Latvijā
Novados

Sēlijas pašvaldības apspriež sava novada izveidi0


Vīgantes parks, Staburaga piemiņas vieta Sēlijā.
Vīgantes parks, Staburaga piemiņas vieta Sēlijā.
Foto: Valdis Semjonovs

Tiekoties vairākām Sēlijas pašvaldībām, vietvaru vadītāji apsprieduši iespēju veidot savu – Sēlijas – novadu, aģentūra LETA uzzināja Jēkabpils pašvaldībā.

Tikšanās piedalījās Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes, Aknīstes, Neretas un Ilūkstes novadu domes priekšsēdētāji, kā arī Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps (GKML).

“Klātienes sarunā ar novadu vadītājiem diskutējām par Sēlijas novada izveidi, kopā apvienojoties septiņām līdz astoņām pašvaldībām. Mums kā pilsētai nav pretenziju pret šādu priekšlikumu, jo apzināmies, ka šobrīd Jēkabpils ir gatava jebkādam scenārijam -būt gan atsevišķa pilsēta Latvijas kartē, gan apvienoties ar novadiem -,” apgalvoja Jēkabpils domes priekšsēdētājs.

Pēc viņa paustā, svarīgākais, lai gan pilsētas, gan apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem tiktu nodrošināti pakalpojumi un labāka dzīves kvalitāte.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 39.

Saistītie raksti

Plānots, ka Jēkabpils, Aknīstes, Krustpils, Salas un Viesītes novadi, kā arī Jēkabpils reformas rezultātā veidos vienu administratīvo teritoriju. Savukārt Ilūkstes novads tiks apvienots ar Daugavpils novadu.

Arī iepriekš, pamatojot aptaujas rīkošanu par administratīvi teritoriālo reformu, Ilūkstes novada deputāti norādījuši, ka novadam kultūrvēsturiskā identitāte vienmēr bijusi rodama Sēlijas novadā, vēsturiski Sēlijas novada pašvaldības bija vienotas vienā Ilūkstes apriņķī.

LA.lv