×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

SEB bankas stipendiju saņem jaunā māksliniece Madara Neikena

Ineses Kalniņas fotoIneses Kalniņas foto

Konkursa “SEB stipendija glezniecībā” noslēguma ceremonijā apbalvota konkursa laureāte Madara Neikena, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Glezniecības apakšnozares maģistrantūras 2. kursa studente par darbiem “Zari” (2014) un “Koki” (2014), informē LMA.

Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas sadarbībā konkurss norisinās jau septīto reizi un tā mērķis ir paust atzinību studentiem par izcilu sniegumu glezniecībā. Laureāte saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju 1850 eiro vērtībā.

Madaras Neikenas darbi izstādīti vairākās personālizstādēs, kā arī grupu izstādēs – galerijā “Klints” (2014), Jūrkalnes starptautiskā plenēra izstāde (2014), “Chemin de fer” Varšavas Mākslas akadēmijā (2013), “Laika matērija” (2012), “t-telpa” (2012) un citās. Madara 2010./2011. mācību gadā saņēma Borisa Bērziņa vārdā nosaukto stipendiju, kas tiek piešķirta studentiem par izcilu sniegumu zīmēšanas atskaites darbu skatē.

Līdz izstādes noslēguma dienai, 3. decembrim, arī ikvienam apmeklētājam bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko mākslas darbu. Šogad apmeklētāju simpātijas balva piešķirta Keramikas apakšnozares 2. kursa studentei Alisei Mediņai par darbu “Bulvāris pēc lietus”.

Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs asoc. prof. Andris Vītoliņš laureāti Madaru Neikenu raksturo kā klusu un mierīgu cilvēku, kura ir “viens no retajiem māksliniekiem, kurš joprojām iet atklātā dabā, piedalās plenēros un ceļo.” Madaru interesējot krāsas un ainavas vieglums, kuru viņa cenšoties panākt arī savos darbos.

Par Madaras darbu ievērojamām un izceļamām kvalitātēm profesors uzskata vienkāršību un spēju izvairīties no sadrumstalotības. “Lai gleznotu šķietami “neko” – baltu sniegu, gaisu, nepieciešama liela meistarība. Arī monumentālajā glezniecībā Madara saglabā konkursa izstādē eksponētajā darbā redzamās kvalitātes – kompozīciju un krāsu izjūtu. Mēģinot konceptualizēt Madaras veikumu, varam to dēvēt par abstrakto minimālismu,” rezumē rektors prof. Aleksejs Naumovs.

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols atgādina, ka sava ceļa atrašana un sava unikālā rokraksta attīstīšana vienmēr ir grūts uzdevums, kas prasa daudz pūļu, mērķtiecības un neatlaidības. Tieši tāpēc SEB bankas kolektīvs varot būt gandarīts par iespēju palīdzēt jaunajiem māksliniekiem izkopt savu talantu un spert vēl vienu soli pretim saviem mērķiem.

Kopš 2008. gada, kad Mākslas akadēmijā pirmo reizi pasniegta “SEB stipendija glezniecībā”, to saņēmuši septiņi mākslinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+