×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. decembris, 2015
Drukāt

Savickis: Hokejs nav daiļslidošana, alga ir jāatpelna (5)

foto: LETAfoto: LETA

“Hokejs nav daiļslidošana – profesionāliem spēlētājiem jāsaprot, par ko tiek maksāta nauda,” tā veiktās pārmaiņas sastāvā “LA” komentēja hokeja kluba Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.
Kluba vadība šonedēļ nolēma pārtraukt līgumsaistības ar somu uzbrucēju Villi Leino, bet čehu aizsargu Tomāšu Kundrāteku ievietot atteikumu draftā. Savukārt, komandas otrs rezultatīvākais uzbrucējs Miks Indrašis jau ne pirmo reizi aizsūtīts uz fārmklubu HK “Liepāja”.
“Komanda spēlē kā pa viļņiem. Ir labas spēles, kas parāda potenciālu, bet pēc tam tiek zaudētas ļoti svarīgas cīņas. Tās nav neveiksmes, uzskatām, ka spēlētāji laukumā neatdod visus spēkus. Mēs pieņēmām šādus lēmumus, lai puiši saprot, par ko tiek maksāta nauda – nevar vienu dienu strādāt kārtīgi, nākamajā atnākt un padzert kafiju. Hokejs nav daiļslidošana. Ilgi skatījāmies un vērtējām, tas nav sasteigts lēmums,” teica Savickis, piebilstot, ka pretenzijas ir arī pret citiem spēlētājiem.
Leģionāri komandā allaž tiek aicināti pirmo vijoļu spēlēšanai. Leino cerības neattaisnoja vislielākajā mērā – lai gan iekrāts labākais lietderības koeficients uzbrucēju vidū (+7), azarta bija maz un acīs krita arī vājā fiziskā sagatavotība. Kundrāteks ir vienības otrs rezultatīvākais aizsargs (13 punkti), taču pēdējā mēneša laikā spēlēja nestabili. Tiesa, daudz vairāk kritikas pelnījis kanādiešu aizsargs Stīvens Seigo, kuram drausmīga lietderība (-14). Juris Savickis nevēlējās iztirzāt katra gadījumu atsevišķi: “Statistika ne vienmēr objektīvi atspoguļo pienesumu komandai. Viņiem ir lielas dotības, bet laukumā bija maza atdeve.”
Savickis nepiekrīt uzskatam, ka lielākā atbildība komandas motivēšanā ir galvenajam trenerim. No naudas devēja izteikumiem noprotams, ka arī pret Kari Heikilu ir pretenzijas, tomēr somu speciālists turpinās vadīt komandu. Lai arī pēdējos gados par leģionāru izvēli gana daudz kritikas veltīts vienīgas ģenerālmenedžerim Normundam Sējējam, Savickis ar viņa darbu ir apmierināts, norādot, ka “trāpījuma procents” ir līdzīgs kā citus gadus. Turklāt pozitīvi esot tas, ka Sējējs darbojas arī treneru korpusā, jo tas ļauj labāk pārzināt komandā notiekošos procesus.
KHL jaunus spēlētājus var pieteikt līdz 25. decembrim. Juris Savickis neslēpa, ka atlaistajiem aktīvi tiek meklēti aizstājēji un aktuālākais esot atrast universālu uzbrucēju, kurš var spēlēt gan centrā, gan malā: “Ar naudu viss ir kārtībā – varam atļauties papildinājumu. Daudzām KHL komandām ir finansiālas problēmas, aizkavējas algas, taču viņi spēlē kā zvēri (spilgtākais piemērs HK “Soči”, kas Rietumu konferencē ieņem piekto vietu – I. S.). Mums viss tiek laicīgi izmaksāts, bet acis nedeg.”
Interesanti, ka pērn decembra vidū “Dinamo” šķīrās no Georgija Pujaca, Edgara Masaļska, Marsela Hosas un Pjotra Sčastļivija. Rezultāti uzlabojās, tomēr beigās līdz izslēgšanas spēlēm pietrūka par punktu vairāk (11) nekā brīdī, kad kvartetam tika parādītas durvis. Šobrīd Rīgas “Dinamo” ar 40 spēlēs iegūtiem 50 punktiem Rietumu konferencē atrodas 12. vietā 14 komandu konkurencē, no astoņnieka atpaliekot par 12 punktiem. “Situācija tabulā ir smaga. Ja būtu uzvarējuši Minsku, šobrīd atpaliktu par sešiem punktiem. Tomēr nekas vēl nav zaudēts. Atlikušas 20 spēles jeb 60 punkti. Ja iegūsim mazliet vairāk par pusi, tad būsim play off,” sprieda Juris Savickis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ģeniāls .diots! Diez vai pats vispār uz slidām māk stāvēt. Kā var salīdzināt šos sporta veidus,dod vaļā kā no LUNAHODA.

  2. Neparspejami geniali ! Jauns atklajums kanadas hokeja terminologija !
    Ka sis guru varetu komentet : “vienreiz cekists vienmer cekists ” ?

  3. VAJADZĒJA PATURĒT āBOLU!

  4. Savickis kļūdās. Šodien redzēju izkārtni, ka daiļslidošana ir hokejs bez alus?

Draugiem Facebook Twitter Google+