Sports
Citi sporta veidi

Ščerbatihs pastāsta, kā LOK atteica palīdzību un kādēļ gājis pēc glābiņa pie Lemberga0


Viktors Ščerbatihs.
Viktors Ščerbatihs.
Foto: Leta

Viesojoties RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, svarcelšanas treneris Viktors Ščerbatihs atklāja, ka laikā, kad viņš bija diskvalificēts, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) viņam attiecās palīdzēt gan finansiāli, gan, atļaujot izbraukt no valsts un trenēties citur. Galu galā viņam palīdzējis Aivars Lembergs.

Ščerbatihs atminējās, ka lūdzis palīdzību LOK, jo viņam diskvalifikācijas dēļ nav bijis naudas. Viņš saņēmis noraidošu atbildi: “Es atnācu uz Olimpisko komiteju un teicu: “Aldon, lūdzu, palīdziet man ar naudu. Man nav, uz ko dzīvot.” Viņš saka: “Tu oficiāli esi diskvalificēts, mēs tev nevaram palīdzēt.” Kā man dzīvot? Viņš saka: “Es nezinu, ko darīt.” Aizgāju atkal parunājos, man saka: “Viktor, tiešām labs cilvēks, bet mēs nevaram tev palīdzēt.””

Saistītie raksti

Ščerbatihs sacīja, ka viņam netika atļaut arī atstāt valsti, lai pelnītu naudu citur: “Es saku: “Tad iedodiet man iespēju aizbraukt no valsts un trenēties par citu valsti.” Viņš saka: “Nē!” Es saku: “Jūs man nedodat strādāt, un jūs mani nelaižat ārā.” Viņš saka: “Jā! Neko nevaram izdarīt.””

Ščerbatihs pēc tam palīdzību esot lūdzis Ventspils mēram Aivaram Lembergam. “Aizgāju uz Ventspili, pienācu pie Lemberga, izskaidroju situāciju. Es uzreiz teicu: “Es mirstu nost. Man nav naudas, ko dzīvot. Bet es jums solu – ja jūs man palīdzēsiet, es jums no dvēseles iedošu Olimpiādes medaļu.” Viņš saka: “Labi, davai!” Un es Ventspilī dzīvoju, mani baroja, un es trenējos. Es savus solījumus izdarīju, viņi izdarīja,” atceras svarcēlājs.

LA.lv