Latvijā
Novados

Sēļu muižas dārza svētkos skanēs karaļnama mūzika; tikšanās ar flokšu bruņinieci; izstādes0

Publicitātes foto

Realizējot Valsts kultūrkapitāla fonda projektu “Anglijas karaļnama mūzika Sēļu muižā”, šodien Mazsalacas novadā norisināsies Sēļu muižas dārza svētki, kas apmeklētājus priecēs jau trešo gadu un ir kļuvuši par novada tradīciju.

Kā informēja Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Gluha, jau no plkst.11 amatnieku un mājražotāju izstādē-tirdziņā varēs aplūkot dažādus latviešu darinājumus, no plkst.12 apskatāmas vairākas izstādes – “Sprēslenīcas, vārpstiņas, ērkulīši…”, vēsturiskā ekspozīcija “Sēļu muiža un apkārtnes muižas”, gleznotāja Jāņa Kalmītes (1907-1996) gleznas no Valmieras muzeja krājuma, novadnieces, skolotājas Elgas Hedvigas Raitumas izstāde “Bērnības atmiņas”, porcelāna figūriņu kolekcija un flokšu izstāde no puķu audzētāju un selekcionāru Rukšānu dārza.

Svētkus ieskandinās Kocēnu kultūras nama pūtēju kvintets, no plkst.14.30 paredzētas izklaides – ielu cirka mākslinieki, vizināšanās ar katamarānu muižas dīķī, vides atrakcijas bērniem un galda spēles lieliem un maziem.

Plkst.16 uz Mīlestības saliņas būs romantiska tikšanās ar flokšu bruņinieci Gunu Rukšāni un jaunās grāmatas “Flokši” prezentācija. Savukārt jau plkst.17 Sēļu muižā notiks Valmieras muzeja vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas un mākslinieces Ārijas Pakeres prezentācija par gleznotāju Jāni Kalmīti.

Vakarā plkst.18 Sēļu muižas estrādē notiks senās mūzikas ansambļa “Modus Vivendi” koncerts “Anglijas karaļnama mūzika Sēļu muižā”.

Visi projektā iekļautie pasākumi ir bezmaksas.

LA.lv