīdī norisinās diskusijas par likumu izmaiņām, tā vietā, lai problēmas tiktu atrisinātas laicīgi.

Prezidents sacīja, ka viņu neapmierina situācija, ka regulējumi nav taisnīgi ne darba devējiem, ne darba ņēmējiem. Viņš veltīja kritiku tam, ka koalīcijas partijas tā arī nav spējušas nonākt pie vienota viedokļa, īpaši ņemot vērā to, ka “laika vairs nav daudz”.

Vējonis norādīja, – ja koalīcija ir gatava “kaut ko grozīt esošajā regulējumā”, tas ir jādara līdz 20.decembrim, jo viņam vēl jāpaspēj visu nepieciešamo izsludināt, lai “1.janvārī viss varētu normāli stāties spēkā”.

Prezidents uzsvēra, ka jebkuram piedāvājumam jābūt lietotājam saprotamam, kā arī viegli administrējamam. “Aicinu politiskās partijas atbildīgi izturēties un pieņemt lēmumus, lai labotu kļūdas. Laika nav daudz,” izteicās prezidents.

Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, kā arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar ar opozīcijas deputātu līdzdalību, “Vienotības” parlamentāriešiem balsojumos atturoties, konceptuāli atbalstīja piedāvājumu atteikties no minimālām sociālām iemaksām un līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi no 1.janvāra.

Saeima par šīm izmaiņām pirmajā lasījumā varētu balsot ceturtdien, bet galīgajā lasījumā – 20.decembrī. Pagaidām politiķu izteikumi neliecina, ka koalīcijas partijas šajā jautājumā varētu rast kompromisu. Vienlaikus politiķi pauž, ka valdības stabilitāti šis jautājums neapdraud un pašlaik valdības nomaiņa praktiski neesot iespējama.

“Vienotība” rosina izstrādāt jaunu piedāvājumu likumprojektā par minimālajām sociālajām iemaksām, lai nodrošinātu sociālās garantijas cilvēkiem ar zemu atalgojumu, it īpaši reģionos.
“Vienotības” pārstāvis, labklājības ministrs Jānis Reirs (V) informēja, ka amatpersonas “praktiski” vienojušās veidot darba grupu, kurā būtu iesaistīti LM, Finanšu ministrija (FM),

Valsts Ieņēmumu dienests (VID), Valsts darba inspekcija (VDI), sociālie partneri, Latvijas Darba devēju konfederācija un arodbiedrības. Darba grupa līdz maijam izstrādātu piedāvājumu un koncepciju uzlabojumiem, kas īpaši pasargātu cilvēkus ar maziem ieņēmumiem. Par konkrētiem termiņiem vienošanās vēl nav, piebilda Reirs.

Patlaban “Vienotība” piedāvā risinājumu, ka mikrouzņēmumi, kuru apgrozījums nav lielāks par 40 000 eiro, var izvēlēties maksāt MUN 15% apmērā vai arī maksāt MUN 5% apmērā un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas. “Ja uzņēmējs izvēlēsies un būs sociāli atbildīgs, un gribēs normāli apdrošināt savu strādājošo, tad viņam ir iespēja izvēlēties šo sociālo maksājumu,” sacīja ministrs. Savukārt uzņēmumiem ar apgrozījumu virs 40 000 eiro būtu tikai viena iespēja – MUN 15% apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ko tā Vienotība īsti piedāvā?
  Atstāt spēkā jau pieņemtās izmaiņas MUN likumdošanā un tad veidot darba grupu, lai izanalizētu, kāds tām būs rezultāts?

  • Jums nesaprast ko grib Vienotība,necanties !Bet vai kāds un jūs saprotat,ka arī Vējoni jāpatriec,JO viņš izsludināja budžeta likumu ar visiem saviem N-tiem padomniekiem.TAD kurš ir vainīgs????Un priekš kam tāds prezidents,ja neko nejēdz kas notiek valstī?!

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2006.): Saeimas plenārsēdē 11.12.2008., kurā “tautas kalpi” steidzamības kārtībā pieņēma budžeta grozījumu likumpaketi un balsoja par vairāku nodokļu būtiskiem paaugstinājumiem, apjomīgās dienaskārtības dēļ esot tikusi “panākta vienošanās strādāt līdz visu dienaskārtības punktu izskatīšanai”. Tuvojoties pulksten vieniem naktī, saeimas plenārsēžu zālē esot “izcēlušās nekārtības un troksnis”, kam par cēloni tiek minēta “tautas kalpu” “aizraušanās ar alkoholisku dzērienu lietošanu darba laikā un vietā”. Šī iemesla dēļ Saeimas spīkers G. Daudze (ZZS / LunV) esot “izsludinājis pārtraukumu uz pusstundu”. “Ja pēc pārtraukuma nekārtības atkārtosies, tiks lemts par Saeimas sēdes pārtraukšanu vispār”, “tautas kalpus” esot brīdinājis Daudze. Savukārt, premjers I. Godmanis (LPP/LC) uzslavēja “tautas kalpus” par “pašaizliedzīgu darbu un valstiski atbildīgo rīcību, pieņemot smagus un atbildīgus lēmumus”, kā arī pateicās par “tautas priekšstāvju” atbalstu valdošās koalīcijas politekonomisko interešu grupējumu (TP, LPP/LC, ZZS, TB/LNNK) kontrolētās valdības sagatavotā “ekonomikas stabilizācijas plāna” realizācijā, kurā ietilpst arī PVN un citu nodokļu būtiska paaugstināšana un sociālo garantiju būtiska samazināšana, no Saeimas tribīnes publiski apgalvojot, ka “mūsu parlaments ir labākais Eiropā”…
  —–
  .
  “Jevropā labākā parlamenta” lielā “sū#u talka”.
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 11./12.12.2008., Nr.6. )
  .
  “Pa plenārsēdi Augstā Mājā,
  Kā prastā krogā ŠONAKT ‘gāja’
  (Kaut – ‘prodžekts rullēja kā smērēts’,
  Par to, kā NEPELNOT tiks tērēts…):
  .
  Kad ‘ceijers’ tuvāk vieniem nāca ~
  Dažs labs ‘ar mūli SILĒ’ krāca,
  No “tautas kalpiem”, dikti skaļi,
  Kaut – ‘biedri laida traļi-vaļi’…
  .
  Vēl citus – māca žāva stīva,
  No polit-klaunu kolektīva ~
  Šie “normas” skaļi boksterēja,
  Un mazcenzēti… (diskutēja).
  .
  Kad “spīkers pauzi sludināja”,
  Uz ‘kafūzi’ viss “kvōrums” slāja,
  Lai ‘paņemtu uz krūti’, “sīki”,
  Jo – “nostrādājušies” tak’ līki!
  .
  Pēc bufetes un glāžu šķindas,
  Top šķidras “tautas kalpu” rindas:
  Viens “dežurants” pa trijiem ‘vālē’
  Pie balsojamām pogām zālē…
  .
  Līdz pirmiem gaiļiem tikām knapi:
  Ne parlaments, bet – “brāļu kapi” ~
  Guļ rindās biedri “goda krēslos”,
  Kā SILES lopi pašu… (mēslos)…
  .
  Iekš prezidija – “pāķis” klaigā,
  Pa reizei iekniebjot sev… ( vaigā ),
  No tribīnes – ‘laiž “mudaks” muti’,
  Kaut ko par “normām”, ‘tutti-frutti’…
  .
  Dažs “priekšstāvis” vēl loka mēli,
  (Par ‘ķiseniem’ un dūnu pēli…)
  No salda miega pēkšņi trūcies ~
  Zem frakas ‘ļipas’ kaut kas sūcies…”

  Kad jauna diena mostas “valstī”,
  ‘Lien salmos’ Muļķu Zemes balsti ~
  Kas “mošķu nakstī” SILĒ… ( darīts ),
  Sāks “pūlis” ‘izstrēbt’ rīt (vai parīt)…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. man šis tips nepatīk Atbildēt

  Vējonis grib izplatīt krievu valodas lietošanu Latvijā.

 4. kad DEPUTĀTI STRĀDĀ NAKTĪ, SLEPUS, KAD GALVAS , KAS ARĪ DIENĀ NAV NEMAZ TIK GUDRAS, IR PAVISAM NOGURUŠAS.NEVIENS NORMĀLS CILVĒKS TAK NAKTĪ NESĀKTU PIEŅEMT VALSTS BUDŽETU – TAS SKAN KĀ VĀJPRĀTĪGO FILMĀ. SKOPUMS UN MANTRAUSĪBA DZINA NAKTĪ DALĪT TĀS KVOTAS, MĒTĀTIES AR SABIEDRĪBAS NOPELNĪTO PA LABI UN KREISI, KAMĒR CILVĒKI INFICĒJAS IR HIV, MIRST,JO NAV NAUDAS ZĀLĒM. VAI TAD TĀDAS GALVAS, KURAS TO VISU NEREDZ VAI NEGRIB REDZĒT, KAS IGNORĒ CILVĒKU SĀPES, DZĪVĪBAS VĒRTĪBU – VAR NOSAUKT PAR GUDRĀM? GUDRS CILVĒKS VISU DARĪTU AR APDOMU, PĀRDOMĀTI, STRATĒĢISKI, LAICĪGI, BEZ STEIGAS. JO NERĪKOJAS JAU AR SAVU NAUDU, UN CILVĒKI (SABIEDRĪBA) TAČU NAV NO AKMENS, NE ARĪ STULBI. TĀ NEDRĪKST VAIRS NOTIKT NEKAD.

 5. Cik dziļu domu ir dzemdējis Vējonis !Nav taču “bardaks”,bet “putra”.Tāds apzīmējums pat labāk piestāv gan zaļajiem,gan zemniekiem.Vējonis gan nikns neizskatījās izdvešot šo gadsimta gudrību ko paaudzēs citēs kā Ļeņinu. viņa memuāros.Prezidenta reakcija uz to “putru”bija visai draudzīga.Vārna vārnai …..
  Gaidīsim KĀDA izskatīsies Kučinska “politiskā atbildība”.Ginesa grāmatā šo ZZS analfabētisma paraugu !!Vai tiešām NEVIENS par to netiks REĀLI sodīts?Armijai atkal nozog budžetā miljonus.
  KO MĒS VĒL SAGAIDĪSIM NO ZZS un Vējoņa?Krievu val.kā valsts val.? Putina – “Latvija naša.”?Te nu pierādās SKDS Kaktiņa MELI gan par SC,gan ZZS.Vai nu šis aptaujā tikai krievus,jo NETICU,ka latvieši balso par pretvalstiskām partijām !!
  IEmāciet taču Vējonim literāro VALSTS val. Dieva dēļ.

 6. Vai Vējonis uzņemsies atbildību par savu kļūdu, premjera amatā ieceļot nožēlojamo Kučinski?

 7. Tā notiek, ja valsti vada ķēkša. Un šis vienlaikus ir arī pierādījums, ka jebkura ķēkša var vadīt valsti.

 8. Lai nu kurš SILES cūklops nu būtu atļāvies kviekuļot par “putru” u.c. taml. savu sugas biedru regulāri un biezā slānī sa(cūkotām) “negācijām”, bet – ne jau pie SILES ilgtspējīgi un max. trekni rijošais biogaļas izstrādājuma selfijs Purkšķis!?

Draugiem Facebook Twitter Google+