×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Seile paliek savā vietā (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile atceltā Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiena dēļ tomēr nezaudēs amatu.

Tas kļuva zināms vakar pēc ministres tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu. Tomēr Dziesmu un deju svētku organizēšana līdz ar slodzes samērīgumu, ēdienkartes sabalansētību un citiem kritiskiem faktoriem, kuru dēļ bērniem radās veselības problēmas, kā arī svētku koncepcija kopumā tiks nopietni vērtēta izmeklēšanas komisijās, ko nolēmusi veidot gan ministre, gan valdības vadītāja. Svētku operatīvā vērtēšana notikšot ar visu iesaistīto pušu – Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas un svētkus koordinējošo iestāžu – līdzdalību. Pirmos rezultātus par to uzzināsim pēc divām nedēļām.

“Galvenais ir bērnu drošība un veselība un tas, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos. Svarīgākais ir bērnu prieks, nevis kādu citu ambīciju apmierināšana,” sacīja L. Straujuma. Svētku laikā viņa atradusies Briselē, jo “ir tāda valsts, ko sauc Grieķija”, tomēr sekojusi līdzi svētku norisēm un uzturējusi sakarus ar izglītības ministri. Viņas lēmumu atcelt gājienu valdības vadītāja vērtē kā ļoti sarežģīti nākušu. “No vienas puses, var pat apbrīnot, cik drosmīgi ministre uzņēmās atbildību, jo tajā mirklī viņas rīcībā esošā informācija – šodien varam vērtēt to kā nepilnīgu – nedeva iespēju saprast, kas būs nākamajā rītā.” Arī divi Laimdotas Straujumas mazbērni piedalījušies deju svētkos un – “protams, slodze bija liela. Bet neatkarīgi no tā bērni pēc svētkiem bija laimīgi. Emocionālais pacēlums, ko bērniem dod šie svētki, noteikti jāsaglabā.”

M. Seile uzsvēra, ka uzņemas pilnu atbildību par “organizatoriskajām nepilnībām, kuru dēļ nonācām kritiskā situācijā, kas sabojāja svētkus ļoti daudziem cilvēkiem”. Viņasprāt, izpratne par politisko atbildību var būt divējāda: viena – demisionēt, otra – darīt visu, lai līdzīgas situācijas vairs nenotiktu, domājot par nākamajiem svētkiem pēc pieciem gadiem. Ministre arī pauda, ka jūtot atbalstu savam lēmumam no “Vienotības” puses.

Pēc izmeklēšanas varētu mainīties Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku augstākā organizatoriskā vadība. “To nevar izslēgt,” teica L. Straujuma, bet ministre uzsvēra: “Labi, ka mums vēl ir laiks līdz nākamajiem svētkiem.”

Ministres komunikācijas konsultante Ilze Salna informēja “LA”, ka Mārīte Seile negatavojas atvainoties pašvaldībām, kuru dalībniekiem līdz ar lēmumu atcelt gājienu tika izjaukts svētku prieks, jo “ministre jau ir paudusi, ka uzņemas visu atbildību un rīkosies, lai turpmāk svētku organizācija tiktu uzlabota”. Tajā pašā laikā Ministru prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga “LA” apstiprināja, ka Laimdota Straujuma lūgusi ministri to darīt.

Neoficiāli zināms, ka M. Seilei tiešām bijis nodoms atkāpties – vismaz tā viņa izteikusies sestdienas naktī rīcības komisijas sēdē tūlīt pēc lēmuma pieņemšanas par svētku gājiena atcelšanu. Lēmums acīmredzot mainījies pēc sarunas ar valdības vadītāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. …Kas trauce sai lieta visvairak un ir neiedomajami neatbilstigs gajiens ministres darbibai, ir personigi un arkartas veida pasai neparliecinaties par gibonu celoni un neierasties medicinas institucijas pec paskaidrojumiem no specialistiem, pirms tiek izdarits lemums par vienu no galvena svetka sastavdalas atcelsanu … tas ir vel viens pieradijums valsts vadibas dilitantismam, lielaka mera … !

 2. Man kauns, ka kaarklam kauns par giibushiem beerniem.

 3. Noticis likuma (izglītības likuma 55.pants) pārkāpums ar sekām, proti, nopietni veselības traucējumi, bet viss turpināsies, jo cilvēks nav spējīgs vadīt (pieņemt sakarīgus lēmumus).

  • Ko nu gaudo te likuma pantus? Vecākiem bērnus vajag pareizi audzināt, radināt pie darba, pie grūtībam, un viss būs kārtībā. Mātēm pašām vajag zināt, ka bērns neēd normālu ēdienu, jo tādu ikdienā nesaņem, viņām būtu jāzina, ka šāda pasākumā ēdienkartē nebūs ne snikeri, ne čipsi, ne burgeri, ne hotdogi. Būs nogurdinoši mēģinājumi, būs jādzer daudz ūdens (nevis kola vai limonāde), būs agri jāceļas un vēlu jāiet gulēt.
   Jā, tāds ir mākslinieku liktenis, kaut arī tie ir pašdarbnieki. Latviešu tauta daudzus gadu desmitus to ir spējusi izdziedāt, izdejot, jo ir bijusi stipra, veseliga. Dziesmu un deju svētku tradīcija ir iekļauta UNESCO Reprezentatīvajā cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, tātad pasaules līmeņa pasākums, kurā piedalīties var tikai labākie, stiprākie, veselīgākie.
   Kauns, ka dažas histēriskas mātes, kas sava slinkuma dēļ nav radinājušas bērnus pie veselīga dzīvesveida un veicinājušas viņos nevarīgumu, izaudzinājušas mīkstmiešus, tagad kauc par amatpersonu atstādināšanu.
   Smieklīgi, ka pašas nav tikušas galā ar 1,2,3 bērniem, “vislabāk” zina, kā jārīko pasākums 30 000 dalībniekiem. Bērni nav vainīgi, vinus jāžēlo.

Draugiem Facebook Twitter Google+